migrants
24.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Naivní představy zastánců imigrace

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Je to už několik let stále dokola. Příznivci a zastánci imigrační vlny mají prakticky jediný argument. Nově příchozí jsou přínosem a ostatně, my jím musíme pomáhat, protože je to znak lidskosti.

Celá ta věc má ale jeden háček a to je ekonomická migrace.

Dnes už je asi jen málo těch, kdo se odváží tvrdit, že většina z těch, co proudí do Evropy tak nečiní z ekonomických důvodů ze snahy o lepší život. Prostě je to tak. Jejích domovské země se zmítají v korupci, v bídě, jejích vůdcové rozkrádají i humanitární pomoc přicházející z civilizovaných zemí a obyvatelstvo trpí nouzi. Je to strašná situace, kterou si málokdo z nás umí představit. Co v takové situaci člověku zbývá? Jak uživit rodinu a koneckonců i sebe?

Nabízí se řešení v podobě Evropy. Tam je toho přece dost pro všechny a tam najdeme budoucnost. To si asi většina ekonomických běženců říká.

A tak je jen logické očekávat, že se po dosažení evropských břehů uprchlíci rozprchnou po širokém, dalekém okolí a sami si začnou budovat svou budoucnost, o které snili aby pomohli sobě a svým blízkým. Jenže realita je tomuto očekávání vzdálená. Ve velkoměstech Itálie, Řecka, Španělska a v dalších vidíme potulovat se mladíky v přiléhavém oblečení, vybavené moderní komunikační technikou, mnohdy otravující ženy a dívky ale jen málokdy a já se přiznám že jsem nezaregistroval žádný podobný případ, se setkáme s tím, že se sami vydají hledat si práci. Klidně i nelegální. Na stavbách, na myčkách, kdekoliv. Prostě začít od nuly, tak jako jsme to dělali po emigraci my, kteří jsme utíkali do Kanady, USA, Austrálie, Jižní Afriky či Skandinávie nebo Německa a Francie, prostě kdekoliv. Každý z nás musel hostitelům něco ukázat. Alespoň snahu. Jistěže jsme dostávali nějakou podporu. Pomoc. Ale všichni jsme věděli, že s tím nemůžeme počítat navždy a že pokud chceme něco dosáhnout, musíme sami a nespoléhat se na něčí pomocnou ruku. Často je nám to předhazováno, že nás západní země přijaly. Ano přijaly, ti co nám tu současnou nechuť k uprchlíkům vyčítají už neuvádějí, kolik z emigrantů se do lůna rodné komunistické strany vrátilo, když zjistili že zdarma opravdu žít nebudou moci.

Když vidím ty běžence vytažené z moře, když vidím ty co tráví své dny v táborech nebo provizorních lágrech, když vidím ty co se potloukají městy, tak se ptám : Co a kdo za tím stojí? Jaká je to hra? S jakým cílem a kdo hraje o vítězství? A proč jsou čelní představitelé Evropských zemí tak slepí, že nevidí že něco není v pořádku?

Pomoc lidem v nouzi je v naprostém pořádku. Je ale také v pořádku vyžadovat, aby ta pomoc měla smysl. A nebyla věčná.

Celá imigrační vlna začala válkou v Sýrii, Iráku a Afghanistánu. Mělo se jednat o utečence před IS, před násilím, záchranu holých životů. Dnes ale do Evropy proudí lidé ze zemí napříč Afrikou a Asii. I ze zemí kde válka není. A tohle už Evropa zvládnout prostě nemůže. Prostě zde není zázemí pro tolik lidí, kteří navíc nejeví velký zájem přiložit svou část k dílu. Kteří jen čekají že něco dostanou. Kteří svou nečinností nakonec způsobí jen další mizérii těm, kteří tu pomoc a ochranu opravdu potřebují.

Autor: Martin Braun

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 11 405,00 Kč
Vybráno 32.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 523 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.