statprasata
21.1.2018
Kategorie: Ekonomika

Nařizuje-li stát co neprávem či žije-li v hříchu, nemusíme poslouchat jeho zákonů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Jestli vůbec někdy existovaly doby, kdy si občan zřizoval stát, aby ten mu sloužil, pak jsou to doby dávné, ale spíš doby pohádkové. Stát tu není a nikdy nebyl proto, aby lidi a občany chránil. Je to jen stroj na peníze a moc, stojící (a padající) s naší vírou v jeho smysl a s naším respektem k zákonům. Zákonům, které nejsou spravedlivé, ale mají pouze „fungovat“ a tím fungováním dokládat správnost (což je nonsens – fašimus a socialismus taky nějakou dobu fungovaly a byly proto správné?). 

Dokud máme – my, lidé – iluzorní pocit, na kterém celá ta mašinerie stojí a padá, a sice že se státem máme (jako lidé, občané, poplatníci, spotřebitelé) víc co získat než co ztratit, ačkoli je to přesně naopak, nemáme šanci zvítězit a ten zločin porazit.
 
Dívejte se kolem sebe, co uvidíte? Mnohé takzvaně legální – tedy státy povolené a podporované – druhy podnikání generují obrovské budoucí náklady na léčbu spotřebitelů a konzumentů (exhalace, cukr, tuk, sůl, hazard, léčiva, doplňky stravy a tak dále) či dokonce slibují, že nám „vylepší“ život. Škody a důsledky s tím spojené (rakoviny plic, cukrovka, obezita, vysoký krevní tlak, závislosti a léky na to vše) ale do značné platí veřejné rozpočty, tedy daně a odvody nás všech – zisk globálním a dotačním byznysům, ztráta nám, lidem. Privatizace zisků, socializace ztrát – to je metoda vlády dneška a celé to hlídají státy, aby to pěkně klapalo. Ano, bachařem v tomhle ekonomickém Gulagu jsou státy, ty státy, které měly prý sloužit lidem, ale slouží organizovanému byznysu (zločinu). A tak jsou tu (víc než štědře) dotované obnovitelné zdroje, elektromobily, biopaliva, a taky státní investice, dotace, granty, daňové prázdniny pro vybranou „smetánku“, to vše placené z Vašich peněz. Sociální programy ála Jánošík, kdy se pracovitým a poctivým bere a v drtivé většině líným a křivým namísto skutečně potřebným dává, aby přišli k volbám a celý ten systém v rámci takzvané demokracie svými hlasy legalizovali. K tomu pár „marketingových triků, aby to vypadalo, že se staráme o lidi“ typu zákony na ochranu spotřebitele, daňového poplatníka či občana, které nakonec opět v důsledku jen omezí nás, lidi, viz například causa kouření v hospodách, EET, KH, odposlechy. A kolotoč se točí dál, dokud bude co lidem z kapsy ukrást, než se zdroje vyčerpají a přijde další dějinný veletoč a pojede se dál.

Poznání? Neusilujme o lepší politiky nebo lepší centrální zákony, nebo dokonce lepší stát. Je to jako léčit chřipku morem. Usilujme o spravedlivější a svobodnější systém pro každého jednoho z nás. O systém, který je dnes díky technologiím dosažitelný mnohem snáz, než se zdá. Zapamatujme si a začněme používat dva pojmy: Konfigurovatelný (Sdílený) stát a Stexit. Velmi brzy je totiž budou muset začít používat i ti, kteří by to za žádnou cenu dělat nechtěli – ale vývoj naštěstí zastavit nelze.

Stačí otevřít oči a pochopit, v čem ve skutečnosti žijeme.

 

Autor: Michal Hájek

michal-hajek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.