policie3
26.1.2021
Kategorie: Společnost

Nasaďte policajty na covidové jednotky!

Sdílejte článek:

MARTIN PRÁŠEK

Když jich může přijet 30 zavírat malou hospůdku na dědině, mají evidentně dost lidí na to, aby mohli jednou v životě OPRAVDU pomáhat a chránit !

Zdravotníci jsou vyčerpaní a před kolapsem. Jejich odborový boss Kubek dští oheň a síru na stát, že nezavřel více živností a více lidí a více neomezil svobody. Stát povolal mediky a středoškoláky na nucené práce do zdravotnictví, čímž ohrozil jejich další vzdělání. Místo aby si všimnul, že tu má jednu sílu, kterou by mohl využít A to jsou POLICAJTI.

Ne, nebojím se, že by policajti někde “pochyběli”. ČR má dlouhodobě nejvíce policajtů na obyvatele. Jejich nasazení na COVID centra by ale mělo nesporně obrovské výhody:

  • Trénovanost a fyzická zdatnost: Ideální k manipulaci s pacienty např v umělém spánku, nebo neschopnými pohybu
  • Zdravotní stav: Mladí lidé v plné síle, dá se tedy u nich předpokládat, že případná covid nákaza bude mít lehký a bezpříznakový průběh.
  • Psychická odolnost: Vzhledem k tomu, že mají psychotesty, dá se předpokládat, jejich psychická odolnost v práci, která je psychicky zatěžující a to i tváří v tvář těm nejtěžším případům, umírajícím a mrtvým.
  • Zvyklí pracovat v ochrannném oděvu: zásahový oděv příslušníka PČR je těžký. Chrániče, helmy, štíty, kukly a masky, o další výstroji nemluvě. Jednorázový ochranný oděv proti covidu je proti tomu velmi lehký a pohodlný.
  • K nasazení stačí rozkaz, který musí policista jako osoba ve služebním poměru uposlechnout. K jejich nasazení tedy není nutný nouzový stav.

Od začátku pandemie sleduji roli Policie a musím říci, že je přinejmenším rozporuplná. Pokutování za roušky v lese , pokuty nudistům u rybníka za neruškaření, aby covid nechytly kachny a žaby, zmlácení bezdomovce bez roušky, a spousta dalších incidentů.

Jakmile na konci září začala “podzimní vlna”, alespoň tady v MS kraji, se to policajty jen ježilo. Kontrolní kontrola za kontrolou, v životě jsem tolik policajtů neviděl venku ani při žádných Kryštofech, o velikonocích nebo př ijiných dopravně buzeračních bezpečnostních akcích. A už vůbec ne tak dlouho v kuse. A zatím v nemocnicích umírali lidé , zdravotnictví kolabovalo a musela být ukládána pracovní povinnost. Důležitější pro ně bylo kontrolovat, zabukařit, a měřit , až se jim od radarů kouřilo. To vše proto, aby vypadala policie důležitě a zaneprázdněně, aby žádného blbého občana a žádného blbého politika po ní nenapadlo něco opravdu užitečného chtít (Ano, tím myslím pomoc v zdravotnictví).

Včerejší protresty živnostníků, kterým vláda pozavírala podniky – ale nechala jim běžet náklady, organizované iniciativou Chcípl PES, pak ukázaly situiaci v plné nahotě. Policie má dost lidí na to, aby poslala 30 zavírat malou hospůdku na dědině (Restaurace U Ervina). Zasahovala v počtu mnoha desítek mužů ve skoro 30 hospodách. To zcela jasně nasvědčuje, že má PČR lidských sil obrovský nadbytek a měla by je dát k dispozici ve prospěch celé společnosti, která je ostatně ze svých daní platí a nasadit je tam, kde jsou opravdu potřeba. Do zdravotnictví na covidové jednotky

Alespoň jednou v životě opravdu POMÁHAT A CHRÁNIT!

Nejlépe bude, napíšete li o tom vašim zvoleným zástupcům – poslancům, senátorům, vládě a politikům vůbec!

PS: Původně jsem tu chtěl dát na toto téma i koláž na toto téma, rozhodl jsem se dát jen odkazy PČR_2_COVID1 PČR_2_COVID2 PČR_2_COVID3

PPS: Mimochodem, víte že dopravní policie má nové hobby – pokutovat za roušky? To takhle příjdete poslušně zarouškován k autu, nastoupíte, roušku si sundáte. Ale kam s ní ? logicky, pověsit na zpětné zrcátko. Je to v podstatě nejlepší způsob, jak nekontaminovat roušku nebo sebe. V tom se vám ovšem zjeví pomáhající chránič – a napaří pokutu, neb rouška brání ve výhledu. Zvláštní, ale vonné stromečky, ty nevadí. Kocorkovstán..

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 021 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
politicon.cz
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.