VZPERACKA
22.6.2021
Kategorie: Společnost

Na olympiádu do Tokia míří transgenderová vzpěračka. To se všichni zbáznili?

Sdílejte článek:

PETRA SVEDÍKOVÁ VÁVROVÁ

Tak jsem se zase rozčílila. Na olympiádu do Tokia míří transgenderová vzpěračka z Nového Zélandu a sportovní kluby se rozplývají radostí a podporou. Nakolik je to opravdové a nakolik se za tím jen skrývá strach z toho, že by za nedostatečně duhový názor mohli dostat vyhazov z práce, to si netroufám odhadnout. Faktem je, že na nesouhlas musíte mít opravdu odvahu a nejlépe ještě status uznávaného sportovce k tomu. A stejně je Vám to k ničemu.

O tom se přesvědčila i taková (vzpěračská) hvězda, jako je Anna Vanbellinghenová. Co je v srdíčku je prý přednější než co bývalo dřív…někde jinde. Prosím, proti tomu nic nemám, ale aby bývalý muž soutěžil v ženské kategorii a všichni se uznale plácali po ramenou, jak to zpestří ženský sport, to je za hranicí férovosti. A šílenství.

To se všichni zbáznili? Muži a ženy prostě nejsou a ani nemohou být stejní. Minimálně po fyzické stránce tu jisté rozdíly jsou, to prostě nepřeřve ani tisíc aktivistů s nebinární vlajkou, učebnice biologie mluví jasně. Tato hyperkorektnost a ústupky různým aktivistům jsou prostě špatně.

Co se hyperkorektnosti a různých ústupků týče, vzpomínám si, jak byly nedávno popotahovány za rasismus české tanečnice, neb si dovolily blbě zatančit maorský tanec haka. Prý je to urážka Maorů, jejich kultury a vůbec, holky by měly jít nejlépe na hranici. Nebo aspoň dostat bičem. Prosím pěkně, to už v ČR není dovoleno tančit nic jiného, než moravské lidové tance? A umělci to prý podporují, neb je dnešní (podle mě v tomto šílená) doba plná pestrosti a barev. Jo, to jsem moc zvědavá, jak budou hrát třeba Othella. Nabarvit na černo se nesmí, za to hrozí skoro poprava a bílý herec hrát roli Othella taky nesmí, neb by to byl “whitewashing”. Humorné, že? Chápu, že za takový názor mám skoro jistý ban na facebooku, leč umlčet se nedám.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 808 times, 13 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
64 komentářů
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)