cenzor
7.9.2019
Kategorie: Společnost

Národním otužováním proti novým hrozbám

Sdílejte článek:

LU LINA

Úřadů není, nikdy nebylo a nikdy nebude dost. Jedním z mechanismů, které jejich množení podporují, je instituce takzvaných trafik. Tedy sinekur, přidělovaných doživotně těm nejzasloužilejším eurosoudruhům. Trafiky mají mnoho podob a přidělují se za mimořádné zásluhy při budování eurosocialismu v případech, když některý eurosoudruh ztratí z nějakého důvodu přístup k veřejným ceckům.

Například, když jeho provařenost překročí kritický stupeň, vohnoutům se rozsvítí a už ho nikam nezvolí, to je klasický případ. A druhý nejčastější je, že dotyčnému vzornému a ideologicky pevnému straníkovi vyprší mandát v předchozí sinekuře a strana a vláda by odchodem již osvědčeného a léty prověřeného soudruha ze systému utrpěla jen těžko nahraditelnou ztrátu. Nemluvě o ztrátě, kterou to často znamená i pro jeho řídící orgány.

Tak přibližně tohle všechno mi prolétlo hlavou, když jsem na znovuzrozeném Hlasu Ameriky, dříve Českém rozhlasu, slyšel informaci o zřízení nové trafiky při ministerstvu zahraničí s názvem „Zvláštní zmocněnec pro odolnost a nové hrozby“ , kterou dostal přidělenou bývalý velvyslanec ČR při NATO, Jiří Šedivý.

Náplní jeho „práce“ bude především boj proti dezinformacím a vlivu cizích mocností. Vida. Někdo takový tady chyběl jako sůl. Dezinformace, kam se podíváš a o cizích mocnostech ani nemluvím. Konečně to někdo začne řešit.

Základem té odolnosti vytvářené panem Šedivým bude „nenechat se zblbnout…nepřijímat ty fámy, dezinformace a takzvané fejk ňůs….“ A dospěje se k ní „zvyšováním odolnosti společnosti…proti vnitřnímu rozkladu a posilováním vzájemné důvěry mezi občany…cesta je to dlouhá…vede přes vzdělání…a přes dobrou vládu….“ Doposud jsem poslouchal jen jedním uchem, tady jsem přidal i druhé, protože to začalo znít slibně. A vyplatilo se.

Následovalo totiž myšlenkové finále: „…Pokud máme politiky, kteří jsou vzorem, kterým věříme, věříme vládě, věříme státu…,“ tady byl pan zmocněnec přerušen reportérkou: „Takže to bude taková propaganda dovnitř?“

Propaganda to pochopitelně nebude. Budou to „strategie a koncepty a otužování…vedoucí ke konceptu Národní odolnosti, ke kterému dojdeme cestou „národního teambuildingu…“ Oj, to zní lákavě.

A proti čemu, že je nám třeba oné „národní odolnosti“? Správně, proti Rusku, Číně a klimatické změně. A taky proti silám, které se „snaží podkopat naše ukotvení…narušit naši evropsko-americkou jednotu…“ Zbytek rozhovoru se pak už nesl v klasickém duchu společného notování si obou zúčastněných jak hodné NATO nikoho neohrožuje a zlé Rusko ohrožuje všechny“.

No, já nevím. Mám neodbytný dojem, že uvědomělých kokotů z nejrůznějších úřadů a tinktanků, kteří za těžké peníze vytahané z našich navzdory jásavým analýzám z České televize stále poměrně prázdných kapes mezi námi odhalují třídní nepřátele a imperialistické agenty, máme už o dost víc, než si tenhle stát může dovolit. A o sto procent víc, než tenhle stát potřebuje.

I kdyby jen proto, že „národním teambuildingem“ už přece všichni procházíme poměrně dlouho, nepřetržitě a za zapojení všech myslitelných státních, veřejnoprávních, ziskových i neziskových institucí. Další k uzoufání vydlabaný klon rusofobního vymývače mozků v další zbytečné buzerační funkci nám skutečně netřeba.

Jestli něco potřebujeme, tak aby tyhle nenávistné, fanatické  typy a jejich rozeštvávací státní i soukromé sinekury spíše ze společnosti mizely, než aby přibývaly téměř geometrickou řadou. Protože, ačkoliv je jejich dosavadní vliv na myslící část společnosti nulový či záporný, tak čím víc těchto bojovníků s nenávistí, klimatem a Ruskem přibývá, tím víc její „národní odolnost“ vůči jejich zhoubnému působení klesá.

Což se může projevit dvěma způsoby. Buď tím, že jejich propagandě začneme věřit všichni, což by se panu Šedivému i státu, jehož je personifikací jistě líbilo, nebo tím, že v té myslící a stále víc buzerované části populace prostě bouchnou saze. Což by se jim asi nelíbilo.

Budování socialismu totiž potřebuje, jak víme ze zkušenosti, především klid. Na práci, na otužování, na ukotvování. A na sestavování seznamů třídních nepřátel a boj s nepřítelem vnějším, kteří společně mohou za všechny potíže, excesy a bukance bezchybného systému.

A na zvyšování odolnosti a obranu proti novým hrozbám.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 604,44 Kč
Vybráno 24.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 091 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.