evropaislamis
30.3.2019
Kategorie: Politika

Na jaký západ?

Sdílejte článek:

RICHARD PERMAN 

Už mě vážně štvou ty proklamace našich současných i již efektivně odepsaných politiků, že chceme a musíme patřit na západ. Na jaký západ?

Já jsem chtěl patřit na západ již před padesáti lety. V době, kdy mi bylo 14 let a náš stát okupovali bratrská vojska z východu. Chtěl jsem patřit na západ i o deset let později, když jsem se vrátil z dvouleté základní vojenské služby, kde jsem se dozvěděl, že v případě konfliktu s NATO je doba našeho přežití 5-10 minut, neboť sloužíme jako nárazníková zóna.

I o dalších deset let později jsem chtěl patřit na západ. To jsem právě skončil v kotelně, odkud už mě ani bolševik vyhodit nemohl, neboť byla povinnost pracovat. A o dalších deset let později jsem dával zvoněním klíčů znovu najevo že chci patřit na západ. Bohužel si při tom zvonění nikdo z nás nevšiml, že ten západ na který jsem já i mnoho dalších desítky let chtěli patřit právě začal umírat. Ten západ, který jsme milovali a obdivovali od reklam, přes barevné a nádherné obaly, hudbu, spotřební zboží, oblečení, svobodu říkat co si myslím a hlavně svobodná a objektivně informující média.

I ještě o dalších deset let později na přelomu milénia jsem stále chtěl na ten západ patřit. A pak se to tak nějak zlomilo. Zjišťoval jsem, že ten západ mého mládí někam zmizel. Zmizel s odchodem lidí jako Reagan, Thatcherová a další výrazné osobnosti té doby.

Západ se postupem doby stal západem již jen podle kompasu. Politikou a myšlením jeho elit se postupně stával tím, čeho jsme se před třiceti lety zbavili. Ba možná ještě horším systémem než vybudovali bolševici. Špiclování a udávání se povzneslo na novou úroveň, stalo se z toho respektované a dobře placené zaměstnání. Děti se jako v padesátých letech minulého století staví za hlasité podpory úřadů a politiků proti rodičům. Novodobí bolševici v dresu Zelených a Pirátů chtějí opět zestátňovat. Cenzura se dostává na podstatně vyšší level než byla za socíku. A studená válka se znovu rozhořela naplno. Takže co dodat. Na tenhle západ já opravdu již patřit nechci. Na tomto “západě” jsem již jednou žil a znovu o to vůbec nestojím.

Autor: Richard Perman 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč

Celkem za měsíc: 8 084,00 Kč
Vybráno 23.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 562 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
237 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.