migranti
18.5.2018
Kategorie: Ekonomika

Náklady na migranty v Německu šplhají do astronomických výšin

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

OLGA PAVLÍKOVÁ

Na migranty v Německu vloni šlo ze státního rozpočtu 20,8 miliard euro. Spolkové země prý však uvádějí, že se jedná o pouhých 20% výdajů a zbytek zatížení nesou tyto jednotlivé země.

20,8 miliard euro je přes 530 miliard Kč a pokud se chceme dopočítat ke stoprocentním ročním nákladům na migraci, vynásobme 530 miliard pěti, dopočítáme se k astronomické částce 2,65 bilionu Kč. Podělíme-li tuto částku 1 400 000 migranty, kteří v r. 2015 dorazili do Německa, vychází nám roční náklad na jednoho migranta 1,7 milionu Kč. Tyto náklady zahrnují náklady na integraci migrantů, na ubytování, péči o jejich děti a výstavbu sociálních bytů. V dalších letech bude postupně výstavba bytů klesat a náklady se asi částečně sníží.

Soubor nákladů uvedl dle Novinek deník Handelsblatt a tak se člověk jen zamyslí nad tím, co všechno musí německý občan skousnout a zaplatit. Řekněme, že se dá pochopit výuka jazyka, což by měla být hlavní položka nákladů na integraci. Pak jim musí zaplatit výstavbu obydlí a jeho vybavení a průběžně náklady na vytápění, vodu, stočné, elektřinu, kabelové přípojky apod. Dále jim musí zaplatit náklady na péči o děti? Snad kroužky, sportovní vyžití, poznávací zájezdy, stravování ve státních zařízeních? Německý občan dále vydělává i na migrantovo mastné kapesné, na příspěvky jeho islámské komunitě, kterou stát hojně finančně podporuje, na bezplatné právníky a všelijaké aktivisty, kteří migranty podněcují ke zvyšování svých nároků, musí platit zvýšené náklady na udržení jakés takés bezpečnosti, což zahrnuje jak zvýšené nároky na rozpočet policie, tak soudnictví a vězeňství i výdaje na lékařskou péči, překladatelské služby apod.

Obyčejnému českému čtenáři se z článku zatočí hlava. Protože v něm v závěru píšou, že navzdory nákladům spojeným s migrací se spolkové republice daří krýt všechny výdaje bez deficitu státního rozpočtu. Ano, Německu se navzdory všemu daří, protože jeho zbrojní průmysl vzkvétá, jeho dividendy z okolních paběrkujících zemí se jen sypou a evropský parlament poslušně schvaluje všechny ptákoviny, které si vylobuje německý průmysl ve prospěch své produkce.

Přesto jim není co závidět. Blahobyt je zmagořil (ne všechny) do té míry, že poklonkují před migranty a prskají na ty, co před islámskou migraci varují. Jenže jsme jejich sousedé, hospodářsky s Německem provázaní a pro naši příznivou budoucnost je nezbytné jim trpělivě a neoblomně vyjasňovat, že Bůh nezachraňuje lidstvo před katastrofami, pouze jim dává volbu se naučit sami před katastrofami chránit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.