fotbalklek
15.10.2020
Kategorie: Společnost

Na písknutí kleká jen lokaj

Sdílejte článek:

JAN POPP

Dnešním dnem pro mě skončil fotbal. Přesně řečeno reprezentační fotbal.

Na klubové úrovni chodím na zápasy od roku 1986, kdy se plzeňská Škodovka plácala jak jojo mezi první a druhou ligou. Jeden čas jsem byl i člen ,,kotle”, nosil vlajku na zádech a oblíbenou kratochvílí byly rvačky s fans soupeře. A samozřejmě kradení vlajek. Dodnes mám vlajku Sparty, Slavie, Baniku a Xaverova.

Po vojně mě na klubové úrovni fotbal prakticky nezajímal, až když první syn a posléze i druhý začali hrát tento sport závodně, bral jsem je na tribunu. Často i na Ligu mistrů, se starším jsme byli v Mnichově.

Asi před dvěma lety, začal za Viktorku hrát první černoch (myslím stabilně, v devadesátých letech jich tu pár sedělo na lávce). Vždycky jsem byl na Plzeň hrdej, že nepotřebuje pomoc opálených borců, jako pražské kluby. A tu ligu jsme vyhrávali. S příchodem prvního černocha jsem prohlásil: ,,A už na ně chodit nebudu!”. Rasismus? Podle mě jen a jen moje rozhodnutí.

V reprezentaci někdy loni vymysleli, že venkovní zápasy budeme hrát v žluto zelených dresech. Národní barva jak řemen. Nadávali jsme, přesto jsme fandili. I dnešní soupeř Skotsko, kdysi hrálo venku v růžových dresech.

Ale dnes vše skončilo. Naši reprezentanti si před zápasem poklekli na podporu BLM…

Nebudu psát, proč to udělali a dělat to neměli, ale pro mě mužská fotbalová reprezentace této republiky skončila. Nepřeju jim nic špatného, jen mě prostě nezajímají. A to jsem byl na MS1990 v Itálii a na dalších 12 zápasech během svého života.

Teď mě zbývá fandit Popovicím ve 4.třídě, svým fotbalovým synům a repre v hokeji.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 372 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (68 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
234 komentářů
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)