22.2.2014
Kategorie: Společnost

Na Majdanu umírají lidé

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ 22|02|2014

 

… a v médiích se to hemží zaručenými zprávami a neotřesitelnými názory, kdo za to může.

 

 

Jsou v životě chvíle, kdy platí ono známé “mluviti stříbro, mlčeti zlato”. Bohužel existují lidé, kteří jsou schopni z tepla a bezpečí svých domovů, využít jakékoliv tragédie k vlastnímu zviditelnění a také k obhajobě svých mnohdy velmi pofiderních až hloupých názorů. Názorů, které zapracují do svých komentářů k dané situaci. A je to o to horší, že jejich informace jsou často založeny pouze na jejich dohadech či dojmech, na nepodložených či úmyslně zkreslených a jistě také úmyslně podvržených informacích, nikoliv na skutečných znalostech. Tito lidé pak často vůbec nepochybují, tak jako i v mnoha jiných situacích. Mají prostě zcela jasno. No, ne nadarmo se říká: “pochybuji, tedy myslím, myslím, tedy jsem”.

 

Z podobných lidí si v tomto případě nelze ani dělat legraci. To si vskutku nezaslouží. Nejen že vystavují svoji hloupost, naivitu, blbost či idiocii na odiv, ale navíc vůbec nechápou, jak ubohého chování a sprostého jednání se právě tím dopouštějí. Nejlepší by asi v takových případech bylo, tyto výplody prostě ignorovat. Ono se to asi dost dobře nedá. Už Jan Werich blahé paměti říkával, že nad blbostí se nedá zvítězit, ale nesmí se proti ní nikdy přestat bojovat. Nemám rád slovo bojovat, ale upozornit na to a ohradit se proti tomu, to bychom měli vždy.

 

 

A zatímco tedy na Majdanu umírají lidé, statisíce Ukrajinců vychází do ulic a sjíždí se z celé země do Kyjeva, tito lidé zde rozdávají své rozumy. Ovšem “brouk pytlík” rozumějící naprosto všemu, si osobuje právo nejen mluvit za ně, říkat a radit jim, co smějí či nesmějí dělat, ale dokonce přesně ví, co jsou zač. Aniž je kdy viděl, aniž tam kdy byl, natož v dané chvíli, prostě aniž by na Ukrajině kdy žil. Smutné čtení, když si s prominutím “kdejaký” politolog amatér z dob existence Rudého Práva, kdejaký bývalý soudruh či dokonce StBbák, či jen hloupý grafoman a případně jakýkoliv jiný expert na cokoliv, kterých je, nejen na blogu iDnes evidentně čím dál tím víc, na podobné tragedii “přihřívá” tu svou “zkaženou a jedovatou polívčičku”.

 

Tito lidé naprosto pomíjejí skutečnost a realitu, stejně jako neoddiskutovatelnou politickou odpovědnost Viktora Janukovyče. Zapomínají, že tento problém má hluboké kořeny, sahající až do éry Sovětského svazu, a možná i mnohem dál, a že odmítnutí podepsání přístupových smluv k EU, bylo jen tou poslední kapkou, kterou pohár trpělivosti ukrajinského lidu pouze přetekl. Zatímco ti stejní lidé, většinou horlivě podporovali pád vlády u nás, tak předešlé ani současné události, pro ně nejsou dostatečným důvodem k odstoupení Janukovyče? Co k jejich postoji říci? Snad jen to, že nepřekvapili, že opět promarnili šanci moudře mlčet.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 56 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.