karelSCHWARZENBERK
8.1.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Na okraj vyjádření Karla Schwarzenberga k likvidaci Solejmáního

Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

lubomir-stejskal46696083_0Pokud někdo z českých politiků v souvislosti s úspěšnou operací proti Solejmánímu překvapil, pak v první řadě Karel Schwarzenberg. Akci Donalda Trumpa nazval zločinnou. Tak se vyjádřil na svém Facebooku na Tři krále.

V příspěvku nazvaném Zdivočelý svět. To je výstižné: náš svět je vskutku zdivočelý, zvrácený, stojící vzhůru nohama. Ovšem nikoli kvůli Američanům. Zlo, onu „zdivočelost“, působí teroristé, v drtivé většiny islámští – a ještě větší zlo pak představitelé států, které teroristy všemožně podporují.

Karel Schwarzenberg píše o události z 3. ledna nového roku: … jeden stát zabil představitele druhého státu na území třetího státu.

Ano, generálmajor Solejmání byl představitelem státu. Jako takový teroristy všemožně podporoval (nejen to: sponzoroval) – byl tedy představitelem státu, ale také zločinného režimu. Byl služebníkem Zla (podobně jako vysocí pohlaváři zločinného nacistického režimu).

Že tomu tak bylo, potvrzuje sám Karel Schwarzenberg, když píše:

  • Je pravda, že Solejmání velel oddílům Islámských revolučních gard, které se soustředily na boje v zahraničí a podporoval nejrůznější šíitské ozbrojené teroristické skupiny od Iráku přes Sýrii, Libanon až po Jemen. Dělal to jako generál a oficiální představitel íránského státu. Důležitá byla ale také jeho role v bojích s Islámským státem.

Ano, bojoval s Islámským státem, tedy s ještě většími zrůdami než jakou byl on sám. Z prostého důvodu: Islámský stát ohrožoval všechny kolem sebe – bez výjimky. Byl stejně nebezpečný jako německý nacismus, kvůli němuž se musely na přechodnou dobu spojit západní demokracie se stalinskou totalitou.

Nicméně skutečnost, že Solejmání vedl boj s Islámským státem by nám neměla zastřít pohled na další generálovy aktivity (ve funkci šéfa Jednotek Quds), jak je správně popisuje Karel Schwarzenberg v první části citovaného odstavce. Uvědomme si tu obludnost: generál podporoval nejrůznější šíitské ozbrojené teroristické skupiny od Iráku přes Sýrii, Libanon až po Jemen.

Podívejme se na mapu, jak děsivý byl „akční rádius“ Solejmáního: Irák, Sýrie, Libanon, Jemen. Přesně na to už léta upozorňuje izraelský premiér Netanjahu. Je to snad málo Zla? Je snad Střední východ Íránem málo rozvrácen? Na co měli Američané ještě čekat? Souhlasím s prezidentem Trumpem, že Solejmání měl být zlikvidován před mnoha lety.

Zatím nepadla zmínka o Solejmáního podpoře palestinskoarabským teroristickým organizacím. Na pohřební ceremonii v Teheránu o ní hovořil představitel jedné z nich. Ismail Haníja, politický lídr hnutí Hamas.

Jeho slovy to, co Solejmání poskytl Palestině a jejímu odporu (ruzuměj: protiizraelskému teroru) ji přivedlo do pozice, v jaké je dnes pokud jde o sílu a nezlomnost. Haníja nazval generála „mučedníkem Jeruzaléma“ (?) a potvrdil, že jeho smrt neodradí palestinskoarabské teroristické skupiny od boje proti Izraeli.

Ujišťuji, dodal šéfterorista Haníja, že projekt odporu (čti: teroru) v Palestině, který čelí sionistickému projetu a projektu americké dominance, nebude zlomen a nebude ani oslabený, ani váhavý. Bude pokračovat svou pevnou cestou, cestou odporu (čti: teroru), dokud nevypudíme okupanty z naší země a z Jeruzaléma.

Ano, takový „projekt“ nejen podporoval, ale sponzoroval Solejmání: program likvidace židovského státu, program holocaustu II.

Ptám se: byla by za druhé světové války zločinem likvidace jakéhokoli architekta holocaustu? Jak tedy může být zločinem likvidace představitele státu, který má v programu, a nikterak se tím netají, likvidaci jedné nezávislé středovýchodní země, civilizovaným světem uznané?

Pan Schwarzenberg dále píše:

  • Já jsem ještě vyrostl v době, kdy se válka vyhlašovala. Teď se ale začíná střílet, bombardovat a odpalovat rakety, aniž by nějaký takový formální krok proběhl. Mě tento vývoj děsí. Překračujeme všechny meze mezinárodního práva.

My překračujeme všechny meze mezinárodního práva? Nikoli, my opravdu ne, ale kdosi jiný. Druhá strana. Naši nepřátelé teroristé. To oni, Hamas a Islámský džihád, za plné podpory a sponzoringu Solejmáního vypálili tisíce raket na Izrael, to oni vraždili nevinné izraelské civilisty.

My se pouze bráníme. Přesněji brání se Izrael, brání se Američané – a v rámci této obrany zlikvidovali jednu z hlav saně, která ohrožuje židovský stát, západní civilizaci, svobodný svět.

Z článku Karla Schwarzenberga jsem nabyl dojmu – a to děsí zase mě -, že z falešných ohledů na mezinárodní právo bychom si měli dávat dobrovolná omezení v boji se silami Zla, které mezinárodní právo absolutně nezajímá. Je to cesta do pekel, sebevražedné uvažování.

Kdyby takto smýšleli lídři Izraele, splnil by se dávný sen bezpočtu lídrů muslimských zemí (včetně těch současných v Íránu) – židovský stát, jediný stát Židů na této planetě, by už dávno neexistoval.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur)


Celkem za měsíc: 12 479,78 Kč
Vybráno 35.65%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 849 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.