xx-krmeni-rybicke
4.8.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Nakrmte správně své rybičky

Sdílejte článek:

(PR) 04|08|2016

Líbí se vám akvária, ale o chovatelství tohoto typu nevíte téměř nic? Nevadí. Začít můžete s méně náročnými druhy a postupně se po získání zkušeností dopracovat i k druhům, které mají nároky vyšší. Kromě zařízení akvária, výběru vhodného druhu a udržování optimálních podmínek nás bude zajímat otázka krmení rybek. Bez správné potravy nebudou dobře prospívat, hrozí chřadnutí, nemoci, poruchy rozmnožování a dařit se nám rozhodně nebude.

Krmivo – základ zdraví

Jak-vybrat-sprvn-krmivo-pro-akvarijn-ryby-3Jak na správné krmení rybiček? Každý druh může vyžadovat trochu jiné krmení, proto na žádnou rybičku v akváriu nesmíme zapomenout a druhovou skladbu rozumně zvolit. Existují rybičky rostlinožravé, řasožravé, masožravé i všežravé. Liší se druh krmení i jeho forma, některé rybky žijí u dna, jiné u hladiny. Existují krmiva univerzální, ta ale nedodají každému druhu všechny potřebné živiny, jsou spíše nouzovou variantou a neměli bychom je využívat dlouhodobě. Vybíráme tedy podle druhu rybiček i jejich stáří. Něco jiného potřebuje potěr, něco jiného zase dospělé ryby. Potravu pro všechny druhy chovaných ryb jakéhokoliv stáří nabízí například Akvaristika Praha, pěkně pohromadě na jednom místě, se širokým výběrem. Nemusíme pak každému druhu shánět krmení někde jinde.

Typy krmiva pro rybičky

K nejoblíbenějším dnes patří krmivo granulované, které má mnoho praktických výhod, čas od času ale rybkám stravu zpestříme živým nebo mraženým krmivem, samozřejmě ze spolehlivého zdroje. Vhodné jsou i vločky, které chvíli zůstanou na hladině a později spadnou ke dnu, takže nakrmí rybky ve všech patrech akvária. Dalšími typy jsou lupínky, oplatky, tyčinky nebo krmivo rosolovité. Samozřejmě lze krmit i přírodním krmením, ale s tím je více práce a ne každý to zvládne. Pro druhy pohybující se u dna jsou ideální tablety krmiva, které se dají přilepit na stěnu akvária nebo nechat spadnout na dno. A pozor, masožravé rybky musí mít potravy dostatek, jinak začnou útočit na ostatní obyvatele akvária.

Jak často krmit

Určitě vás do začátku zajímá, jak často krmit rybičky. Uzpůsobeny jsou k přijímání potravy průběžně po celý den, proto je dobré krmit často v menších dávkách, aby se krmivo nekazilo a ryby zároveň neměly ani hlad. Dobré je krmit dvakrát denně tak, aby se v akváriu nezůstávaly zbytky. Jeden den týdně bez nového krmiva je také ku prospěchu, rybky dojí zbytky a voda bude čistější.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 911,00 Kč
Vybráno 48.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 365 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.