hospoda_zahradka_cerveny_volek_0108_galerie-980
2.6.2017
Kategorie: Společnost

Na zahrádkách dokouřeno?

Sdílejte článek:

RED HOOK

Tak jsem si tady ulevil, co se týče zákazu kouření v knajpách. A byl jsem večer u Hooka a venku jsou stoly a lavice a i když bylo vlaze až horce, vlezl jsem dovnitř, protože jsem si chtěl užít předposlední den s cigárem na výčepu. A bylo tam k zalknutí a pot se ze mne lil a mrákotný stavy a hlava se točila jak řetězák, ale dal jsem to, i když jsem se chvílema opíral čelem o dno.

A říkal jsem si, ještě dnes do půlnoci, a pak konečná. Přesun na zahrádky. Jenže ono velký kulový, matko. Jsem četl, že se nebude smět kouřit ani na zahrádkách. Protože zákonodárce ve své neskonalé idiocii nedefinoval, co je zahrádka a co vnitřní prostor.

Jeden znamenitý odborník na legislativu tvrdí, že vnitřní prostor je vše, co má střechu. Tedy pokud si nad sebou rozevřete deštník, vytvořili jste vnitřní prostor, ve kterém nejen že si nezapálíte, ale protože není zkolaudován, tak vás taky zavřou.

Jiný zamenitý odborník je toho názoru, že nejdřív je potřeba určit, co to vlastně zahrádka je. Pokud by se vyšlo z definice sovětského agronoma Cicina, je zahrádka vše, co se ještě nepodařilo rozorat a zaplevelit. Oproti tomu americký botanik Carnation soudí, že zahrádka je dvorek, který se zapomněl vydláždit. A mluvčí ministerstva zdravotnicví Ondřej Macura na dotaz, co to zahrádka vlastně je řekl, že o tom ví naprostý hovno, rozplakal se a utekl.
Výčepní z lokálu U Bílé kuželky na Malé straně prohlásil, že by postrádalo logiku, kdyby se venku na zahrádkách nesmělo kouřit.

Mohu se jen útrpně pousmát nad pošetilostí toho dobrého muže. Předpokládat logiku v činech našich nejvyšších může jen naprostý naiva. Nebo ten, komu ještě tržní hospodářství nenaflákalo tlamu.

Výčepní z plzeňské pivnice U Kulaté báby řekl, že dle jeho názoru a názoru jeho tchýně pokud zastřešení teče, tak to vlastně není zastřešení, ale šlendrián, na který se zákon nevztahuje. Představitel firmy Bramac uvedl, že pokud by jejich zastřešení teklo byť jen z patnácti procent, nejde o zastřešení, ale o zastínění. Jeho kolega z firmy Tondach toto číslo potvrdil s tím, že někdy může být i vyšší.

Odborník na tabákovou legislativu a zplynování nedopalků Tomáš Kindl řekl, že zahrádka jako taková je definovaná jako přechodná stavba. Přechodná stavba že je provizorium, než se to udělá pořádně.
Tedy než se to vyasfaltuje. Pak ukázal graf a tabulku, kde bylo vyčísleno, že se zplynováním nedopalků v bioelektrárnách vyrobilo takové množství elektrické energie, které stačí k celoročnímu provozu osmnácti plicních lůžkových oddělení a dvou sanatorií se zaměřením na choroby horních cest dýchacích.

A já na to tak koukám a štípu se a vrtím hlavou a jdu si koupit jednu plechovku, protože s tímhle materiálem se toho víc dělat nedá.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli si taky pořídíme zahrádku. Jsem jim řekl, že nevim. Že je s tím takovýho sraní, že asi zůstanem u asfatu.

Dnes bude hezky. Život je nelítostnej.

To je zatím vše.

ZDROJ: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 62 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...