eufas
18.2.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Nacismus jak vyšitý

Sdílejte článek:

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ

Vzhlem ke svému věku jsem školní léta zažila ještě v době socialismu. Zpátečnicky jsme se tedy ještě učili o tom, že Druhou světovou válku rozpoutalo Německo v čele s Hitlerem napadením Polska, o Mnichovské dohodě a obsazení tehdejšího Československa, ba dokonce i o tom, že nás osvobodila Rudá armáda. A protože  jsem základní školu absolvovala v poněkud uvolněnějších šedesátých letech, měla jsem tedy i povědomí o tom, že Plzeň osvobodili Spojenci, kteří se kvůli dohodě se Stalinem zastavili na Labi.  Jasně, teď je všechno už částečně jinak a tenhle zpátečnický pohled na druhou světovou válku sice snad zatím není trestný, ale za pár let se děti budou učit  – tedy pokud se budou ještě vůbec učit – tu jedinou správnou pravdu o tom, že druhou světovou válku rozpoutal Sovětský svaz, potažmo Rusko, a možná snad i Putin.

Pokud se týče mých zpátečnických socialistických školních vědomostí, nikdy jsem tak docela nechápala, jak je možné donutit celý národ, milióny lidí, lidí rozdílných, s rozdílnými životními zkušenostmi, vzděláním, zaměstnáním, společenským postavením, ke slepému přijetí zcestných vizí jediného člověka, vizí, vedoucích do pekel.  Ale dokumenty o Třetí říši mi daly odpověď. Hospodářské podmínky, řev, nátlak ulice, propaganda a násilí. Násilí nejprve ve jménu toho jediného správného dobra, té jediné správné pravdy, potom, po dosažení moci násilí bez jakéhokoliv přívlastku. Vždyť co tvrdil Hitler, co tvrdili nacisti – děláme to pro vás, národe, děláme to pro vaše dobro.

A jak se tak koukám na ty dokumentární filmy, začíná mně běhat po zádech mráz. Už to tu bylo a je to tu zas. Zatím v takové, moderně řečeno, soft verzi. Zatím v mainstreemových médiích běží celkem už nepokrytě tvrdá propaganda, jak jinak než toho správného názoru. S EU na věčné časy a nikdy jinak, julinka a pindík jsou sociální kontrukt, manželství pro všechny a pro všechno, islám je mírumilovný a obohatí nás, změnám klimatu zabráníme, atd…dosaďte si sami. Je to přece pro vaše dobro.

Zatím je ta jediná pravda ještě slabá, ještě nepevná v kramflecích. Zatím je ještě moc lidí, kteří nevolí ty jediné správné, zatím ještě lidé prosazují veřejně svůj názor, svou volbu. Prostě zatím je ještě možno remcat, alespoň u nás. Ale už se blýská na lepší časy. Čas od času je někdo ve jménu té jediné správné pravdy zablokován na sociálních sítích, čas od času za názor vyhozen z práce, většinově volení politici jsou brutálně dehonestováni a uráženi. Ti jediní správní demokraté s oněmi politiky nepolemizují, nevedou diskusi, nesnaží se voliče přesvědčit o tom, že jejich názory a řešení jsou lepší, ne…pouze na své oponenty plivají, špiní je a nálepkují. 

Ale naděje umírá poslední, že. Už se nám tu také rodí takový malý, nenápadný Sturmabteilung. Uliční výbor. Domovní důvěrníci. Zatím se na jimi pořádaných demonstracích – momentálně už asi proti všem – jenom řeční. Nálepkuje a nadává. Ještě jim stačí se vybouřit řevem, máváním transparenty a zpěvem “protestsongů”.  Ale už přitvrzují. Co jiného než brutální nátlak v duchu SA provádí člověk, který chce blokovat vstup do úřadu demokraticky zvolenému a většinou národa přijímanému ombudsmanovi.

Kolikpak chvilek bude trvat, než si ti jediní správní a osvícení řeknou, že toho remcání už mají dost a že je nutno zavřít těm remcalům ústa poněkud trvaleji? Že i když slovo mocnější meče, klacek je jistější. 

Ostatně – Terezín ještě stojí, Petschkův palác také….a v jáchymovských dolech možná ještě nějaký ten uran zbyl.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 572,00 Kč
Vybráno 35.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 328 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
politicon.cz
87 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.