NAROD
28.10.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Národní hrdost … kdo si zaslouží uznání

Sdílejte článek:

PAVEL VESELÝ

#Pavel Vesely28. září se slaví Den české státnosti. O měsíc později slavíme i Vznik Československého státu. V prvním případě vzdáváme hold patronu země České sv. Václavu, ve druhém případě vzdáváme hold českým hrdinům a osobnostem. Pro mnohé jsou tyto dny jen pouhými dny volna. Opravdu se můžeme spokojit jen s hesly „Kdo neskáče, není Čech“ nebo nacionalistické „Čechy Čechům?“
Kdo je osobnost? Je velice těžké definovat zcela absolutně kdo je osobnost, na kterou by mohl být národ hrdý. Nedělejme si ale iluze, že tomu bylo u nás někdy jinak. Subjektivní pohled byl vždy poměrně hodně důležitý. Naposled toho budeme svědky letos 28. října.

Národní hrdost je nutná. Ale je potřeba ji opravdu postavit na znalosti historie vlastního národa a dějin a na hodnotách. To žádné technické vzdělání nevyváží. Buďme tedy hrdi na svoji zemi a svůj národ, ale buďme také vstřícní a tolerantní k národům jiným. Takových kroků je však schopen jen sebevědomý národ. A takovým Češi jsou. A nemusí zrovna skákat nebo chtít jen Čechy Čechům. Prostě udělejme naši zemi vstřícnou a sebevědomou pro naše děti. Máme na to.

Pokud chceme účinně bojovat proti fake news, musíme nejdříve učit za každou cenu, co je pravda. Jelikož každý má svoji pravdu, je potřeba vytvořit orgán, který bude hlídat pravdu a bude tím, na který bude možné se obrátit, aby zcela kvalifikovaně řekl, co je pravda. Takový úřad by se mohl jmenovat: Úřad pro pravdu…Že už to není demokracie? Tak se tedy rozhodněme, chceme demokracii i za cenu její nedokonalosti nebo čistou společnost v diktatuře. Rozhodnutí je na nás.

Pan Josef Zíma to řekl přesně. Josef Zíma: Vyznamenání od prezidenta? Je to jako cena od společnosti. A přesně tak je to potřeba vidět. Každý prezident všude na světě má své představy o tom, komu vyznamenání udělí. Vždy je to směs lidí z různých odvětví. Dělal to tak i Václav Havel, ale tam to bylo vždy vše v pohodě, i kdyby to byl, Bůh ví kdo. Vážím si Václava Havla, stejně jako Václava Klause, každého pro něco jiného. Stejně jako i přes nějaký nesouhlas i  prezidenta Miloše Zemana. Nikdo není zcela dokonalý a každý je chybující člověk, který má i své klady. Kdyby byl dnes prezidentem někdo jiný, jistě by byly dohady stejné. A tak přejme vyznamenaným. Velká většina z nich to jsou skromní a pohodoví lidé. A s těmi ostatními nikdo nic neudělá. Vždyť nakonec každý projde brannou do života Věčného a budou muset mluvit s tím, který má jediné právo říci svůj soud…

Snažíme se podmanit si svět. Snažíme se podmanit sami sebe navzájem. Snažíme si podmanit život a smrt. Snažíme se rozhodovat, kdo bude žít a komu povolíme lidem umírat, když budou chtít. Podmaníme si společnost i demokracii. Bude se navzájem přesvědčovat v uzavřených klubech o tom, kdo je víc demokratický a zastánci demokracie z různých klubů se budou navzájem obviňovat a strašit své příznivce z těch druhých. A pak přijde někdo, kdo se bude ve jménu demokracie snažit sjednotit v zájmu vyššího principu lidi v jedné ověřené a státem uznávané pravdě. A v demokratické totalitě se posuneme k vzájemnému zničení. Co se vrátit k demokracii, svobodě a respektu k sobě navzájem a všemu ostatnímu.

A prostě normálně ŽÍT. Není to tak málo.

Miluji ty manipulátory s časem. A nejen časem. Mluvíme o svobodě a demokracii. Jak si ji nenecháme vzít. A přesto stačí málo a necháme si přehazovat čas podle boha ekonomiky a prosperity. A lidé jsou rozděleni do tří skupin. Jedněm to nevadí, protože se přizpůsobí všemu, a když se to řekne, tak to splní. Druhá skupina vznese nějaké námitky, ale pokud se jí to náležitě vědecky vysvětlí a zabalí do progresivního balíčku, je nakonec také pro. Třetí skupina je zásadně proti, ale od dvou skupin předešlých si zažije své. A to od napomáhání ruské propagandě, protože již za socialismu se říkalo, že si ten náš socialismus rozvracet nedáme, až po nařčení, že jsou trolly a nepřizpůsobiví konzervativci. Pravda je nakonec taková, že člověk je nějak dlouhodobě nastaven svými zvyky a posouvání a hraní si z časem není dobré. Navíc se tím nemění jen čas, ale celý společenský kurz. Protože vše se podle času řídí. A tak se nakonec prokáže, že člověk je tvor stádovitý a že je možné s ním manipulovat, jak se zalíbí. Stačí, aby se správně využili ony dvě skupiny. Prostě svoboda a demokracie je poražena socialistickou stádovostí. Bylo, je a bude. Dav je mocný, pokud je správně nastaven. Ve prospěch zájmů a cílů nejen ekonomiky.

V dějinách jsou určité formy referenda známé již velmi dlouho. Snad každý vládce a mocný tohoto světa se rád zaštiťuje tím, že jeho rozhodnutí je rozhodnutím lidu. Rozhodnutí však mohou mít různé dopady a další následná vyústění. Mnohdy nepříliš dobrá. V dějinách se tak stalo mnohokrát. Jedním z prvních určitých forem přímých referend v dějinách bylo vydání Ježíše Krista k ukřižování. Jak taková forma referenda dopadla je známé. Od té doby, pokud si vládce nebo parlament chtěl zajistit hladké přijetí u veřejnosti svých představ, vyhlásil o určité věci referendum. Doufám, že se nedočkáme referenda a znovu lidových soudů o tom, kdo je a kdo není statečný a kdo si vyznamenání zaslouží. Bylo by to víc než smutné.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 439 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 2,91 out of 5)
Loading...
politicon.cz
132 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.