fantasyspolecnost
11.5.2019
Kategorie: Společnost

Naprogramovaná falešná solidarita

Sdílejte článek:

J3K

Jedním ze znaků nynější doby se stal stav, ve kterém se nachází řada stran, jednotlivých politiků, aktivistů, neziskových organizací a různých komerčních subjektů. Tím stavem je falešná solidarita, která na rozdíl od přirozené postrádá skutečnou lidskost a touhu pomáhat tam, kde je to skutečně třeba. Přestože je kolem nás plno lidí, kteří by pomoc potřebovali, výše uvedení si vyloženě vyhledávají ty, kterým svou podporu nabízejí, vnucují a zároveň na ní vydělávají. Někdy napřímo a ekonomicky, jindy skrytě a politicky, což nic nemění na tom, že v důsledku také vydělávají.

Kdo naší pomoc opravdu potřebuje? Stačí se podívat kolem sebe, nemusíme tedy chodit daleko. Denně potkáváte mnoho spoluobčanů, kteří se dostali do tíživé situace. Na některých je to vidět na první pohled, jiní vypadají naprosto standardně a bojují, aniž by se snažili být někomu na obtíž.

Nejvíce výraznými jsou bezdomovci. U této skupiny lidí lze rozlišovat na smutné a nezaviněné osudy, dále na věčné průšviháře, notorické alkoholiky, uživatele drog. Podporu si tak nezaslouží každý, nicméně šanci možná ano. Kdo ji prošvihne, zůstane na ulici, ale určitě by se našla část těch, pro které by návrat do normálního života byl osvobozením.

Smutný pohled bývá na seniory přežívající s pár korunami. Zaplatit nájem, služby a energie není nic snadného a nechat něco na jídlo, oblečení a léky už může být často za možnostmi starých lidí. Je smutné, když se společnost není schopna postarat o své staré. Přitom to byli právě oni, kdo celý život dřeli a ještě vychovali své děti.

Matky samoživitelky patří do skupiny ekonomicky ohrožených druhů daleko více, než se na první pohled zdá. Žijí v časové tísni, neskutečném tempu, s obrovskou zodpovědností na krku a téměř bez možnosti onemocnět. Opět je otázkou, jak se do této pozice ženy dostaly, nicméně podstatné je, že se starají o děti a pomoc společnosti potřebují. Týká se to nejenom finanční stránky, ale také oblasti pracovní doby, školek, družin, sportovních aktivit.

Děti ze sociálně slabších vrstev (tím nejsou myšleni notoričtí sběratelé sociálních dávek především z řad nepracujících Romů) často postrádají možnost být součástí sportovních či kulturních týmů. Řadě skutečně talentovaných jedinců tak uniká možnost být jednou dostatečně ekonomicky silnými a přínosnými pro reprezentaci své země, jindy přebytek volného času způsobuje jejich život na chodníku a získávání špatných návyků.

Lidé postižení přírodní katastrofou, nečekanou životní situací, tíživým onemocněním. Tito potřební jsou často osudem dohnáni k zoufalým činům, které by za normálních okolností neudělali.

Místo podpory těchto skupin spoluobčanů směřuje činnost předurčených charitativních společností, médií a body shánějících politiků úplně jinam. Příkladem může být Šojdrová a její shánění syrských sirotků. Vysokou aktivitu tak zaznamenáváme u následujících příkladů vyhazování peněz, které by měly sloužit úplně jinde.

Migranti a muslimové, v podstatě se jedná o spojenou nádobu. Přestože je naprosto zjevné, že integrace se nedaří, dotyční přináší násilí, nemoci, změnu atmosféry ve společnosti, nárokují si postupně stále více, jejich podpora stoupá a jsou doslova vystrkováni do popředí. Desítky neziskových organizací parazitujících na solidaritě s nimi jsou odstrašující současností.

Nepřizpůsobiví. Mezi ně patří především romská hlučná menšina schopná dokonale vysávat sociální systém.

Zahraniční solidarita patří k velkému byznysu, který vytváří prostor pro činnost takových kolosů, jakou je například Pánkova neziskovka Člověk v tísni. Nesmyslné milodary končící v zemích, ze kterých se k nám nedostane nic dobrého, jsou financované mimo jiné i prací našich samoživitelek, ubírají důchodům a sociálním dávkám v nouzi. Jsme přesvědčováni, že se dělíme o bohatství, ve skutečnosti dotujeme přemnožení obyvatel Afriky a Jihozápadní Asie, které v důsledku způsobuje migrační pohyb směrem k Evropě. Navíc řada charitativních akcí končí rozkradením darů, jejich opětovným zobchodováním či jsou roztaveny v režijních nákladech neziskových společností.

Homosexuálové a další vyskytnuvší se pohlaví. Je třeba si uvědomit, že zatímco zdravotní pojišťovny odmítají nadále platit pacientům například za brýle, přešití přirození a dodávání hormonů jim uhradit divné nepřipadá. Navíc se zdá, že homosexuálové získají postupně více práv, než heterosexuální občané zajišťující zachování klasické rodiny i lidstva jako takového.

Dnes jsme vybrali po čtyřech protichůdných příkladech a je na Vás si uvědomit, v jak zvrácené době žijeme. Správci našeho společného majetku, tedy politici, postupně sdírají české občany a společnosti pomocí mnoha druhů daní, aby poté vybrané peníze přerozdělili způsobem, který lze považovat za otevřený výsměch všem pracujícím lidem. Obrovské náklady na projev falešné solidarity jsou příčinou zadlužování se jak státu, tak i jeho občanů. Vláda, která se nepostará o obyvatele vlastního státu, nemá právo na existenci. Jestliže nedokáže hospodařit, nechá se ovládat neziskových sektorem a zahraničními subjekty, například Evropskou komisí, sedí její členové na ministerských křeslech neoprávněně. To samé platí i pro poslance, senátory. Nevěřte v to, že solidarita tak, jak nám je předkládána, je v pořádku. Není. Nejsme bohatí, i my máme své problémy, tedy řešme prvotně je. Vše ostatní je přetvářka a lež vedoucí k vlastnímu obohacování elit a jednotlivců.

J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 197 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.