zenambabishamacek
24.7.2019
Kategorie: Politika

Na Šmardovi ČSSD trvá …

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Bude to opravdu dlouho trvat… Ale dost srandy.

Zcela podle všech předpokladů ČSSD trvá na novém ksichtě, který (jak asi předpokládají) zachrání stranu v jejím pádu ke dnu. Je jen smutnou shodou, že s tím přišli ve stejný den, kdy se rozpustili Robejškovi Realisté. Je dost možné, že teď mají podobně velkou voličskou základnu.

ČSSD pokračuje ve své jízdě, která ale už dávno nemá cíl ani směr. Nahrazují ho rychlostí a co nejzběsilejším točením volantu. Targus přirovnal svoji starou Jahodu k lesnímu traktoru, který ho táhne redukovanou rychlostí přes všechny překážky už třicet let. Já mám někdy pocit, že ČSSD zkouší něco podobného, ale nemají ani tu redukovanou rychlost, ani velká kola. Jsou jako dnešní SUV. Tváří se to jako tereňák, ale jak se dostane mimo silnici, je v háji.

Nikdo se tam u Socanů zdá se ani nepokusil nabídnout Zemanovi nějaký kompromis, který by pro něj byl přijatelný. Ale dost socanských tváří se dává slyšet, že jsou jednou nohou ze trany venku a už jen čekají na závěrečný otřes, případně na lano od konkurence. Babiš také přestal vypadat zdrchaně a tváří se přísně neutrálně a státotvorně, zřejmě si už se svým týmem vytyčili strategii všech variant, obešli a obtelefonovali celou sněmovnu a vyšlo jim z toho, že se nemusejí ničeho bát.

Hamáček teď zjistí, jaké to je, když ho před bitvou všichni z opozice plácali po zádech a dodávali mu odvahy, aby teď zjistil, že před Hradní kobrou stojí sám, samotinký a někde koutkem oka sleduje Šmardu, který mu z bezpečného krytu drží palce a pro jistotu mu i mydlí schody.

Všímáte si, jak ČSSD krok za krokem prošustrovává i ty poslední dobré karty? Na začátku mohli jít v klidu do opozice, pak mohli odejít sice pošramoceni, ale se ctí. Pak mohli alespoň odejít, aniž by se za nimi zavřela voda. Teď už mohou jen zmizet. Definitivně. Od dob Sobotky se vždycky nakonec zalekli vlastní odvahy a kdykoliv měli ukázat kuráž, měli vždycky plné gatě. Před časem je tuším Čmoud jednou přirovnal ke stárnoucí manželce, která sice není spokojená, nechá se ponižovat, ale stejně nikdy neodejde, protože by se měla podstatně hůř.

Navíc opakovaný vtip přestává být vtipem. Když už několik let jste a nejste v koalici, končíte a nekončíte, hrozíte, ale nic neuděláte, stane se to prostě běžným koloritem, který není třeba brát vážně.  Když s tím začal Sobotka, leckterý bloger včetně mě spekuloval, co má Ozubená pleš za lubem, já jsem viděl Babiše v klepetech a v base, případně pak něco jiného geniálního, ale čas ukázal, že za tím nebylo nic. Nikdy nehledej úmysl tam, kde se to dá vysvětlit obyčejnou blbostí…

Přál bych ČSSD lepší osud. Ale jaké si to uděláš, takové to máš.  Hradní Ještěr se už nemůže dočkat své další hvězdné hodiny.

Autor: Vidlák
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 599 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.