CESKO12018
11.3.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Historie

Národ je hotová jednotka schopná odporu – pokračování

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

Národ lze definovat na principu etnickém nebo lépe na občanském, který říká, že občan Francie je Francouz, občan USA Američan a občan Česka je Čech, byť třeba valašské národnosti. Takový národ se pak může skládat z mnoha národností, jako se mozaika skládá z mnoha kamínků různé barvy a výsledný obraz něco představuje a dává smysl. Národnost zde má dva významy, 1. příslušnost k národu a 2. etnikum, národnostní menšinu.


Tato koncepce zde byla i za První republiky, ale idea československého národa nefungovala, protože Slováci i Němci se necítili být národností ale národem, takže zde byl tři národy s různými zájmy. Dnes však už konečně máme národní stát, jenže Brusel chce národní státy likvidovat.

Jiří Weigl píše: „Právě národní stát, který vznikl v etnicky homogenních západoevropských zemích na přelomu 18. a 19. století významně přispěl k ohromnému všestrannému civilizačnímu rozmachu Západu, protože umožnil existenci občanské a ekonomické svobody, vlády práva a politické demokracie….
Národní stát představoval zásadní konkurenční výhodu Západní Evropy před jejími soupeři.

Dnes můžeme slyšet do omrzení opakované tvrzení, že příčinou katastrof dvacátého století byla existence soupeřících národních států v Evropě, a že proto je národní stát a vůbec národ jako takový považován za zlo, které je třeba odstranit, jejich obyvatele převychovat a vytvořit z nich nové kosmopolitní lidstvo.

Je to vědomá lež a manipulace s historií. Války existovaly dávno před tím, než vznikly moderní národy a nacionalismus….. Dnešní Evropská unie si klade za cíl národní státy, které jsou jejími členy, oslabit, rozložit a nahradit.  Šíří tvrzení o jejich přímé odpovědnosti za války a tváří se, že evropská integrace vznikla proto, aby zabránila válkám a že pouze díky ní je v Evropě mír. Je to opět naprostá lež.“ (1)

Potom A. Tomský: „Právo na vlast a patriotismus je jedinou zárukou vnitřní soudržnosti demokratické společnosti…..

Konzervativci dobře znají rozdíl mezi vlastenectvím a národovectvím. Patriotismus je přirozená, poněkud stydlivá a mírumilovná sousedská ctnost umožňující širokou spolupráci s neznámými lidmi, s našinci, na něž můžeme spoléhat. Je to kapitál důvěry a potěšení ze sdíleného osudu i historického údělu. …

Liberální progresisté mají patriotismus za nicotnou soukromou záležitost, sami jako marxisté věří v pokrok neosobních technických a ekonomických sil. Pozitivní vztah k dějinám, jazyku a národní mytologii považují za mentální úchylku, byť je nezbytnou podmínkou politické legitimity….
Patriotismus vytvořil v Evropě národy. Važme si jich. Po celém světě lze sledovat děsivou alternativu, krachující kmenové nebo sektářstvím rozvrácené společnosti pod krutovládou diktatury.“ (2)

A nyní některé námitky a odpovědi z minulé diskuze:

  • „ Národními zájmy našich občanů by měly být především prosperita, bezpečnost, zdravotnictví , dobré školství , důstojné mzdy atd…“

Kvůli tomu musíme být organizovaní, protože naši nepřátelé jsou. Tedy jde o to, sjednotit se na nějaké obecné myšlence. Pokud nebudeme organizovaní, neubráníme se. Podívejte se na Francii, Anglii, Švédsko. Totální rozval. Tyto národy jsou už atomizované a zdegenerované, neschopné jednotného odporu proti agresorům, kteří je rozloží, ovládnou a vlády těchto zemí tomu nezabrání.

  • „ Mladým jsou na školách už poměrně dlouho vymývány mozky s tím, že jsou Evropané, přičemž Evropan je vlastně nedefinovaný jedinec, člen multikulturní společnosti. Tato neomarxistická propaganda je pevnou součástí mainstreamu, školních osnov i ideologické podstaty drtivé většiny našich parlamentních stran.“

Ovšem, musela by se k tomu přidat výchova k vlastenectví. Ale přečtěte si něco z průzkumu CVVM: „ 89 % dotázaných občanů ČR vyjádřilo přesvědčení, že suverenitu státu je třeba bránit za každou cenu.“(3)

Anebo anketa čtenářů Parl. Listů, které se zúčastnilo asi 12 700 lidí, kde byla otázka: „Cítíte se víc jako Čech, či jako Evropan? Odpovědi: Víc jako Čech: 96 % Víc jako Evropan: 4%

„Každý národ má nejen právo, ale absolutní povinnost, chránit své hranice a své občany.“ Donald J. Trump.

Zde si můžeme všimnout, že prezident Trump nepoužil slovo stát, ale NÁROD, i když stát má k dispozici všechny prostředky, aby hranice i občany chránil. Je to asi proto, že se může někdy přihodit, že vlády i prezidenti totálně selžou a státy tuto povinnost nejsou schopny nebo ochotny plnit, což právě dnes můžeme vidět v západní Evropě.

Počet povolení k pobytu vydaných přistěhovalcům do Francie byl 262.000 v roce 2017, přičemž většina z nich pochází z Afriky.(4) To je státem organizovaná invaze.

Prameny:

(1) https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Weigl-Preziji-narodni-staty-snahu-o-evropsky-superstat-556351
(2) https://www.konzervativninoviny.cz/nas-spor-o-domov/
(3) https://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c2/a4823/f9/pm1
(4) http://www.lefigaro.fr/actualite-france/2018/06/19/01016-20180619ARTFIG00310-les-chiffres-de-l-immigration-en-france.php

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 472,00 Kč
Vybráno 15.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 126 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
128 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.