projekcemohamed-850x500
22.10.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Na počest zavražděného učitele promítali ve Francii obří projekce karikatur lžiproroka Mohameda (video)

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Bude následovat další útok? To je vysoce pravděpodobné. Učitel jen ukazoval obrázky nahého Mohameda ve třídě, z níž měli nejprve možnost odejít muslimští žáci. Nakonec byl jedním čečenským fanatikem dekapitován a to vše za souhlasu drtivé většiny muslimů z celého světa. Dvě francouzské radnice se nakonec rozhodly, že učiteli, který dlouhodobě upozorňoval na hrozbu islamizace, vzdají poctu tím, že budou promítat podobné karikatury na zdi radničních budov. To bude muslimům vadit mnohem víc, odveta je tedy více než pravděpodobná.

Projekce, které se konaly ve středu večer a zahrnovaly karikatury Mohameda, byly součástí francouzské národní pocty učiteli Samuelovi Patymu. Paty, učitel historie na pařížském předměstí, byl v pátek zavražděn muslimským teroristou, protože v rámci lekce svobody projevu předváděl karikatury svým žákům.

Snímky byly ve středu večer promítány na dvě radnice v regionu Occitanie – Montpellier a Toulouse – a to po dobu čtyř hodin. Regionální starostka Carole Delga prohlásila: „Nesmí existovat žádná slabost tváří v tvář nepřátelům demokracie, tváří v tvář těm, kteří přeměňují náboženství na válečnou zbraň … těm, kteří chtějí zničit republiku.”

Karikatury Mohameda byly islámskými teroristy použity jako ospravedlnění při několika útocích, z nichž některé byly smrtící. V kancelářích Charlie Hebdo v roce 2015 zaútočili islámští ozbrojenci, přičemž bylo zabito mnoho redaktorů novin. Soudní stání týkající se inkriminovaného vraždění, kdy byli letos konečně souzeni i komplici útočníků, vedlo v září 2020 k dalšímu pokusu o útok, kdy se další rádoby zabiják pokusil znovu zaútočit u budovy bývalých kanceláří novin.

Poslední útok v souvislosti s karikaturami Charlie Hebdo se odehrál minulý týden, kdy byl dekapitován učitel Samuel Paty. Plánovaným terčem útoku kvůli karikaturám lžiproroka Mohameda byl také dánský deník Jyllands Posten, protože v roce 2005 zveřejnil obrázek Mohameda, který měl ve svém turbanu bombu.

Mešita, která poslední útok na učitele podnítila, neunikla pozornosti francouzské vlády a od příštího týdne bude zavřena.

VOXCHCI-ZDE

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 259 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
91 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)