evropaislamis
30.3.2019
Kategorie: Politika

Na jaký západ?

Sdílejte článek:

RICHARD PERMAN 

Už mě vážně štvou ty proklamace našich současných i již efektivně odepsaných politiků, že chceme a musíme patřit na západ. Na jaký západ?

Já jsem chtěl patřit na západ již před padesáti lety. V době, kdy mi bylo 14 let a náš stát okupovali bratrská vojska z východu. Chtěl jsem patřit na západ i o deset let později, když jsem se vrátil z dvouleté základní vojenské služby, kde jsem se dozvěděl, že v případě konfliktu s NATO je doba našeho přežití 5-10 minut, neboť sloužíme jako nárazníková zóna.

I o dalších deset let později jsem chtěl patřit na západ. To jsem právě skončil v kotelně, odkud už mě ani bolševik vyhodit nemohl, neboť byla povinnost pracovat. A o dalších deset let později jsem dával zvoněním klíčů znovu najevo že chci patřit na západ. Bohužel si při tom zvonění nikdo z nás nevšiml, že ten západ na který jsem já i mnoho dalších desítky let chtěli patřit právě začal umírat. Ten západ, který jsme milovali a obdivovali od reklam, přes barevné a nádherné obaly, hudbu, spotřební zboží, oblečení, svobodu říkat co si myslím a hlavně svobodná a objektivně informující média.

I ještě o dalších deset let později na přelomu milénia jsem stále chtěl na ten západ patřit. A pak se to tak nějak zlomilo. Zjišťoval jsem, že ten západ mého mládí někam zmizel. Zmizel s odchodem lidí jako Reagan, Thatcherová a další výrazné osobnosti té doby.

Západ se postupem doby stal západem již jen podle kompasu. Politikou a myšlením jeho elit se postupně stával tím, čeho jsme se před třiceti lety zbavili. Ba možná ještě horším systémem než vybudovali bolševici. Špiclování a udávání se povzneslo na novou úroveň, stalo se z toho respektované a dobře placené zaměstnání. Děti se jako v padesátých letech minulého století staví za hlasité podpory úřadů a politiků proti rodičům. Novodobí bolševici v dresu Zelených a Pirátů chtějí opět zestátňovat. Cenzura se dostává na podstatně vyšší level než byla za socíku. A studená válka se znovu rozhořela naplno. Takže co dodat. Na tenhle západ já opravdu již patřit nechci. Na tomto “západě” jsem již jednou žil a znovu o to vůbec nestojím.

Autor: Richard Perman 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč

Celkem za měsíc: 400,00 Kč
Vybráno 1.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 643 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz
237 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.