TOMAN
13.8.2018
Kategorie: Ekonomika

Nápad ministra Tomana je pro Česko likvidační

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 3,05 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Jinak jeho vyjádření, že naše země by měla dovážet pouze potraviny, které sama neprodukuje, nelze chápat. Takové snahy jsou neskutečně hloupé a jejich výsledkem by akorát byl krach naší ekonomiky.

Ministr zemědělství Miroslav Toman je synem bývalého místopředsedy vlády v neblahé komunistické éře Miroslava Tomana staršího. Možná proto přišel s tak hloupým nápadem, který je jako vyšitý ze socialistických časů.

Je to tak nehorázný nesmysl, že se mně nechce věřit, že ho pan Toman mohl myslet vážně. Za prvé to není jen proti jednomu ze základních pravidel Evropské unie, ale i Evropského hospodářského prostoru. I evropské nacionálně orientované strany, jež u nás představuje SPD, vydaly společné prohlášení, že by EU jako byrokratický moloch měla skončit, ale v Evropě by měly zůstat zachovány svobody pohybů lidí, zboží a kapitálu. Čili ani Tomio Okamura a spol. nehodlají omezovat svobodný obchod.

Česká republika je velmi závislá na exportu. V našem zájmu je co nejvíce zemí na celém světě, kam můžeme bez problémů a bez celních bariér vyvážet. Proto je dobře, že k takovým zemím brzy přibude Japonsko a doufejme, že v budoucnu i Spojené státy americké, které jsou pro nás se svými třemi sty miliony relativně bohatých obyvatel lákavým trhem.

Kdybychom však zahájili obchodní válku s tím, že nedovolíme import určitých druhů potravin, tak je naše desetimilionová zemička vyřízena. Nebo si snad někdo myslí, že by se na to jiné státy jenom tak dívaly. Ne, oni by logicky uvalily dovozní clo na některé naše výrobky a to je něco, co nemůžeme chtít v žádném případě! Ano, zabraňme dovozu nekvalitních potravin do České republiky, ale to můžeme už teď. Ano, podporujme české zemědělce, ale rozumně, třeba důrazem na kvalitu jejich výrobků, avšak ne tak, že zakážeme konkurenci.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč

Celkem za měsíc: 4 111,11 Kč
Vybráno 11.74%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.