internetcenzura
11.7.2019
Kategorie: Společnost

Narušil jste bezpečný prostor!

Sdílejte článek:

MARTIN KONVIČKA

konvička-portrét-titulkaVšimli jste si, že některé výrazy globálního dobroserství jsou do češtiny skoro nepřeložitelné, respektive v překladu působí bizarně?

 
Nemyslím si, že by to bylo malou vynalézavosti neomarxistických ideologů. “Šíření nenávisti” se už ujalo, stejně jako všechny možné “fobie”, ale zavedený překlad anglického “safe space”, klíčové mantry mileniálních frustrátů, pořád nemáme.Podle mě to svědčí o dosud nedokonané degeneraci (nebo “mozkové vymytosti”, vyberte si) tuzemské populace.

Přiložená fotografie ilustruje situaci, s níž se asi setkal každý čtenář tohoto portálu. Sociální síť (universita, rodičovské sdružení, zaměstnavatel, místní sdružení nějakého spolku) Vás vykáže – sepsuje – jinak šikanuje za vystavení nějakého dříve normálního symbolu (zde státní vlajky), případně za názor, že šikanovat za dříve normální symboly je poněkud pošahané. “Snažíme se o udržení přátelského a bezpečného prostředí”, pindá při své šikaně neomarxistický facebook, pokud dostanete zprávu v češtině. “Narušil jste bezpečný prostor”, odbydou vás v angličtině, a tím je dokonáno, protože jste se dopustil nejsmrtelnějšího ze všech ideozločinů, srovnatelného s rasismem.
20190118_230525-01
 
Nauka o “bezpečném prostoru” vzešla z neomarxistického učení, že “nikdo” (rozuměj: nikdo, krom příslušníků soudné majority) nesmí být zraněn ve svých citech a bolístkách, byť by šlo o city nejpošahanější. Původně se to snad mělo vztahovat jen na skutečné menšiny a skutečné urážky (aby homosexuálním Afričanům nikdo nenadával do “negerských buzen”). Stalo se to však požehnáním pro generaci mileniálů, rozmazlených, zhýčkaných, umrněných a psychofarmaky dopovaných blbečků nastoupivších na americké university v poslední dekádě. “Bezpečný prostor” znamená ochranu před každým znepokojivým tvrzením, nepříjemným faktem, polemikou, pravdou. Že takovou atmosféru skvěle zneužívají jistí věčně urážení a tejraní, je nabíledni.
 
Neomarxistická mantra o “bezpečném prostoru”, možná i neplánovaně, padla na úrodnou půdu generační frustrace dnešního západního teenagera. Protože kde dřív nacházel člověk bezpečí, sebepotvrzení, občasnou útěchu od normálních lidských strachů a bolístek? V lásce či partnerství, rodině či velkorodině (“tlupě”), partě či přátelství. Když tohle všechno selhalo, tak ve smysluplné práci, v náboženství nebo u psychiatra. Dnešní západní společnost, která je na jedné straně hyper-konkurenční a na druhé straně ztratila všechny dřívější bezpečnostní vazby (… rodina se rozpadla, smysluplnou práci nahradilo vyplňování webových formulářů, ani ti psychiatři už vám nepředepíší nic pořádného…) své omladině žádné bezpečí nenabízí. I začal mileniální frustrát vyžadovat “bezpečný prostor” – v prostoru veřejném. Chtěl by svůj nejen na sociálních sítích, kde tento koncept spolehlivě zabíjí jakoukoli zábavu, ale i na universitách a ve vědeckých ústavech (kde je roven rozsudku smrti, protože bez polemik a hádek vědu dělat nelze), ve firmách a korporacích (což je snad ještě horší) a dokonce i v politice či armádě (k čemuž nelze nic dodat).
 
Naše společnost na tom tak zle není. Trpíme spoustou západních neduhů, ale pořád jsme schopni se scházet, něco společně organizovat, tu a tam fungují rodiny, přátelské, sousedské nebo “koníčkářské” kolektivy. Je to strašně dobře, protože to vše nám umožňuje rvát se s nástrahami občas divného světa. Až začne naše omladina pofňukávat, že potřebuje “bezpečný prostor”, “bezkonfliktní prostředí” či podobně formulovanou cypovinu – bude zle.
 
Autor: Martin Konvička
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 178,00 Kč
Vybráno 37.65%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 986 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.