internetcenzura
11.7.2019
Kategorie: Společnost

Narušil jste bezpečný prostor!

Sdílejte článek:

MARTIN KONVIČKA

konvička-portrét-titulkaVšimli jste si, že některé výrazy globálního dobroserství jsou do češtiny skoro nepřeložitelné, respektive v překladu působí bizarně?

 
Nemyslím si, že by to bylo malou vynalézavosti neomarxistických ideologů. “Šíření nenávisti” se už ujalo, stejně jako všechny možné “fobie”, ale zavedený překlad anglického “safe space”, klíčové mantry mileniálních frustrátů, pořád nemáme.Podle mě to svědčí o dosud nedokonané degeneraci (nebo “mozkové vymytosti”, vyberte si) tuzemské populace.

Přiložená fotografie ilustruje situaci, s níž se asi setkal každý čtenář tohoto portálu. Sociální síť (universita, rodičovské sdružení, zaměstnavatel, místní sdružení nějakého spolku) Vás vykáže – sepsuje – jinak šikanuje za vystavení nějakého dříve normálního symbolu (zde státní vlajky), případně za názor, že šikanovat za dříve normální symboly je poněkud pošahané. “Snažíme se o udržení přátelského a bezpečného prostředí”, pindá při své šikaně neomarxistický facebook, pokud dostanete zprávu v češtině. “Narušil jste bezpečný prostor”, odbydou vás v angličtině, a tím je dokonáno, protože jste se dopustil nejsmrtelnějšího ze všech ideozločinů, srovnatelného s rasismem.
20190118_230525-01
 
Nauka o “bezpečném prostoru” vzešla z neomarxistického učení, že “nikdo” (rozuměj: nikdo, krom příslušníků soudné majority) nesmí být zraněn ve svých citech a bolístkách, byť by šlo o city nejpošahanější. Původně se to snad mělo vztahovat jen na skutečné menšiny a skutečné urážky (aby homosexuálním Afričanům nikdo nenadával do “negerských buzen”). Stalo se to však požehnáním pro generaci mileniálů, rozmazlených, zhýčkaných, umrněných a psychofarmaky dopovaných blbečků nastoupivších na americké university v poslední dekádě. “Bezpečný prostor” znamená ochranu před každým znepokojivým tvrzením, nepříjemným faktem, polemikou, pravdou. Že takovou atmosféru skvěle zneužívají jistí věčně urážení a tejraní, je nabíledni.
 
Neomarxistická mantra o “bezpečném prostoru”, možná i neplánovaně, padla na úrodnou půdu generační frustrace dnešního západního teenagera. Protože kde dřív nacházel člověk bezpečí, sebepotvrzení, občasnou útěchu od normálních lidských strachů a bolístek? V lásce či partnerství, rodině či velkorodině (“tlupě”), partě či přátelství. Když tohle všechno selhalo, tak ve smysluplné práci, v náboženství nebo u psychiatra. Dnešní západní společnost, která je na jedné straně hyper-konkurenční a na druhé straně ztratila všechny dřívější bezpečnostní vazby (… rodina se rozpadla, smysluplnou práci nahradilo vyplňování webových formulářů, ani ti psychiatři už vám nepředepíší nic pořádného…) své omladině žádné bezpečí nenabízí. I začal mileniální frustrát vyžadovat “bezpečný prostor” – v prostoru veřejném. Chtěl by svůj nejen na sociálních sítích, kde tento koncept spolehlivě zabíjí jakoukoli zábavu, ale i na universitách a ve vědeckých ústavech (kde je roven rozsudku smrti, protože bez polemik a hádek vědu dělat nelze), ve firmách a korporacích (což je snad ještě horší) a dokonce i v politice či armádě (k čemuž nelze nic dodat).
 
Naše společnost na tom tak zle není. Trpíme spoustou západních neduhů, ale pořád jsme schopni se scházet, něco společně organizovat, tu a tam fungují rodiny, přátelské, sousedské nebo “koníčkářské” kolektivy. Je to strašně dobře, protože to vše nám umožňuje rvát se s nástrahami občas divného světa. Až začne naše omladina pofňukávat, že potřebuje “bezpečný prostor”, “bezkonfliktní prostředí” či podobně formulovanou cypovinu – bude zle.
 
Autor: Martin Konvička
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 008 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.