dane102018
23.11.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Na okraj daňového balíčku

Sdílejte článek:

PAVEL VESELÝ

#Pavel VeselyBývalo dobrým zvykem, že pravicové strany hájily a podporovaly zájmy hybné síly a páteře každé ekonomiky. Tou jsou malí a střední podnikatelé, OSVČ a lidé, kteří díky svým nápadům a životem, ke kterému nepotřebují dotace, ale svobodu, jistotu a demokracii, a vždy posouvali společnost kupředu. Mnohdy se z nich poté stávali podnikatelé s velkými a mnohdy nadnárodními firmami. Mnohdy se také jednalo o rodinné firmy. To se ale dnes změnilo.

Politické strany, ať již z prava či z leva, se obrátily k masám. A takovou masou jsou zaměstnanci. Uznejte, masu čtyř milionů potencionálních voličů je přece potřeba si hýčkat a rozmazlovat. A tak dostávají plat, i když nepracují, dostávají nemocenskou placenou i tři dny, i když si potřebují odjet na chalupu nebo si léčí víkendovou kocovinu. Každý rok musí mít zvednutý plat, a navíc teď i zrušenou superhrubou mzdu a všechny možné výhody a bonusy, v době vážné hospodářské krize. Další peníze navíc. Oni to přece živnostníci a malí a střední podnikatelé zaplatí či si na platy svých zaměstnanců musí půjčit. Nebo si stát půjčí. O tuto masu dnes naprosto rozmazlených lidí, zaměstnanců, se dnes perou všichni politici v dnešní novodobé národní frontě. Jelikož jsou plně zabezpečeni, je jim prakticky jedno, co se děje a mohou v klidu sledovat pandemii covidu z pohodlí domova. Je jedno, jak dlouho trvá. Oni mají přece své jisté. A odboráři, velmi dobře živení z příspěvků svých členů, mentorují podnikatele a živnostníky, že když zkrachují díky znemožnění podnikání vládou a vládním nařízením, že přece mohou jít na pracák, že to není ostuda … Vždyť jsou přeci nezodpovědní, že podnikají a nejsou na sociálních dávkách. Když tu teorii vyřkne bývalý dělník, který asi nebyl tak dobrý, když se stal funkcionářem, aby si ho někdo všiml, je jasné o co jde. Vždyť i Vasil Biľak měl funkci a býval to krejčí… A tak nezbývá než znovu souhlasit se Stevem Forbesem, že dnes je Evropa obecně nekonkurenceschopný kontinent, a já dodávám komunisticko-dotační skanzen. Alespoň u nás se takovým skanzenem zcela jistě stáváme.

Jistě superhrubá mzda komplikovala život všem firmám, co zaměstnávali lidi. Skončila však v nevhodný okamžik a naprosto nevhodným způsobem. Výpadek příjmů pro stát by se měl okamžitě řešit zeštíhlením státního aparátu. Ale kdo k něčemu takovému před volbami přistoupí? A slib na dva roky? Kdo ví, co bude za dva roky? Je třeba myslet na to, jak podpořit pracovní místa v soukromém sektoru, ale je také potřeba myslet na to, že někdo to bude muset zadat a zaplatit. A to nebudou mít kraje a obce z čeho. Ale komu na tom záleží?

Minulý týden v noci a nad ránem proběhlo zemětřesení na politické scéně. Z nepřátel se stali přátelé a obráceně. ODS jako pravicová strana hlasovala s komunisty a sociální demokraté zase s liberálními demokraty. Vládní koalice se de facto rozpadla a budoucí trojkoalice ODS, TOP09 a KDU-ČSL se rozpadla vlastně v začátku. Stačí daňový balíček, který připomíná balíček s ekrazitem. A to ještě do výsledné podoby zasáhli Piráti, který schodek jen prohloubili nebo do výsledku prošel i návrh předsedy KDU-ČSL. A tak to nejen vypadá tak, že z nepřátel jsou přátelé, ale v případě nově nastavené národní fronty je vlastně jedno, kdo je kdo a kdo jaké ideje hájí. V konečné fázi jde přece pořád jen v první řadě o peníze…A také o možné budoucí hlasy a všudypřítomný populismus, který se zakořenil nejen u nesystémových hnutí, ale dnes už také u tradičních politických stran.

Když vidím vývoj společnosti, stále více mi připadá trefný jeden kreslený vtip, kdy rodiče říkají svému synovi: „Synu, zbohatli jsme. Můžeš si dovolit i levicové myšlenky.“ Toto moudro, ověřené dějinami se nám stále více připomíná nejen v Evropě, ale nově i v Americe. Ostatně každá revoluce měla svůj základ v bohatosti a přemýšlení nad sociálními otázkami rovnosti. Ti skutečně chudí a potřební totiž na takové myšlenky zkrátka nemají čas. Zakladatelé socialismu, ať již Marx, Engels nebo Lenin byli všechno, jen ne synci z chudých rodin. Lenin své revoluční myšlenky piloval na Sorboně, odkud si z Francie přivezl do Ruska i svoji francouzskou milenku. Konzervativci bourají zdi. Reagan, Thatcherová, Kohl nebo Jan Pavel II. byli bořiteli zdí nejen faktických, ale mezi lidmi. A byli to konzervativci. Komunisté nebo levicově smýšlející politici naopak zdi staví. Dnes už to nejsou komunisté, protože brand komunistů a komunismu se přežil. Dnes si říkají liberální demokraté. Ale není to nic jiného než rebrandová značka socialismu a komunismu. Je to stejné, ale zní to lépe. A tak se dnes znovu díky nedostatku opravdových osobností u nás, v Evropě, ale dnes i Americe uchylujeme k respektování těch, kteří především pro svůj vlastní prospěch a ideologii, mohutně podporováni jistými ekonomickými kruhy, mluví o spravedlnosti na základě třídního boje a pozitivní diskriminace, která je však stále pouze a jen diskriminací.

A k takové společnosti u nás znovu spějeme opravdu mílovými kroky…

Souhlasíte se zrušením superhrubé mzdy a snížením daní?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 828,00 Kč
Vybráno 28.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 808 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,77 out of 5)
Loading...
politicon.cz
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.