clima
6.12.2015
Kategorie: Politika

Na Titaniku se tančí

Sdílejte článek:

VÍTĚZSLAV KREMLÍK 06|12|2015

V Paříži se pár dnů po teroristických útocích koná mezinárodní konference OSN. Není ale o terorismu, nýbrž o oteplování. Místo aby řešili aktuální otázky bezpečnosti, papaláši se cpou chlebíčky na rautu a žvaní o počasí. 

Připomíná to onu historku, že když se Titanik začal potápět, kapitán nechal dál hrát kapelu k tanci a cestujícím nic neřekl. Dělali, jako by se nic nedělo. Aby odvedli pozornost lidí. Aby nevznikla panika. My zase místo řešení naléhavých problémů přežití jako je hrozba islamizace nebo vymírání Evropy…plkáme o počasí. 

Jak se snaží odvést naši pozornost od skutečných problémů? Hysterií! Už třicet let je každá schůze pantátů v kravatách prohlašována za „poslední šanci na záchranu planety“. Tento reklamní slogan ve stylu „poslední výprodej-likvidační slevy-neváhejte“ nechybí ani na letošní konferencí COP21 v Paříži. Jenže veřejnost už to dávno nezajímá. Stejně se nikdy na ničem nedohodnou.

Americký Kongres právě odhlasoval, že Obamovy klimatické regulace tak jako tak zruší. Podle Gallupova průzkumu, čeho se lidé obávají, se obavy z oteplování umístily na poslední příčce (krásné sedmé místo ze sedmi). Nepomáhá už ani hysterie (papež varuje, před klimatickou sebevraždou), ani cenzura (meteorolog vyhozen z práce), politické soudní procesy (štvanice proti Exxonu), ani falšování grafů (snaha vymazat z dějin „pauzu v oteplování“). Ba i novináři pochopili, že oteplování je mrtvé téma. A tak raději mlží a tvrdí, že je to konference „o ochraně ovzduší“. Tady ale nejde o jedy a zplodiny, ale o oxid uhličitý. Neškodný plyn, který vydechujeme.

Zajímavější spíše bude paralelní konference, kterou v Paříži, byť ve skromnějších podmínkách, pořádají klimaskeptici. Klimatologové tam od skeptiků dostanou domácí úkol (Paris Climate Challenge) – deset tvrzení, která mají dokázat, jestli chtějí dotace.

„Není povinností klimatických realistů dokazovat, že se nebezpečná, lidmi způsobená změna klimatu neděje. Naopak, pokud někdo tvrdí, že tento problém existuje a navrhují rozsáhlé investice na řešení údajného problému, je to on, kdo má povinnost přesvědčivě prokázat, že nedávná změna klimatu není převážně přírodního původu a že pokud nic neučiníme, že přijde katastrofická změna klimatu. Dosud takový důkaz nepředložili.

Zlatým hřebem bude premiéra dokumentárního filmu Climate Hustle (Klimatický kšeft), který produkoval Marc Morano, šéf sledovaného klimaskeptického serveru Climatedepot.com. Film formou satiry odhaluje pozadí kšeftu s globálním oteplováním. 

Zatím jediný hmatatelný výsledek třiceti let klimatických konferencí je vlna uprchlíků. Dotovaná biopaliva – pomýlený nástroj snižování skleníkových emisí – totiž vyhnala ceny potravin tak vysoko, že „hladové bouře“ destabilizovaly státy ve Středozemí (tzv. arabské jaro 2011). (Více v článku zde).

Chápu sice, že se “zachránci planety” těší na další bezpracné zisky. Ale co se našich skutečných problémů týče (migrační krize například), klimatické konference jen přilévají oleje do ohně.

Pokud se v Paříži dohodnou nová drahá “klimatická opatření”, klimatičtí kšeftsmani si zase namastí kapsy. My se zase můžeme těšit, že energetická chudoba vyžene z domovů další miliony lidí. Možná zaklepou právě na vaše dveře…

1jrtzjjj

INDEX CEN POTRAVIN: Arabské jaro začalo v roce 2011. Přesně v době kdy biopaliva vyhnala ceny potravin do neskutečné výše. 

ZDROJ: Vítězslav Kremlík

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 134 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.