22.2.2014
Kategorie: Společnost

Na Majdanu umírají lidé

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ 22|02|2014

 

… a v médiích se to hemží zaručenými zprávami a neotřesitelnými názory, kdo za to může.

 

 

Jsou v životě chvíle, kdy platí ono známé “mluviti stříbro, mlčeti zlato”. Bohužel existují lidé, kteří jsou schopni z tepla a bezpečí svých domovů, využít jakékoliv tragédie k vlastnímu zviditelnění a také k obhajobě svých mnohdy velmi pofiderních až hloupých názorů. Názorů, které zapracují do svých komentářů k dané situaci. A je to o to horší, že jejich informace jsou často založeny pouze na jejich dohadech či dojmech, na nepodložených či úmyslně zkreslených a jistě také úmyslně podvržených informacích, nikoliv na skutečných znalostech. Tito lidé pak často vůbec nepochybují, tak jako i v mnoha jiných situacích. Mají prostě zcela jasno. No, ne nadarmo se říká: “pochybuji, tedy myslím, myslím, tedy jsem”.

 

Z podobných lidí si v tomto případě nelze ani dělat legraci. To si vskutku nezaslouží. Nejen že vystavují svoji hloupost, naivitu, blbost či idiocii na odiv, ale navíc vůbec nechápou, jak ubohého chování a sprostého jednání se právě tím dopouštějí. Nejlepší by asi v takových případech bylo, tyto výplody prostě ignorovat. Ono se to asi dost dobře nedá. Už Jan Werich blahé paměti říkával, že nad blbostí se nedá zvítězit, ale nesmí se proti ní nikdy přestat bojovat. Nemám rád slovo bojovat, ale upozornit na to a ohradit se proti tomu, to bychom měli vždy.

 

 

A zatímco tedy na Majdanu umírají lidé, statisíce Ukrajinců vychází do ulic a sjíždí se z celé země do Kyjeva, tito lidé zde rozdávají své rozumy. Ovšem “brouk pytlík” rozumějící naprosto všemu, si osobuje právo nejen mluvit za ně, říkat a radit jim, co smějí či nesmějí dělat, ale dokonce přesně ví, co jsou zač. Aniž je kdy viděl, aniž tam kdy byl, natož v dané chvíli, prostě aniž by na Ukrajině kdy žil. Smutné čtení, když si s prominutím “kdejaký” politolog amatér z dob existence Rudého Práva, kdejaký bývalý soudruh či dokonce StBbák, či jen hloupý grafoman a případně jakýkoliv jiný expert na cokoliv, kterých je, nejen na blogu iDnes evidentně čím dál tím víc, na podobné tragedii “přihřívá” tu svou “zkaženou a jedovatou polívčičku”.

 

Tito lidé naprosto pomíjejí skutečnost a realitu, stejně jako neoddiskutovatelnou politickou odpovědnost Viktora Janukovyče. Zapomínají, že tento problém má hluboké kořeny, sahající až do éry Sovětského svazu, a možná i mnohem dál, a že odmítnutí podepsání přístupových smluv k EU, bylo jen tou poslední kapkou, kterou pohár trpělivosti ukrajinského lidu pouze přetekl. Zatímco ti stejní lidé, většinou horlivě podporovali pád vlády u nás, tak předešlé ani současné události, pro ně nejsou dostatečným důvodem k odstoupení Janukovyče? Co k jejich postoji říci? Snad jen to, že nepřekvapili, že opět promarnili šanci moudře mlčet.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 000,00 Kč
Vybráno 5.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 42 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.