cenzor
7.9.2019
Kategorie: Společnost

Národním otužováním proti novým hrozbám

Sdílejte článek:

LU LINA

Úřadů není, nikdy nebylo a nikdy nebude dost. Jedním z mechanismů, které jejich množení podporují, je instituce takzvaných trafik. Tedy sinekur, přidělovaných doživotně těm nejzasloužilejším eurosoudruhům. Trafiky mají mnoho podob a přidělují se za mimořádné zásluhy při budování eurosocialismu v případech, když některý eurosoudruh ztratí z nějakého důvodu přístup k veřejným ceckům.

Například, když jeho provařenost překročí kritický stupeň, vohnoutům se rozsvítí a už ho nikam nezvolí, to je klasický případ. A druhý nejčastější je, že dotyčnému vzornému a ideologicky pevnému straníkovi vyprší mandát v předchozí sinekuře a strana a vláda by odchodem již osvědčeného a léty prověřeného soudruha ze systému utrpěla jen těžko nahraditelnou ztrátu. Nemluvě o ztrátě, kterou to často znamená i pro jeho řídící orgány.

Tak přibližně tohle všechno mi prolétlo hlavou, když jsem na znovuzrozeném Hlasu Ameriky, dříve Českém rozhlasu, slyšel informaci o zřízení nové trafiky při ministerstvu zahraničí s názvem „Zvláštní zmocněnec pro odolnost a nové hrozby“ , kterou dostal přidělenou bývalý velvyslanec ČR při NATO, Jiří Šedivý.

Náplní jeho „práce“ bude především boj proti dezinformacím a vlivu cizích mocností. Vida. Někdo takový tady chyběl jako sůl. Dezinformace, kam se podíváš a o cizích mocnostech ani nemluvím. Konečně to někdo začne řešit.

Základem té odolnosti vytvářené panem Šedivým bude „nenechat se zblbnout…nepřijímat ty fámy, dezinformace a takzvané fejk ňůs….“ A dospěje se k ní „zvyšováním odolnosti společnosti…proti vnitřnímu rozkladu a posilováním vzájemné důvěry mezi občany…cesta je to dlouhá…vede přes vzdělání…a přes dobrou vládu….“ Doposud jsem poslouchal jen jedním uchem, tady jsem přidal i druhé, protože to začalo znít slibně. A vyplatilo se.

Následovalo totiž myšlenkové finále: „…Pokud máme politiky, kteří jsou vzorem, kterým věříme, věříme vládě, věříme státu…,“ tady byl pan zmocněnec přerušen reportérkou: „Takže to bude taková propaganda dovnitř?“

Propaganda to pochopitelně nebude. Budou to „strategie a koncepty a otužování…vedoucí ke konceptu Národní odolnosti, ke kterému dojdeme cestou „národního teambuildingu…“ Oj, to zní lákavě.

A proti čemu, že je nám třeba oné „národní odolnosti“? Správně, proti Rusku, Číně a klimatické změně. A taky proti silám, které se „snaží podkopat naše ukotvení…narušit naši evropsko-americkou jednotu…“ Zbytek rozhovoru se pak už nesl v klasickém duchu společného notování si obou zúčastněných jak hodné NATO nikoho neohrožuje a zlé Rusko ohrožuje všechny“.

No, já nevím. Mám neodbytný dojem, že uvědomělých kokotů z nejrůznějších úřadů a tinktanků, kteří za těžké peníze vytahané z našich navzdory jásavým analýzám z České televize stále poměrně prázdných kapes mezi námi odhalují třídní nepřátele a imperialistické agenty, máme už o dost víc, než si tenhle stát může dovolit. A o sto procent víc, než tenhle stát potřebuje.

I kdyby jen proto, že „národním teambuildingem“ už přece všichni procházíme poměrně dlouho, nepřetržitě a za zapojení všech myslitelných státních, veřejnoprávních, ziskových i neziskových institucí. Další k uzoufání vydlabaný klon rusofobního vymývače mozků v další zbytečné buzerační funkci nám skutečně netřeba.

Jestli něco potřebujeme, tak aby tyhle nenávistné, fanatické  typy a jejich rozeštvávací státní i soukromé sinekury spíše ze společnosti mizely, než aby přibývaly téměř geometrickou řadou. Protože, ačkoliv je jejich dosavadní vliv na myslící část společnosti nulový či záporný, tak čím víc těchto bojovníků s nenávistí, klimatem a Ruskem přibývá, tím víc její „národní odolnost“ vůči jejich zhoubnému působení klesá.

Což se může projevit dvěma způsoby. Buď tím, že jejich propagandě začneme věřit všichni, což by se panu Šedivému i státu, jehož je personifikací jistě líbilo, nebo tím, že v té myslící a stále víc buzerované části populace prostě bouchnou saze. Což by se jim asi nelíbilo.

Budování socialismu totiž potřebuje, jak víme ze zkušenosti, především klid. Na práci, na otužování, na ukotvování. A na sestavování seznamů třídních nepřátel a boj s nepřítelem vnějším, kteří společně mohou za všechny potíže, excesy a bukance bezchybného systému.

A na zvyšování odolnosti a obranu proti novým hrozbám.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 148 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.