LIPOVSKÁ960
30.10.2019
Kategorie: Společnost

Na obranu Hany Lipovské

Sdílejte článek:

IVO STREJČEK

LIPOVSKÁ227. října 2019 se v rozhlasovém programu Leonardo Plus (součást rádiové stanice Český rozhlas Plus) věnovala ekonomickým tématům brněnská ekonomka Ing. Hana Lipovská. Její vystoupení nevybíravě a vulgárně napadnul podnikatel Jiří Hlavenka, člen zastupitelstva Jihomoravského kraje za zelené a piráty.

Hlavenka se nejprve začal na facebooku rozčilovat, že „… prý jakási ekonomka [dostane] hodinový sólo prostor“ a ve svém urážlivém běsnění pokračoval slovy, že „fakt tohle boží stvoření dostane hodinu v rádiu, bez oponentury…“, přičemž v pokračující konverzaci na sociální síti Hanu Lipovskou nazval „bizarní postavičkou“. Přidalo se k němu několik jemu podobných „diskutérů“, kteří ji neváhali nazvat „mimořádně hloupou“ a neváhali dokonce spolu s ním i vulgárně komentovat její vzhled. 

Tak si to pro pár podobných hlupáků a exotů nejprve zrekapitulujme: ona „jakási mimořádně hloupá ekonomka“ Hana Lipovská (teprve devětadvacetiletá!) je mimořádně pracovitou vysokoškolskou pedagožkou, je autorkou již dvou ekonomických učebnic, má za sebou řadu veřejně publikovaných významných ekonomických studií, je držitelkou několika ocenění vědeckou ekonomickou komunitou, je členkou České společnosti ekonomické, Jednoty českých matematiků a fyziků a American Economic Association. Je v českých médiích aktivně publikující autorkou a na základě svých hlubokých ekonomických znalostí je českými médii vyhledávanou přesnou analytičkou a bystrou glosátorkou událostí nejen v české společnosti. Hana Lipovská působí i jako ekonomická analytička Institutu Václava Klause, což asi irituje všechny „zeleno-pirátské Hlavenky“ nejvíce. Její názory a výsledky práce dobře znají její studenti, čtenáři a posluchači českých médií, ale známe je – a nesmírně si jich vážíme – i my v Institutu Václava Klause.

Pan Hlavenka, politicky zastupující ty zelené a pirátské „nositele slušnosti“ a hlasatele „krásné milé prosluněné budoucnosti“ tak do světa neprozradil to, kdo a co je Hana Lipovská, on roztroubil do světa především to, čím je on sám: nafoukaným, drzým a vulgárním člověkem a jako politický reprezentant zelených a pirátů nám kouzlem nechtěného poodkryl, že tyto politické proudy jsou ve skutečnosti tvořeny netolerantními a nenávistnými lidmi osobujícími si právo na jedinou možnou pravdu a toužícími určovat nám všem co, kde a jak dlouho smíme říkat. A dodejme na závěr, že urážet ženu způsobem, jakým to učinili „Hlavenkovci“, považujeme za naprosté dno sprostoty.

Hana Lipovská bude ve svém ohromném pracovním úsilí a nadšení zcela jistě pokračovat, o tom ať Hlavenkova facebooková bojůvka nepochybuje. A jak Hanu Lipovskou známe, bude to pracovní nasazení o to aktivnější a – ostřejší. Na další spolupráci s ní se velmi těšíme.

Autor: IVO STREJČEK, IVK

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 828,00 Kč
Vybráno 28.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 570 times, 7 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.