LIPOVSKÁ960
30.10.2019
Kategorie: Společnost

Na obranu Hany Lipovské

Loading...
Sdílejte článek:

IVO STREJČEK

LIPOVSKÁ227. října 2019 se v rozhlasovém programu Leonardo Plus (součást rádiové stanice Český rozhlas Plus) věnovala ekonomickým tématům brněnská ekonomka Ing. Hana Lipovská. Její vystoupení nevybíravě a vulgárně napadnul podnikatel Jiří Hlavenka, člen zastupitelstva Jihomoravského kraje za zelené a piráty.

Hlavenka se nejprve začal na facebooku rozčilovat, že „… prý jakási ekonomka [dostane] hodinový sólo prostor“ a ve svém urážlivém běsnění pokračoval slovy, že „fakt tohle boží stvoření dostane hodinu v rádiu, bez oponentury…“, přičemž v pokračující konverzaci na sociální síti Hanu Lipovskou nazval „bizarní postavičkou“. Přidalo se k němu několik jemu podobných „diskutérů“, kteří ji neváhali nazvat „mimořádně hloupou“ a neváhali dokonce spolu s ním i vulgárně komentovat její vzhled. 

Tak si to pro pár podobných hlupáků a exotů nejprve zrekapitulujme: ona „jakási mimořádně hloupá ekonomka“ Hana Lipovská (teprve devětadvacetiletá!) je mimořádně pracovitou vysokoškolskou pedagožkou, je autorkou již dvou ekonomických učebnic, má za sebou řadu veřejně publikovaných významných ekonomických studií, je držitelkou několika ocenění vědeckou ekonomickou komunitou, je členkou České společnosti ekonomické, Jednoty českých matematiků a fyziků a American Economic Association. Je v českých médiích aktivně publikující autorkou a na základě svých hlubokých ekonomických znalostí je českými médii vyhledávanou přesnou analytičkou a bystrou glosátorkou událostí nejen v české společnosti. Hana Lipovská působí i jako ekonomická analytička Institutu Václava Klause, což asi irituje všechny „zeleno-pirátské Hlavenky“ nejvíce. Její názory a výsledky práce dobře znají její studenti, čtenáři a posluchači českých médií, ale známe je – a nesmírně si jich vážíme – i my v Institutu Václava Klause.

Pan Hlavenka, politicky zastupující ty zelené a pirátské „nositele slušnosti“ a hlasatele „krásné milé prosluněné budoucnosti“ tak do světa neprozradil to, kdo a co je Hana Lipovská, on roztroubil do světa především to, čím je on sám: nafoukaným, drzým a vulgárním člověkem a jako politický reprezentant zelených a pirátů nám kouzlem nechtěného poodkryl, že tyto politické proudy jsou ve skutečnosti tvořeny netolerantními a nenávistnými lidmi osobujícími si právo na jedinou možnou pravdu a toužícími určovat nám všem co, kde a jak dlouho smíme říkat. A dodejme na závěr, že urážet ženu způsobem, jakým to učinili „Hlavenkovci“, považujeme za naprosté dno sprostoty.

Hana Lipovská bude ve svém ohromném pracovním úsilí a nadšení zcela jistě pokračovat, o tom ať Hlavenkova facebooková bojůvka nepochybuje. A jak Hanu Lipovskou známe, bude to pracovní nasazení o to aktivnější a – ostřejší. Na další spolupráci s ní se velmi těšíme.

Autor: IVO STREJČEK, IVK

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč

Celkem za měsíc: 8 215,00 Kč
Vybráno 23.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 322 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.