future102017
24.8.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Naše budoucnost je jinde už minulost

Sdílejte článek:

MILAN RADEK

milan-radekProtože historie se opakuje nekonečně. Evropané byli svého času také uprchlíci, většinou  hodní lidé. Španělé a Portugalci narazili na jeden kontinent, a jali se ho podmaňovat.  Nejdříve jim darovali to jediné správně náboženství. Pak svou kulturu, protože se jim nechtělo žít jinde bez té své by se jim stýskalo.
Když Španělští žoldnéři poprvé uviděli Aztéckou říši, spadla jim čelist. Tak čisté a organizované město jako Tenochtitlán, dnes Mexico City bylo pro ně úžasné skoro sci-fi . A čistí byli i obyvatelé, denně se koupali.  Totéž u Inků v Jižní Americe, a co se stalo víme. Oba císařové byli ňoumové, časem se někteří dobrovolně podvolili, jiní bojovali ale bylo už pozdě. 

.
Nová civilizace postavila své symboly, kříže, domy a kostely, a nedej boha aby se původní obyvatelé odmítli klanět se Kristovi a všem svatým, od toho byly platné zákony a dané tresty, zvony kostelů hlásaly kdo je novým pánem. Původním obyvatelstvem pohrdali. Porobené obyvatelstvo upadlo do letargie ze které se stále vzpamatovává. Anglie a Francie chtěla po delší době také kus té Ameriky, ale nezbylo na ně nic moc, jen skoro prázdný sever, s hrstkou kočovných necivilizovaných  národů, pracovat neuměli jako v bývalé Aztécké říši, nebo říši Inků, tak tam museli otročit ti kterých se tenkrát v Evropě rádi zbavili, Francouzi do nové državy posílali vězně, Angláni náboženské fanatiky, a ti si museli v divočině poradit. Za delší čas si poradili tak že dodnes ta Evropa ze které z hladu odešli je stále potřebuje.

.

A tady je ta minulost která čeká Evropu jako budoucnost. Noví příchozí si sebou přináší svou kulturu, náboženství a zvyky, a je jim fuk že jsou zaostalejší. Prostě se tak cítí jako doma a už se jim tak nestejská. Svoje svatostánky vydávají jiné zvuky než zvony, a zrovna jako Evropané v Americe, celé, kam si přivezli i svoji módu, nehygienickou ale jejich, a navlékli do těch hadrů časem i původní obyvatelstvo, totéž noví Evropané – jejich zahalení bubáci budou udávat tón.  Jejich zvyky v kuchyni, co jíst a co ne,  také se odmítají přetavit do civilizace kam přišli. Původním obyvatelstvem pohrdají. Jejich příbytky jsou zatím ty naše, jejich si ještě nepostavili, ale to přijde.

Ne všichni Evropané co přišli do Ameriky byli špatní, byli to jen lidé. Původní obyvatelstvo na to koukalo jak vyoraná myš, a dlouho nevěděli co si myslet. Jsou ti noví příchozí chudáci, jsou i hodní,  snažme se být tolerantní, jen někteří jsou svině, a samotní Evropané je odsuzují. Musíme se s tím nějak vyrovnat.

Po letech se budou třeba Číňani chodit dívat na zchudlý kontinent, podívejte se támhle na rohu jak hrají na housličky a žebrají, hoďte jim pár drobných, a bacha na tlupy mladých, kradou. Ty jejich stavby, sice zchátralé, jak to mohli tihle lidé postavit? Proč jsou takoví odrbanci? Asi jako dnes v Americe kde ještě jsou Indiáni, a málokdo vzpomene že před 500 lety to bylo jinak.  A co se stalo stane se znova. Člověk je nepoučitelný.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Michal Horák 333,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Matoušek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miloš Doležal 300,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 383,00 Kč
Vybráno 29.66%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 226 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.