16.12.2012
Kategorie: Ekonomika

Naše země stále nevzkvétá …

Sdílejte článek:

Pracujete? Platíte daně? Platíte zdravotní a sociální pojištění? Platíte poplatky na úřadech? Platíte státem ovládanému molochu vyděračské sazby za elektřinu? Stále platíte a přesto nejezdíte na jachtu do Toskánska, nedržíte ve svém portfoliu zázračné akcie vydělávající obratem desítky miliónů, vaše firma nedostává od všemilujícího státu zakázky na stavbu nejdražších dálnic v Evropě, vaše pozemky nezvyšují přes noc svoji hodnotu o stovky procent a v pokladničce nemáte pět melounů z uspořených náhrad na stravné či ošatné? Potom zřejmě něco děláte špatně.

Zřejmě jste jeden z těch “hlupáků”, který po sametovém divadelním představení v roce 1989 uvěřil, že se naše vlast konečně zbavila bolševické tyranie a socialistického hospodářského experimentu. V očekávání rovných a spravedlivých šancí pro všechny jste se snažil po letech strávených v komunistickém zadrátovaném koncentráku postavit na vlastní nohy, narovnat hřbet a hrdě zvednout hlavu. Ó, jak jste byl naivní.

Parta ortodoxních dogmatiků jen předala za tučné prebendy svoji absolutní moc partě s kabáty jen o malinko světlejšího rudého odstínu. Objevilo se sice několik jedinců, jejichž myšlenky se upínaly k vybudování demokracie a svobodného trhu v duchu klasických, dosud nepřekonaných, anglosaských hodnot, avšak tito byli velmi rychle umravněni “ostřílenými” vlky z estébácké, trockistické, perestrojkové, eurokomunistické a neobolševické líhně.

 

Výsledkem je, že naše země ani více jak po dvaceti letech od vlny celonárodního odporu proti rudé totalitě, stále nevzkvétá. Velmi dobře se zde opět daří jen politické věrchušce a na ni napojeným rádoby byznysmenům či podnikatelům, což je jen mediální synonymum pro skupiny podvodníků, spekulantů s pozemky, příjemců uplacených předražených státních zakázek, výběrčích všemožných dotací a grantů či různých generálních ředitelů polostátních akciovek, jejichž jedinou manažérskou dovedností musí být umět předat správně naditou obálku nebo sponzorský dar správné politické partaji.

 

Obyčejný živnostník či majitel firmy má z těchto poměrů pak jen stud, pokud se někde musí představit jako podnikatel, jelikož byl nekopetentními médii zařazen do stejné kategorie jako výše jmenovaní, ačkoliv jeho práce má k slizským metodám oněch “kapitánů hospodářství” daleko jako pověstný komár k velbloudovi. Mám stejný pocit jako majitel nejmenované cihelny, který na ČT 24 přirovnal erudovanost všelijakých prezidentů a generálních manažerů firem s většinovou státní účastí k pověstné Klausově tenisové raketě.

 

Bohužel toto všechno platíme. Tedy alespoň těch přibližně 2,5 miliónu lidí z celkového počtu více než 10 000 000 obyvatel naší vlasti, kteří vytvářejí nějaké hodnoty a plní státní rozpočet. Tento neskutečný poměr prozrazuje však daleko více. Nemůžeme to dlouho vydržet. Nemůžeme dlouho vydržet politické tanečky se sociálním státem, skrytou nezaměstnanost ve státní správě v podobě statisíců zbytečných úředníků, eurosocialistické experimenty za peníze nesmyslně putující tam a zpět, nepříčetný politický populismus všech stran,  nemůžeme vydržet další zvyšování přímých i nepřímých daní, tisíce poplatků, odvodů, doplatků, neustálé změny zákonů, daňovou džungli, justiční i exekutorskou mafii a všeobecný chaos bez jakéhokoliv slušného právního rámce. Za svoje peníze nedostáváme od státu vlastně takřka vůbec nic.

 

Sice jezdíme po nějakých silnicích, pokud máme štěstí, dostane se nám slušné lékařské péče, můžeme se účastnit vzdělávacího procesu, občas potkáme policisty, můžeme se soudit s kdekým, ale ruku na srdce … za bilión korun nám stát nepředvádí ani zdaleka relevantní služby. Navíc mu ani těch více jak tisíc miliard stále nestačí. Otázka proč je zodpovězena v předcházejících odstavcích.

 

Co z toho všeho tedy vyplývá? Politická vrchnost z nás dělá absolutní idioty. Sociální otroky určené k totálnímu oškubání a následné likvidaci. Jejich pohledy jsou upřené k volební většině, která se dá uplatit z našich peněz odvedených do státního rozpočtu. Rozbijme jim tedy jejich bábovičky.Přestaňme plnit nenasytnou státní kasu. Netrapme se dále tvorbou hodnot. Sociální stát se o nás přeci (než totálně zbankrotuje) postará.

Vzhůru na úřady práce!?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.