oteplování
30.8.2018
Kategorie: Společnost

Náboženství o oteplování planety

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Málo příjemná, i když jinak dobrá zpráva a podepsala se pod ní ve francouzském Causeur celá řada profesorských těžkých vah. Nepříjemná pravda pro evropskounijní byrokraty a eko-ušlechtilou mládež, oteplování planety se zpomaluje. Celkový proces oteplování měl i v minulém století velmi umírněný průběh a za posledních dvacet let, navzdory tomu, že emise CO2 se ztrojnásobily, se výrazně zpomalil.

Profesory k sepsání proklamace o klimatické pravdě přiměl záměr francouzského národního shromáždění zakotvit v článku 1 ústavy zachování životního prostředí a boj proti klimatickým změnám. Vědci se postavili proti tomuto ideologickému nesmyslu, uvedli pár jasných fakt, která evropskounijní mainstream z neznámých důvodů zastírá.

.
Třicet let se nám vtlouká do hlavy náboženství o oteplování planety způsobené lidskými emisemi kysličníku uhličitého. Každá meteorologická událost je spojovány s touto údajnou hrozbou, za cenu demagogického přehánění, které by lehce vyšlo na povrch, pokud by jeho kontext nebyl tak tragický. Tak uragán Irma, který ideologicky přesvědčení vědci bez diskuze vydávali za potvrzení lidské viny, nebyl statisticky nic mimořádného v delší časové řadě podobných událostí.
Hladiny oceánu, teplota, sucho, záplavy, extrémní události, stav ledovců… Údaje o stavu planety jsou nedávného data a je jich mnoho. Je snadný konjunkturální alarmismus nad „hladinou nikdy předtím nedosaženou“. Údaje samotné ukazují, že nežijeme v klimaticky mimořádné době, pokud zohledníme staletí a tisíciletí.

.
Prognózy Al Gora. Posledních dvacet let se oteplování výrazně zpomalilo, navzdor modelovaným prognózám a trojnásobnému zvednutí úrovně kysličníku uhličitého v posledních padesáti letech. V roce 2015 zcela přirozený fenomén El Nino, jehož oteplovací energie se již rozptýlila, byl jedním z posledních případů, který umožnil evropskounijním lichvářům se strachem kšeftovat ve velkém s globální teplotou. Al Gore, když přebíral v 2007 Nobelovu cenu prohlásil, že do deseti let roztají arktické ledovce, v září 2017 se prováděla podrobná inventura ledovců, rozloha 4.6 milionů km2, potvrzující klimatické stabilizační tendence.

.
Satelitní analýzy publikované v 2016 potvrdily důležitý fakt, naše planeta je čím dál víc zelenější vegetací, a to v důsledku nárůstu CO2 v atmosféře. Vegetace v posledních 30letech kolonizovala dalších 18 milionů km2, rovná se to dvojnásobku Sahary. Úžasná zpráva, ale nic nečekaného, je známo, že fotosyntéza potřebuje CO2 .

.

Klima se vždycky měnilo, nejrozumnější klimatickou politikou vždy byla politika prosté adaptace. Řešení navrhovaná dominující evropskounijní ortodoxií mají jedno společné, faraonické náklady, ekonomickou aberaci a tristní paradox – zničující důsledky pro životní prostředí. V Austrálii energetická politika nových energií vedla v poslední době k několika kolapsům. V Německu je energie dvakrát dražší než je evropský průměr a emise CO2  na obyvatele jsou dvakrát tak vysoké než je průměr. Entuziasmus pro energetickou transformaci je silně ideologizován a postrádá racionalitu.

.
Ambice politických klimatologů se nenaplnily. Čím dál dražší úsilí Evropské unie ohledně klimatického plánu (20% rozpočtu EU v letech 2014-2020) bude mít směšný dopad. Země jako Čína, která emituje víc než EU a USA dohromady, utopí jakékoliv EU úsilí. Čína se na pařížských jednáních zavázala, že od roku 2030 začne zpomalovat nárůst svých emisí?!

.
Profesoři v dokumentu píší, že údajný konsensus v klimatických otázkách má daleko k vědě. Planeta čelí řadě skutečných problémů, aby si mohla dovolit zabývat se otázkami tak vědecky pochybnými jako jsou klimatické nesmysly.

.
Francouzský občan musí mít velké obavy a úzkost z toho, že tak iracionální záležitost, jako jsou klimatické změny, dovedla komisi Národního shromáždění k návrhu tak důležité ústavní revize. Zakotvit tento nesmysl do prvního ústavního článku. Dokládá to panující konfuzi mezi vědou a politikou v otázce klimatu. Všichni rozumní se musí postavit proti této ústavní revizi. Ústava nemůže být služkou okamžiku. Interpelujme a přiveďme k rozumu legislativní moc, jinak budou ohrožena naše základní práva.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 247 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...