cenzor
7.9.2019
Kategorie: Společnost

Národním otužováním proti novým hrozbám

Sdílejte článek:

LU LINA

Úřadů není, nikdy nebylo a nikdy nebude dost. Jedním z mechanismů, které jejich množení podporují, je instituce takzvaných trafik. Tedy sinekur, přidělovaných doživotně těm nejzasloužilejším eurosoudruhům. Trafiky mají mnoho podob a přidělují se za mimořádné zásluhy při budování eurosocialismu v případech, když některý eurosoudruh ztratí z nějakého důvodu přístup k veřejným ceckům.

Například, když jeho provařenost překročí kritický stupeň, vohnoutům se rozsvítí a už ho nikam nezvolí, to je klasický případ. A druhý nejčastější je, že dotyčnému vzornému a ideologicky pevnému straníkovi vyprší mandát v předchozí sinekuře a strana a vláda by odchodem již osvědčeného a léty prověřeného soudruha ze systému utrpěla jen těžko nahraditelnou ztrátu. Nemluvě o ztrátě, kterou to často znamená i pro jeho řídící orgány.

Tak přibližně tohle všechno mi prolétlo hlavou, když jsem na znovuzrozeném Hlasu Ameriky, dříve Českém rozhlasu, slyšel informaci o zřízení nové trafiky při ministerstvu zahraničí s názvem „Zvláštní zmocněnec pro odolnost a nové hrozby“ , kterou dostal přidělenou bývalý velvyslanec ČR při NATO, Jiří Šedivý.

Náplní jeho „práce“ bude především boj proti dezinformacím a vlivu cizích mocností. Vida. Někdo takový tady chyběl jako sůl. Dezinformace, kam se podíváš a o cizích mocnostech ani nemluvím. Konečně to někdo začne řešit.

Základem té odolnosti vytvářené panem Šedivým bude „nenechat se zblbnout…nepřijímat ty fámy, dezinformace a takzvané fejk ňůs….“ A dospěje se k ní „zvyšováním odolnosti společnosti…proti vnitřnímu rozkladu a posilováním vzájemné důvěry mezi občany…cesta je to dlouhá…vede přes vzdělání…a přes dobrou vládu….“ Doposud jsem poslouchal jen jedním uchem, tady jsem přidal i druhé, protože to začalo znít slibně. A vyplatilo se.

Následovalo totiž myšlenkové finále: „…Pokud máme politiky, kteří jsou vzorem, kterým věříme, věříme vládě, věříme státu…,“ tady byl pan zmocněnec přerušen reportérkou: „Takže to bude taková propaganda dovnitř?“

Propaganda to pochopitelně nebude. Budou to „strategie a koncepty a otužování…vedoucí ke konceptu Národní odolnosti, ke kterému dojdeme cestou „národního teambuildingu…“ Oj, to zní lákavě.

A proti čemu, že je nám třeba oné „národní odolnosti“? Správně, proti Rusku, Číně a klimatické změně. A taky proti silám, které se „snaží podkopat naše ukotvení…narušit naši evropsko-americkou jednotu…“ Zbytek rozhovoru se pak už nesl v klasickém duchu společného notování si obou zúčastněných jak hodné NATO nikoho neohrožuje a zlé Rusko ohrožuje všechny“.

No, já nevím. Mám neodbytný dojem, že uvědomělých kokotů z nejrůznějších úřadů a tinktanků, kteří za těžké peníze vytahané z našich navzdory jásavým analýzám z České televize stále poměrně prázdných kapes mezi námi odhalují třídní nepřátele a imperialistické agenty, máme už o dost víc, než si tenhle stát může dovolit. A o sto procent víc, než tenhle stát potřebuje.

I kdyby jen proto, že „národním teambuildingem“ už přece všichni procházíme poměrně dlouho, nepřetržitě a za zapojení všech myslitelných státních, veřejnoprávních, ziskových i neziskových institucí. Další k uzoufání vydlabaný klon rusofobního vymývače mozků v další zbytečné buzerační funkci nám skutečně netřeba.

Jestli něco potřebujeme, tak aby tyhle nenávistné, fanatické  typy a jejich rozeštvávací státní i soukromé sinekury spíše ze společnosti mizely, než aby přibývaly téměř geometrickou řadou. Protože, ačkoliv je jejich dosavadní vliv na myslící část společnosti nulový či záporný, tak čím víc těchto bojovníků s nenávistí, klimatem a Ruskem přibývá, tím víc její „národní odolnost“ vůči jejich zhoubnému působení klesá.

Což se může projevit dvěma způsoby. Buď tím, že jejich propagandě začneme věřit všichni, což by se panu Šedivému i státu, jehož je personifikací jistě líbilo, nebo tím, že v té myslící a stále víc buzerované části populace prostě bouchnou saze. Což by se jim asi nelíbilo.

Budování socialismu totiž potřebuje, jak víme ze zkušenosti, především klid. Na práci, na otužování, na ukotvování. A na sestavování seznamů třídních nepřátel a boj s nepřítelem vnějším, kteří společně mohou za všechny potíže, excesy a bukance bezchybného systému.

A na zvyšování odolnosti a obranu proti novým hrozbám.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 549,00 Kč
Vybráno 52.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 175 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
15 komentářů