Tomio-Okamura-a-Vojtěch-Filip
15.4.2021
Kategorie: Politika

Napoleonský lví skok

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak nám komunisté velkohubě vyhlásili do sdělovadel, že od této chvíle už vládu nepodporují. Ztratili v Andrejka důvěru, bo je to miliardář oligarcha, který nikdy nebude mít průměrného proletáře za sobě rovného, košile mu bude bližší než kabát a jako řádný velkokapr si rybník nevypustí. Dále pak vypustili větu, která jim podle mě ještě hodně stiskne chřtán – že sami nebudou vyvolávat nedůvěru vládě, ale kdyby se toho chtěl chopit někdo z opozice, tak že se přidají. 

První co mě napadlo, když jsem to slyšel, byl Napoleon a jeho bitva u Slavkova. Já to mám na slavkovské bojiště kousek, historie jest mým koníčkem a tak jen krátce uvedu neznalé do situace. Základem Napoleonova velkolepého vítězství byla především dokonalá znalost terénu a neméně dobrá znalost polohy nepřítele. Napoleon se dobrovolně se svým vojskem postavil do zdánlivě nevýhodného postavení a dělal vše pro to, aby nepřítal zaútočil na jeho pravé křídlo, které záměrně oslabil. Zároveň poslal svého pobočníka vyjednávat vylekaně o mír. Nepřítel v podstatě udělal přesně to, co Napoleon chtěl a on pak pomocí jednotek, o kterých neměli Rusové ani zdání, zaútočil na oslabený střed, rozpůlil bitevní linii, ovládl nejdůležitější bod bojiště a pak už jen střílel prchajícím vojákům do zad. 

Vojenští historikové prominou – je to značně zjednodušené, ale dokonale to ilustruje můj dojem z komunistického prozření.  

Včera jsme se dokonce dočkali i toho vylekaného napoleonského pobočníka. Sám Faltýnek smutným hlasem připustil, že v případě hlasování o nedůvěře nebude mít vláda dostatek hlasů. 

Skoro bych si myslel, že Filip si sedl s Babišem a domluvili si, že komunardi potřebují nevypadat jako podporovatelé globálního kapitálu, když tvrdí jak jsou s chudými lidmi, Andrejko jim nebude dělat potíže, ale oni za to připraví krásnou vějičku. Oligarcha je k poražení, stačí se nebát a podniknout ve sněmovně jeden jednoduchý útok. 

Víte, ono vůbec nejde o to, jestli opravdu dojde na vyjádření nedůvěry vládě. Jestli se najde ta stojedničková většina.  Ono stačí, aby hlasování proběhlo. Představuju si takového Okamuru nebo Volného – ti by to zkusit mohli. Byli by konzistentní, sami by svým hlasováním o nic nepřišli, naopak by to vypadalo, že mají koule. 

A pak ti ostatní – Piráti, ODS, Pekariové, Rakušanové. Do voleb je kousek. Vakcíny nejsou. Mizerný boj proti koronaviru není o Babišově osobě, ale o všeobecném státním bordelu na všech úrovních. A teď riskujte. že Zeman bude jízlivý a fakt pověří Bartoše sestavením vlády… Nebo nepověří, pustí tam nějaké svoje kamarády co povládnou v demisi, přivezou narychlo Sputnik, spustí tendr na Dukovany… A pak po volbách klidně odejdou, protože už to bude jedno. 

Jenže ta past je dvojitá – pokud by nehlasovali pro nedůvěru, ukázali by, že ta všechna kritika byly jen kecy. Že sami nic líp neumějí, že mají z koronaviru a jeho následků pěkně stažené půlky. Byli by pro smích, kdyby se najednou pro jistotu zdrželi. 

Na jedné straně se tak zřejmě nikdo vládu neshodí. Ale když ji neshodí, tak opět ukazují, že to byly jen řeči, že ve skutečnosti jsou rádi, že si Babiš vyžírá to nejhorší a jsou šťastní, že nemusejí mít odpovědnost. 

Vyzývám tímto našeho polojaponce, který má plnou hubu řečí o národě, suverenitě, který se zaštiťuje obyčejnými slušnými lidmi ať jde a vyvolá hlasování o nedůvěře. Jemu jde o houby. Stejně ho nikdo do vlády nepřizve. Může mu být jedno, jestli kritizuje Babiše, zemanovské úředníky nebo vrchního Piráta. Ale mohl by krásně nasvítit všechny ty ojrohujery. 

Já  si ohromně užil, když se v únoru hlasovalo o prodloužení nouzového stavu, kdy všichni opozičníci odhodlaně hřímali, že to vládě neschválí, pak jim začalo docházet, co udělali a dost zoufale se snažili to nějak zahrát do autu. S chutí bych to chtěl vidět znovu. Jak Bartoš jede na Hrad a snaží se nějak vykroutit. Nebo jak pěkně pokorně odcházejí ze sálu před hlasováním, aby si nenadělali do vlastního hnízda. 

A nebo by to mohl udělat Volný ne? Ten také machroval, jak je mu národ milý, jak je zapotřebí bojovat proti covidu svobodou… tak by teď mohl ukázat, jak vážně to myslí. 

Nebo se všichni tak bojí starého Ještěra, že raději nechají vládnout zlého oligarchu, než aby prezidentovi dali na pár měsíců do rukou hračku? Nebo vědí, že Zeman by stejně jmenoval znovu Babiše? Nebo se Fiala fakt děsí toho, že by mohl být pověřen v té nejblbější chvíli? On nejspíš pověřen nikdy nebude, ale koukat se, jak se kroutí před Zemanem, to by za to stálo. Věřím, že Ještěr by si to také uměl vychutnat a uměl by si připravit nějaké pěkné představení. 

Pro mě je to nádherný etalon… Okamuro, chceš můj hlas? Tak buď frajer a ukaž se, když teď o něco fakt jde. Ukaž se, že se oligarchy nebojíš a že uděláš to, co říkáš posledních několik let. Jestli to neuděláš, jsi fakt jen tlučhuba, jak si to myslím, máš politiku jen jako ziskový byznys a jsi stejný jako Andrejko – myslíš jen na sebe. Ve volbách to pak radši hodím Andrejkovi. 

Nebo ty Volný! Také jsi machroval, jak ti leží na srdci blaho národa, který je dušen koronavirovými opatřeními… Tak pojď a shoď vládu. Podej návrh na vyslovení nedůvěry.  I kdyby se to nepovedlo, alespoň se zbavíš ojrofilní konkurence. Jde ti o národ ne? Tak se ukaž. Jinak si totiž budu myslet to co si myslím – že jen machruješ a nemáš na to. 

Já chci vidět, jak to budete dělat bez Andrejka. Já chci vidět, jací jste, co umíte  kom to povedete. Ať se do voleb mohu rozhodnout. Ať se nerozhoduju podle dojmů a keců vás politiků, ale podle vašich činů. A dokonce budu takovej frajer, že když uvidím, jak Andrejka strčíte svými výkony do kapsy, tak bych to snad i bukanýrům hodil. 

O naší líbodémo opozici celkem nepochybuju. Žádnou nedůvěru nespustí, protože by se ukázalo, že jsou to jeden vedle druhého samý debil nebo blbeček. Že je to tam jeden Hřib vedle druhého. Ti se každé ráno modlí, aby nedej bože nemuseli teď k veslu. 

Andrejovi je to víceméně také jedno… se Zemanem to mají určitě domluvené, kdyby náhodou někdo z opozice fakt projevil sebevražedné sklony a chtěl na premiérskou sesličku, tak ho mohou pustit, ale i odmítnout, podle okolností. Koneckonců Babiš potřebuje mít srovnání s někým z opozice. Aby se ukázalo, jak to doopravdy je. 

Takže Tomio – dej nám obyčejným lidem impuls. Umožni nám, abychom se mohli pořádně podívat na všechny kandidáty. Jdi a spusť hlasování o nedůvěře. Ukaž nám, že má smysl tě volit.  Vyvolej hlasování o nedůvěře vládě a naopak nepodpoř rozpuštění sněmovny. Ty a Andrej na to v pohodě stačíte.   Zbavíš se konkurence, uděláš ze všech šašky, všichni se parádně ušpiní a pak vejdeš ty, celý v bílém… 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 223 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 2,63 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)