VLADACRBABIS
16.5.2021
Kategorie: Politika

Naše hvězdná vláda

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKATOpět se chystá hlasování o důvěře naší vládě. Je jedno jak to dopadne. Náš moudrý pan prezident už sdělil, že vládu případně nechá vládnout dál v demisi. Tak se podívejme kdo nám vládne a povládne.

Jan Hamáček, vicepremiér a ministr vnitra: ať se o Vrběticích a jeho roli v nich říká cokoliv, zůstává nezpochybnitelným faktem, že plánoval a obhajoval svou cestu do Moskvy v době, kdy už prokazatelně věděl o tom, že Vrbětice mají na svědomí agenti ruské GRU.

Alena Schillerová, místopředsedkyně vlády a ministryně financí: schodek státního rozpočtu překonal asi 3x náš dosavadní rekord za ministrování Miroslava Kalouska. A to ho vláda v podstatě obden dávala za vzor všeho špatného.

Karel Havlíček, místopředseda vlády a ministr dopravy, průmyslu a obchodu: v době, kdy viděl, že argumentace proti tomu, aby ruský Rosatom dostavěl Dukovany, nabývá na síle ale především podloženosti, tak se snažil Rosatom zadními vrátky ve hře udržet vytvořením jakéhosi bezpečnostního dotazníku. Dálnice se v porovnání třeba s Polskem nestaví a vysokorychlostní železnice zase znějí na papíře (podobně jako dálnice) jako perfektní pohádka.

Jakub Kulhánek, ministr zahraničí: poté, co byl doslova vhozen do vrbětické kauzy, o něm není skoro slyšet. A asi je to dobře.

Lubomír Metnar, ministr obrany: pochválil vlastizrádnou prezidentskou řeč o Vrběticích a v jeho duchu chce vyčkávat a vyšetřovat, vyšetřovat a vyčkávat, vy…. .

Marie Benešová, ministryně spravedlnosti: nejvyšší státní zástupce je podle ní neschopný a Ústavní soud je zkorumpovaný. A na nejvyššího státního zástupce Zemana hrozbou kárnou žalobou nevyvíjela žádný, ale vůbec žádný, nátlak. Za tohle by v normální zemi nemohla dělat u vládnoucí strany ani uklízečku.

Richard Brabec, ministr životního prostředí: v kauze znečištění řeky Bečvy měl jasno ještě dřív, než všichni místní obyvatelé, rybáři, ČOI i policie. Firma DEZA z impéria Andreje Babiše za to nemůže a pan ministr udělal hodně pro to, aby to tak dopadlo.

Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí: její rozhazovačné programy jí vytvořily přezdívku „Venezuela“. Legendární je její výrok o tom, že jí už unavují diskuse, kde na to vše vzít.

Miroslav Toman, ministr zemědělství: jako jeden z největších agrobaronů v zemi je jistě člověkem na svém místě. Vždyť také (naštěstí neúspěšně) podporoval návrh, abychom museli kupovat skoro výhradně české (rozuměj jeho) potraviny.

Petr Arenberger, ministr zdravotnictví: jeho pro většinu z nás skoro pohádkový majetek se snažil poněkud nešikovně ututlat. Nemocnice, které šéfoval si pronajímala prostory v jeho nemovitosti a zadávala studie jeho firmě. Ale především zavádí opatření, o kterých ví, že jsou nezákonná a modlí se za každý den, kdy budou platit, než je shodí soud. A to přísahal, že bude dodržovat zákony a ctít ústavu.

Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy: další poměrně neviditelný člen vlády. Asi i proto se o opatřeních ve školství dozvídá až se zpožděním a může jen podrážděně reagovat.

Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj: na jejím ministerstvu i u ní doma provedla policie razii. Ale na rozdíl od dřívějších vlád (podle ANO zkorumpovaných) se dnes při podezření neodstupuje a tak je ve svém úřadu i nadále.

Lubomír Zaorálek, ministr kultury: v kabinetu, který by měl být především tým, skvěle podrazil svého stranického kolegu Hamáčka, když mu oznámil, že ministra zahraničí dělat nebude až v momentě, kdy už rozehraná ministerská rošáda nešla zastavit. Kolega Hamáček z toho zkolaboval.

A nakonec předseda, premiér Babiš: má cenu rozebírat všechny jeho kauzy, výroky a činy? Jedou budou historici tuto dobu nazývat: Babišismus.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 536 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 3,19 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)