jihsever
11.6.2020
Kategorie: Společnost

Napsal jsem včera firmě HBO a LEGO

Sdílejte článek:

MARTIN CIBULKA

V Americe zemřel během zásahu policie recidivista. Zákrok vznikl, protože muž s trestním rejstříkem dlouhým jako role toaletního papíru, chtěl platit falešnou bankovkou. Předtím se dopustil mnoha drogových trestných činů, ve vězení byl za přepadení těhotné ženy se zbraní v ruce. V okamžiku osudného zákroku byl pod vlivem drog. Okolnosti zákroku se vyšetřují.


Za mnohem tragičtější ovšem považuji to, co následovalo. Celé situace se chopily uřvané skupiny různých aktivistů. Začalo rabování, násilí a křik. Vše běží podle osvědčeného algoritmu, který už známe.
Aktivisté začnou křičet, opanují veřejný prostor, média. Levicově a pokrokářsky smýšlející novináři začnou přitápět pod kotlem. Vytvoří dojem. Vyrobí do té doby neexistující problém, a jeho řešením je další ukrojení normality všedního, normálního života. Postavit se podobným nesmyslům je potom pocitově těžké. Pokud to uděláte, dostanete okamžitě ty nejhorší nálepky xenofobů, rasistů, nácistů. Přitom naprosto nesnášenlivě se chovají právě ti, kteří prosazují ono nové dobro.

Je zajímavé sledovat, jak v takové společenské atmosféřereagují různé nadnárodní společnosti, ale i orgány veřejné moci. Někdy zůstává nad jejich reakcemi rozum stát. HBO stahuje film Jih proti Severu, Lego pozastavuje propagaci stavebnic s policisty.

Pokud to takhle půjde dál, budou mít naše vnoučata k dispozici několik bezpohlavních figurek. V televizi si pustíme maximálně tak příběh transpohlavního muže, který se v době koronakrize zamiloval do lesby, a víkendová grilovačka proběhne nad sojovým steakem který si připravíme pomocí zrcadel soustředících sluneční paprsky na plochý kámen.

Proč to všechno vlastně takhle postupně funguje a vždycky fungovalo? Protože my ostatní mlčíme. Jsme totiž normální, chodíme do práce, snažíme se vychovávat děti, máme svoje koníčky. Nemáme čas ani chuť věnovat energii do boje s nesmysly. To je naše chyba, naše slabost.

Nikdo z nás nechce podstupovat boj z rozlícenou aktivistickou saní. A tak prohráváme. Pokud chceme žít v normálním světě, kde muž je chlap, menstruují jenom opravdové ženy, je třeba se občas také ozvat.
Vzpomeňte, jak krásně to zafungovalo, když Gillete, pod dojmem, že svět si to žádá a je to trendy, rozjela svou reklamu kritizující „toxickou maskulinitu“. Vlna odporu, pokles prodejů, konec nesmyslu.

A proto jsem včera napsal firmě HBO. A pokud bude pod vlivem řevu lotrů a aktivistů dál odstraňovat ze své nabídky nevhodné filmy, možná s ní skončím. A stejně tak jsem napsal i do Lega. Zkuste jim napsat i vy, zase tolik energie ten email nevyžaduje.

  • Jørgen Vig Knudstorp, předseda skupiny LEGO: joergen.vig.knudstorp@LEGO.com,
    Niels B. Christiansen, generální ředitel LEGO Group: nbc@LEGO.com,
    Niels Bellaar, vedoucí komunikační strategie LEGO: niels.bellaar@LEGO.com,
    a nezapomeňte ani na majitele – Kjeld Kirk Kristiansen, kjeld@LEGO.com

Já jim jdu napsat tohle:

„Vážení,
je mi líto, že na smrt černošského zločince během policejního zákroku, resp. na tlak vyvolaný ukřičenou a agresivní částí populace, reagujete tak, že přerušujete propagaci stavebnic s policisty. Je chybou, že na křik a agresi reagujete! Policista je pro malé kluky symbol odvahy a akce. I v reálném životě je policista především tím, kdo ochraňuje děti na cestě do školy. Policista je tím, kdo přijíždí na volání ženy, která je v domě, do kterého se dostal lupič. Policista je i tím, kdo poskytuje první pomoc u autonehody. Policista zaujímá stejné místo jako hasič nebo záchranář. Jasně, štve nás, když nám dává pokutu za parkování, ale rozhodně budu raději, když se můj syn rozhodne pro kariéru policisty než aby stál na straně těch kteří rabují a strhávají sochy historických postav.

Věřte, že nás neztratíte tím, když na střechu vaší továrny vylezou aktivisté Greenpeace, kteří demonstrují proti tomu, že jste dodali svoje stavebnice na benzínky Shell. Pokud přijdete o zákazníky jako jsem já, bude to jenom proto, že budete naskakovat na témata vnucená mlčící většině podobně, jako to před rokem udělala firma Gillete s reklamou proti „toxické maskulinitě”.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 818 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
81 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)