merkel_migranti1-850x540
23.10.2021
Kategorie: Politika

Naše šikovná holka Angela Merkel

Sdílejte článek:

TOMÁŠ GUTTMANN

guttmanOd roku 2005 již čtyřikrát zvolena za německou kancléřku, Angela Merkel byla zmiňována jako vůdce Evropy a jako nejvlivnější žena současného světa. Její politická kariéra sice byla zářivá, ale výsledky, kterých dosáhla, byly například na rozdíl od Margarety Thatcherové skromnější. A ve směru, kterým Německo a Evropu vedla, se nalézá propast.

Angela byla vždy snaživá. Za komunismu vzorná komsomolka, s nadšením studovala marxismus i ruštinu a do Ruska jezdila na mládežnickou výměnu. Během práce v akademii byla vysokou funkcionářkou komunistické mládeže, a dokonce zastávala funkci tajemníka pro agitaci a propagandu. To vše jí umožnilo jezdit na Západ – věc pro normální občany zcela vyloučená. Když své komsomolské nadšení později popírala, její bývalý kolega Gunther Krause (pozdější německý ministr) ji veřejně usvědčil ze lži (zde).

O činnosti jejího otce za války a po ní se mnoho neví, jen to že byl členem Hitlerovy mládeže, sloužil jako velitel v nacistické armádě a po válce se stal luteránským pastorem. V roce 1954 z nejasných důvodů emigroval ze Západního do Východního Německa – přestože většina lidí se snažila s nasazením života emigrovat opačným směrem. Angela tvrdí, že ona sama odmítla nabídky Stasi (východoněmecká obdoba české StB) ke spolupráci stejně jako její otec, ale u jejího otce tomu věřit opravdu nelze.

Berlínskou zeď sice Angela bourat nepomáhala, ale hned po jejím pádu vstoupila do pravicové strany a začala pracovat pro novou východoněmeckou vládu vedenou Lotharem de Maizièrem, později usvědčeným agentem Stasi; Maizière pomohl Angele v dalším postupu. Rychle se pak vstřebala i do celoněmecké politiky, využivše poptávky v politice po ženách a po lidech z východní části Německa. Je paradoxní, že když později jednala Merkel s Putinem, mohla s ním mluvit ruštinou, kterou se naučila jako komsomolka, a on s ní zase němčinou, kterou se naučil jako agent KGB.

Jako kancléřka zaujímala často pragmatické, prokapitalistické a proamerické postoje, jak se slušelo na stranu, v níž se uhnízdila, i když tyto postoje byly tlumeny jejími sociálně demokratickými partnery, s nimiž třikrát vytvořila koaliční vládu. Ekonomice se pod jejím vedením nevedlo špatně, nezaměstnanost klesala. V době vypjatého boje za záchranu klimatu však Angela plavala s proudem, tak jako po celý svůj život, a opět s ještě větším nadšením než ostatní.

Již jako ministryně pro životní prostředí začala Angela podporovat boj proti změně klimatu. V roce 1995 předsedala klimatické konferenci OSN v Berlíně a prý se rozplakala, když jednání o omezení emisí nepokračovalo podle očekávaného tempa. Později vedla vyjednávání vedoucí ke Kjótskému protokolu. Pod jejím vedením byl přijat zákon vyřazující uhlí z německé energetiky do roku 2038.

Jako fyzička měla pozitivní vztah k jaderné energii, ale v Německu mělo tradice protinukleární hnutí ještě z doby Západního Německa, kdy bylo řízeno z komunistické východní Evropy. I v tomto případě šla nakonec Angela s násilnickým proudem. V roce 2011 Merkelová rozhodla zavřít všechny jaderné elektrárny do roku 2022, poukazujíc na japonskou jadernou nehodu způsobenou tsunami. Jaderná energie pokrývající v roce 2010 přes 22% německé spotřeby tak klesne na nulu.

Chybějící energii má nahradit ruský zemní plyn z projektů Nord Stream 1 a 2. Angela nadšeně podporovala projekt Nord Stream 2. Přes americká a polská varování byl projekt prosazen a konstrukce plynovodu přivádějícího ruský plyn do Německa byla před několika dny dokončena. Povede k závislosti Německa a Evropy na Putinovském Rusku. Je charakteristické, že v předsednictvu firmy Nord Stream AG provozující Nord Stream 1 je bývalý sociálně demokratický kancléř Gerhard Schröder a jejím výkonným ředitelem je bývalý důstojník Stasi Mathias Warnig. Nord Stream 1 je zčásti a Nord Stream 2 zcela vlastněn ruskou státní společností Gazprom, která je pod kontrolou Putina.

Nejmodernější uhelné elektrárny s nulovými škodlivými emisemi a zcela bezemisní jaderné elektrárny mají být nahrazeny exotickými a škodlivými zdroji, jako jsou větrné elektrárny, které ničí životní prostředí, jejichž obří vrtule nejsou recyklovatelné, a hlavně jejichž výkon je zcela neregulovatelný. Pomáhat zeleným zdrojům, včetně větrníků, slunečních panelů, dřevěných odřezků a směsek obsahujících líh nebo palmový olej, bude zemní plyn, jehož hořením sice vzniká onen démonizovaný oxid uhličitý, ale oxid uhličitý z Putinova Ruska.

Další ránu Německu i Evropě dala Angela, když v roce 2015 zrušila evropské pravidlo o přijímání uprchlíků v zemi jejich prvního příjezdu a zcela svévolně rozhodla o přijetí mnoha dalších uprchlíků v Německu. Začala hájit nekontrolované přijímání všech zájemců o azyl v Evropě, odvolávajíc se na dojemné fotky utonulých migrantů a iracionálně tvrdíc, že „takové ošklivé obrázky si nemůžeme dovolit“. Celkem do Německa proniklo za Merkelové asi dva milióny migrantů, šíříce zločin a teror, zpočátku vítáni proimigračními aktivisty.

Angela Merkel určitě udělala pro Německo mnoho užitečného, stejně jako mnozí z německých vůdců před ní, ale to určitě nevykompenzuje, stejně jako u některých z jejích předchůdců, strašlivé škody způsobené nejen Německu ale celé Evropě a světu. Ona byla hybnou silou v ničení německé energetiky, v podlamování důvěry v jadernou energii, v zavádění ničivých zelených technik, v likvidaci moderních uhelných elektráren, v likvidaci benzínových aut, ve zvýšení závislosti na Putinově Rusku, a také v puštění miliónů islamistických migrantů do Evropy.

Nedávný nadpis v Lidovkách „Angela byla šikovná holka, vždycky jsme ji brali jako naši“ mě pobavil. Citovali kvantového chemika Zdeňka Havlase, který v roce 1982 pomáhal mladé vědkyni Angele při jejím pobytu v Praze (zde). Zdeněk Havlas byl totiž můj spolužák na univerzitě, kde jako první ze všech spolužáků vstoupil v roce 1973 do Komunistické strany. Proto byl jmenován naším velitelem na vojenské přípravě, která byla za komunismu součástí studia na vysoké škole. Zdeněk bral vše vážně, stejně jako Angela, a křičel na nás během cvičení: „Stůjte v pozoru, když s vámi mluvím“. Smáli jsem se mu a přezdívali mu pro jeho snaživost podle podobné postavy ze Švejka „kadet Biegler“.

Zdeněk mohl díky své politické snaživosti jako jeden z mála cestovat i za komunismu na Západ. Udělal ze všech největší kariéru. Stal se ředitelem výzkumného ústavu, a dodnes se podepisuje jako vicepresident České akademie věd. Do Wikipedie si však členství v KSČ nezapsal. Zdeněk byl šikovný kluk, a Angelu bral „jako naši“ protože byla šikovná holka. Svět je bohužel plný takových šikovných kluků a holek, co plavou s proudem daleko odhodlaněji než všichni ostatní kolem nich. A když se bojuje o lepší svět, tak jsou ti kluci a holky ze všech v tom proudu nejfanatičtější. Nebýt těch našich kluků a holek, mohl by pokrok být pomalejší a my šťastnější.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 655 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,52 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)