JJ5c4861_MAF_F_2015_07_01_192244_19864666
11.4.2016
Kategorie: Společnost

Napravovači lidí

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MISHA JULIŠOVÁ 11|04|2016

Všimla jsem si, že tzv. sluníčkáři alias napravovači lidí mají značný problém s logikou a logickým myšlením jako takovým. Často jde o absolventy humanitních škol. Zřejmě by bylo vhodné, aby i na humanitních oborech vyučující studenty více vedli k logické analýze dějů a tím jim zprostředkovali a umožnili lépe fokusovat realitu.

Vypadá to, že studenti jsou vedeni pouze k filozofickým úvahám na bázi dojmů a domněnek, které jsou mylně vydávány za stejně legitimní obraz reality, jako fakty a logickými analýzami podepřené teze. Výsledek tohoto generačního filozofického proudu máme možnost nyní okusit na vlastní kůži! Lidé, jež jsou v EU u moci, někteří politici, některé elity, někteří novináři atd., bez jakékoliv zodpovědnosti za svoje činy, jsou schopni zatáhnout celé národy a kontinenty do nebezpečných a hrůzných situací, jež mohou způsobit tragédii minimálně pro celou Evropu a pro většinu Evropanů.

Tito novodobí napravovači lidí z důvodu svého iluzorního a naivního zaměření reality vykonstruovali špatné a mylné “sociální projekty”, které hodlají násilím aplikovat do společnosti. Škody jejich konání budou fatální a budou je odčiňovat celé generace. Na této smutné skutečnosti je pikantní, že napravovači ani pod tíhou kritických argumentů a důkazů týkajících se jejich osudových omylů, jež se na ně sypou ze všech stran a vyskytuje se jich již přehršel, nejsou schopni poopravit si svůj pochybený a zkreslený pohled na realitu, naopak se z nich stávají ještě větší fanatici pro “svoji věc”, a nadále pokračují ve svém díle zkázy.

Celý fenomén napravovačů lidí je pokus o další umanutý hloupý sociální konstrukt a pro Evropu a Evropany obrovské neštěstí, které nás může tragicky osudově multifaktoriálně poznamenat. Zahrnuje totiž celý konglomerát skutků a akcí, které tito novodobí sociální inženýři hodlají ve společnosti realizovat. Aby podpořili a umocnili svoje snahy, apelují u veřejnosti na tzv. korektnost, za kterou ve skutečnosti schovávají svůj pokus o cenzuru kritických názorů. Snaží se tak vyřadit celý jeden kritický názorový proud z demokratické diskuse, a to zcela nedemokratickými metodami. Jestli toto jejich konání zároveň zapadá do plánů “mocných zájmových skupin”, a proto má tak výjimečné politické krytí, je další velké téma k diskusi.

Jako mimořádně nebezpečné pak vidím jejich snahy bagatelizovat a omlouvat mnohé ďábelsky zlé ideologie. Je to z jejich strany zcela účelová záležitost, která má posloužit ke snazšímu zakomponování jejich sociálních projektů do společnosti. Z poslední doby je zřejmě nejabsurdnější bizarní výrok, ke kterému se hlásí skupina lidí z HateFree, a který je pro jejich “vizi” světa typický:

“Holocaust způsobili nacisté (ne nacismus jako takový). Teroristické útoky konají islámští radikálové (ne islám jako takový).”

V jednom komentáři je v jedné větě skvěle poukázáno na skutkovou podstatu a nezodpovědnost, s kterou jdou tito překrucovači obsahů na “trh idejí”, což je velmi zásadní vlastnost jejich konání:

“Je to přesunování viny na pěšáky dějin, zatímco se tito ideologové snaží vyvinit jakožto inspirátoři a tvůrci zrůdných koncepcí.”

Co říci závěrem, nenechejme se opět převálcovat hrubou silou ani rafinovanou manipulací. Přemýšlejme kriticky a chraňme si svoji civilizaci, svoje hodnoty, které bereme již dlouhodobě jako samozřejmost. Zachraňme si svoji demokratickou budoucnost a neodevzdávejme ji podvoleně do rukou pomatenců nebo do rukou novodobých diktátorů.

ZDROJ: Misha Julišová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 176,08 Kč
Vybráno 23.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
11 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.