migrants
24.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Naivní představy zastánců imigrace

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Je to už několik let stále dokola. Příznivci a zastánci imigrační vlny mají prakticky jediný argument. Nově příchozí jsou přínosem a ostatně, my jím musíme pomáhat, protože je to znak lidskosti.

Celá ta věc má ale jeden háček a to je ekonomická migrace.

Dnes už je asi jen málo těch, kdo se odváží tvrdit, že většina z těch, co proudí do Evropy tak nečiní z ekonomických důvodů ze snahy o lepší život. Prostě je to tak. Jejích domovské země se zmítají v korupci, v bídě, jejích vůdcové rozkrádají i humanitární pomoc přicházející z civilizovaných zemí a obyvatelstvo trpí nouzi. Je to strašná situace, kterou si málokdo z nás umí představit. Co v takové situaci člověku zbývá? Jak uživit rodinu a koneckonců i sebe?

Nabízí se řešení v podobě Evropy. Tam je toho přece dost pro všechny a tam najdeme budoucnost. To si asi většina ekonomických běženců říká.

A tak je jen logické očekávat, že se po dosažení evropských břehů uprchlíci rozprchnou po širokém, dalekém okolí a sami si začnou budovat svou budoucnost, o které snili aby pomohli sobě a svým blízkým. Jenže realita je tomuto očekávání vzdálená. Ve velkoměstech Itálie, Řecka, Španělska a v dalších vidíme potulovat se mladíky v přiléhavém oblečení, vybavené moderní komunikační technikou, mnohdy otravující ženy a dívky ale jen málokdy a já se přiznám že jsem nezaregistroval žádný podobný případ, se setkáme s tím, že se sami vydají hledat si práci. Klidně i nelegální. Na stavbách, na myčkách, kdekoliv. Prostě začít od nuly, tak jako jsme to dělali po emigraci my, kteří jsme utíkali do Kanady, USA, Austrálie, Jižní Afriky či Skandinávie nebo Německa a Francie, prostě kdekoliv. Každý z nás musel hostitelům něco ukázat. Alespoň snahu. Jistěže jsme dostávali nějakou podporu. Pomoc. Ale všichni jsme věděli, že s tím nemůžeme počítat navždy a že pokud chceme něco dosáhnout, musíme sami a nespoléhat se na něčí pomocnou ruku. Často je nám to předhazováno, že nás západní země přijaly. Ano přijaly, ti co nám tu současnou nechuť k uprchlíkům vyčítají už neuvádějí, kolik z emigrantů se do lůna rodné komunistické strany vrátilo, když zjistili že zdarma opravdu žít nebudou moci.

Když vidím ty běžence vytažené z moře, když vidím ty co tráví své dny v táborech nebo provizorních lágrech, když vidím ty co se potloukají městy, tak se ptám : Co a kdo za tím stojí? Jaká je to hra? S jakým cílem a kdo hraje o vítězství? A proč jsou čelní představitelé Evropských zemí tak slepí, že nevidí že něco není v pořádku?

Pomoc lidem v nouzi je v naprostém pořádku. Je ale také v pořádku vyžadovat, aby ta pomoc měla smysl. A nebyla věčná.

Celá imigrační vlna začala válkou v Sýrii, Iráku a Afghanistánu. Mělo se jednat o utečence před IS, před násilím, záchranu holých životů. Dnes ale do Evropy proudí lidé ze zemí napříč Afrikou a Asii. I ze zemí kde válka není. A tohle už Evropa zvládnout prostě nemůže. Prostě zde není zázemí pro tolik lidí, kteří navíc nejeví velký zájem přiložit svou část k dílu. Kteří jen čekají že něco dostanou. Kteří svou nečinností nakonec způsobí jen další mizérii těm, kteří tu pomoc a ochranu opravdu potřebují.

Autor: Martin Braun

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 588 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.