BigstockCommunity
2.1.2016
Kategorie: Politika

Na všechno si člověk zvykne, tak pomalu, že to nezpozoruje

Sdílejte článek:

MILAN RADEK 02|01|2016

Svět se mění a oslavy též. Každým rokem je ve světě ten Silvestr o krapánek chcíplejší. Zvyky se mění jak se situace mění. Leckde v EU si zvykají na vojsko v ulicích, nabité samopaly, v pár městech ani ohňostroj, začínající strach a pomalu si budou zvykat jako třeba Izraelci, zase tam byli mrtví, a nikdo už to nebere jako zprávu, ale jako něco tak normálního jako napsat že někde byla bouřka. Tam už si zvykli, jinde si budou zvykat. Ptám se co je s tím ujišťováním že to Německo zvládá? Že se přece v Evropě nenechá nikdo zastrašit?

Teroristé dosahují svého aniž by museli hnout prstem. O strach se postarají samy oběti, čímž se samy časem zničí. Ale bez oslav to není život, a časem naše svátky budou nahrazeny jinými, cizokrajnými. I když takový Ramadán asi nikdy nebude taková legrace jako Silvestr nebo Vánoce.

Blahopřeji aspoň Česku za pěkný ohňostroj, v hlavním sídle EU – Bruselu – už nebyl. Začalo to vánočním stromkem. Příští rok možná tam zruší i ty Vánoce.  Tak si to zatím užívejte. 

Ale i jinde je to chcíplejší. Zde v Mexiku na plážích je sranda, v hlavním městě už to není co bývalo. Ohňostroj byl pěkný, pravda, vstali jsme od večeře, byli u nás na návštěvě mladí, a tak jsme se i se sousedy sebrali a šli se mrknout na tu podívanou, z domu pár minut autem. Velkolepé, ano, v ulicích lidé, vlídní poldové na pomoc podroušeným, na řidiče přichystaní s alcoholímetro a na odvoz na záchytku, ale ani to nebylo moc třeba.

Pak jsme se sousedy přetřásali proč. Oni vzpomínali jak za jejich mládí zněly v ulici petardy celou noc, lidé oslavovali, a dnes nic moc. Peníze v tom nejsou, dnes se utrácí daleko více, tento roik byl rekordní, tak co to? Vzpomínali že tak před 40 lety tu bylo hodně dětí. Dnes v celé ulici jsou tu dvě. A místo aby byli venku dřepí před počítačem nebo se smartfounem a tak. 

Svět stárne. Zde v Mexico City jsou s tou porodností podobně jako v Evropě, zachraňuje to dnes ještě vesnice, ale i tam to klesá. (celostátní porodnost 2.3). A svátky bez dětí už není to pravé. Slavilo se, to ano. Na hlavní třídě cestou k ohňostroji dychtivá nohatá děvčata a rozesmátí chlapci chvátali na různé sleziny, starší pak dopít a dojíst a spát. Děti dřepí před X-boxem od Santy nebo něčím podobným. 

Výzdoba města už také nic moc, stát si utahuje opasek, lidé si sice více dopřávají, ale slavnosti se zkrátka mění. Zde zatím spontánně, v EU do toho Brusel rád kecá, ale nic není věčné. Asi jsme svědky konce jedné kultury a otázka je co přijde po ní. 

Ale neztrácejme naději na lepší zítřky a tak Šťastný 2016!

ZDROJ: Milan Radek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 75 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...