cikani1117
31.7.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Nářek sociálních začleňovatelů

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilKdykoli se na některém z levičácko-pokrokářských webů ozve ublížené fňukání, je čas zpozornět. Protože zasvitla jiskřička naděje, že v dnešní složité době, plné špatných zpráv, můžeme narazit na něco pozitivního. Že se u nás, nebo někde v blízkém okolí, něco povedlo. Proto je důvod vyrazit po stopě. Dobrých zpráv, jak známo, není nikdy dost.

Třeba na Deník referendum (zde), kde si právě vylévá srdce bývalý ředitel Agentury pro sociální začlenění Martin Šimáček. Že prý vláda Andreje Babiše rozhodla o přesunu Agentury pro sociální začleňování pod Ministerstvo pro místní rozvoj. Což pan exředitel evidentně chápe jako urážku a důkaz, že tuhle ošklivou vládu „sociální začleňování” nezajímá.

Co to je vlastně za spolek, tahle Agentura?  Jde o jeden z odborů Sekce pro lidská práva Úřadu vlády ČR. Funguje od roku 2008 a je „vládním nástrojem na podporu obcí, které řeší problematiku sociálního vyloučení.” O její založení se velice zasloužila tehdejší ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny ve vládě Mirka Topolánka, Džamila Stehlíková. Ano, ta (od reality poněkud odtržená) paní, co chtěla kriminalizovat rodiče za trestání vlastních dětí.

I podle této „kmotřičky”, která stála u zrodu spolku, můžeme usuzovat na náplň činnosti, metody a hodnoty organizace. Na stránkách Agentury se tak, podle očekávání,  dočteme, že „Jsme otevřeni k jinakosti a přijímáme rozmanitost”, nebo „Dáváme hlas lidem, kteří ho běžně nemají možnost projevit, protože jsme přesvědčení, že všichni lidé mají stejnou hodnotu. Nabízíme příležitost ke změně ve společnosti….” Tedy, pod krycími, ušlechtilými plky, celý ten pokrokářsko-liberální koncept „proměny” evropské společnosti v kostce.

Malá ochutnávka z aktuální činnosti: „Vítkov, 21. 6. 2019 – Zástupci obcí, základních škol a gymnázií, neziskových organizací a Místní akční skupiny Opavsko se sešli na veřejném setkání. Cílem bylo sdílení dobré praxe a podpora vzájemné spolupráce, ale také řešení aktuálních problémů a inspirace pro budoucí aktivity.” Jednalo se tam o (všeobecně oblíbené) inklusi. Jak ještě lépe a radostněji…

Tuhle nátlakovou organizaci se tedy vláda rozhodla suspendovat a zařadit z přímé podřízenosti o jeden stupeň níž, pod „pouhé” ministerstvo. Hrůza. Pan Šimáček nad tím lká slovy: „Trvalo dlouho, než se ji podařilo institucionálně zakotvit a navázat spolupráci s jednotlivými ministerstvy..” Čímž možná prozrazuje více, než měl původně v úmyslu.

A možná také nechtíc upozorňuje na velice zajímavou oblast tak zvaných poradních orgánů vlády.  Na šedou, pro běžného občana zcela neviditelnou zónu profesionálních aktivistů, kteří mají na zásadní politická rozhodnutí v našem státě řádově větší vliv, než prostý občan a volič. Nebude od věci, když se podíváte sami. Kdože to té naší „moci výkonné”, jak vládu definuje ústava, vlastně radí. (zde). Ale radši si na to sedněte. Tak silný kokteil aktivistů, neziskovek a úředníků s neziskovou minulostí se totiž hned tak někde nevidí.

Babišova vláda má tedy jedno malé, bezvýznamné plus. Posunula jednoho škodiče o stupeň níž. Pod neprůstřelným zdůvodněním, že naprostá většina činnosti Agentury pro sociální začlenění se odehrává v městech a obcích, o kterých má přece Ministerstvo pro místní rozvoj největší přehled. A navíc jim dává na leccos peníze, takže by teď  to financování „sociálního začlenění” mělo jít lépe domluvit, když budou příslušní lidé sedět v jednom baráku.

Chtělo by se říct, jen houšť a větší kapky! Neustrnout, neusnout na vavřínech a pokračovat! Což takhle třeba přesunout Radu vlády pro nestátní neziskové organizace pod ministerstvo financí? Úředníci by aktivistům jistě rádi pomohli správně zaúčtovat a pojmenovat jednotlivé položky a třeba bychom se časem dočkali i nějakých výstupů. Jako například kdo dostal kolik od koho a na co. Konkrétně. Bez mlhavých termínů, jako „podpora diverzity”, „studie o začleňování” nebo „semináře mediální gramotnosti”. Veřejnost, která to přinejmenším z části platí, by takovou informační brožurku jistě ocenila.

Nebo jiný příklad –  takovou Radu vlády pro záležitosti romské menšiny by bylo představitelné začlenit pod jiné ministerstvo, a to pod Ministerstvo vnitra. Ten úřad disponuje množstvím zkušených odborníků a veliké množství společné agendy by se tak mohlo vyřídit pod jednou střechou….

Ale úplně nejlepší by bylo, kdyby si vláda nechávala radit od občanů, voličů. Třeba nějakou formou obecného referenda. A ty současné „poradní orgány”, tvořené skrumáží podivných profesionálních aktivistů, řízených a placených bůhví odkud, urychleně rozpustila.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 164 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.