white-bathroom-interior-1454804
24.4.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Nano ochrana koupelny vám ušetří čas i peníze

Sdílejte článek:

Čištění koupelny dokáže někdy pořádně potrápit, a to zvláště, pokud bojujete proti vodnímu kameni. Věděli jste ale, že se tato muka mohou stát minulostí? Díky speciální nanotechnologii můžete ušetřit spoustu času, který byste jinak trávili v koupelně s kartáčem v ruce. Jděte na to chytře a neplýtvejte svojí drahocennou energií tam, kde nemusíte.

Na začátek malinko teorie

Jestliže vás myšlenka úspory času zaujala, avšak nemáte nejmenší tušení, co to ty nanotechnologie vlastně jsou, nevadí, protože se hned všechno důležité dozvíte. Termín nanotechnologie pojmenovává část vědy a průmyslu, kde se pracuje s jednotlivými atomy, případně z nich skládá složitější objekty – představte si miniaturní roboty či stroje. Cílem je posléze vznik látek a materiálů, jež disponují netradičními vlastnostmi.

V současnosti je možné nanotechnologie využívat v různých odvětvích průmyslu i v běžných domácnostech, kde můžou ulehčovat život prakticky každému z nás. Konktrétně se zmiňovaným čištěním koupelny vám nejvíce pomůže chemická nanotechnologie, s níž pracuje německá společnost NanoConcept soustředící se převážně na vývoj a výrobu aktivních povrchů. Pracovníci se inspirují v přírodě, přičemž vychází ze schopnosti rostlin odpuzovat vodu a špínu.

Efekt lotosového květu

Lotos je velice známá vodní rostlinka, která svým vzhledem nápadně připomíná leknín. Nejen že skvěle vypadá, ale taktéž oplývá i celou řadou super vlastností, co zapůsobily na skupinu vědců. Jedná se o schopnost odpuzovat nečistoty, a to i přesto, že roste ve velmi bahnitém a “špinavém” prostředí. Ať se na lotos podíváte za jakékoliv situace, vždy bude jeho květ perfektně čistý a skvostný na pohled.

Tento fakt odstartoval celou řadu rozsáhlých výzkumů, jež měly jediný cíl – odhalit, jak vlastně celý tento samočistící efekt funguje. Po nespočtu hodinách strávených v laboratoři se konečně dobrali výsledku a dokázali jej napodobit pomocí nanotechnologie. Tak vzniklo naprosto revoluční odvětví průmyslu, které pomáhá lidem bojovat proti nečistotám napříč celým světem. Podle původní rostlinky sloužící jako inspirace je nyní známý termín “efekt lotosového květu”.

Prevence je základ

Říká se, že štěstí přeje připraveným a jinak tomu není ani v případě mytí koupelny. Tato speciální nanotechnologie dokáže váš čas strávený uklízením zkrátit až o třetinu, což rozhodně není málo. Klíčové je totiž využívat efektu lotosového květu jako účinnou prevenci. Díky tomu nebude mít vodní kámen a různé další nečistoty žádnou šanci a na povrchu se vůbec neudrží.

Technologie má schopnost odpuzovat kapaliny (vodu i olej), tudíž se na površích netvoří nevzhledné povlaky, s nimiž bývá během úklidu nejvíce práce. Většinou se začnou tvořit už po prvním použití koupelny po úklidu, což dokáže být značně demotivující, jelikož je během chviličky veškerá práce pryč. Jestliže chcete, aby vám uklizená koupelna vydržela déle než několik hodin, zkuste nad používáním nanotechnologií popřemýšlet.

Nejedná se o nic složitého

Používání nanotechnologií není vůbec nic složitého a zvládne jej určitě každý. Stačí pouze zakoupit přípravek Nano ochrana koupelny IMPRE a nanést jej v tenké vrstvě na povrchy, co chcete ochránit. Lze jej použít na vodovodní baterie, obklady, sklo, keramiku a plast, zkrátka na všechny běžně užívané materiály v koupelnách. Takto ošetřenou koupelnu lze čistit pouze pomocí hadříku a čisté vody, takže ušetříte nemalé peníze za čisticí prostředky.

Přípravek je velmi šetrný k přírodě, takže je to ideální volba pro všechny fanoušky ekologického životního stylu. Díky jeho schopnosti bránit vodnímu kameni, aby se zažral do jednotlivých povrchů, dokáže značně prodloužit jejich životnost. Tak co, stále ještě chcete drhnout vanu postaru?

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 191 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.