roc5
20.9.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Na exotickou dovolenou se vyplatí vyrazit na Maledivy

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Mrzí vás, že čas letních dovolených již uplynul a vy jste se nestihli nikam podívat? Nezoufejte, vyrazit na pár dnů z domova můžete kdykoliv. A pokud chcete zažít trochu exotiky, jsou ideální destinací Maledivy.

Jde o ostrovní stát v jižní části Asie, který tvoří celkem téměř 2.000 malých ostrovů. Přibližně jen desetina z nich je trvale osídlená. Turismus je jedním z největších zdrojů tamní ekonomiky, což je vzhledem k poloze a charakteru Malediv zcela logické.

Co vše se dá na Maledivách dělat? Není toho málo

Jako turisty vás Maledivy zcela jistě ohromí, pokud máte rádi moře, sluníčko a teplo. Ale dovolená zde nemusí být jen o lenošení na plážích a koupání v moři, to by dokonce byla škoda. Když už se vydáte až do Asie, je třeba si také něco užít.

Na Maledivách doporučuji pronajmout si letadlo a porozhlédnout se po tomto nádherném souostroví z ptačí perspektivy. Korálové ostrovy jsou ze vzduchu snad ještě impozantnější nežli ze země. Stejně tak máte možnost se vydat na projížďku po moři, jachet a dalších plavidel je zde pro turisty nespočet.

Maledivy se vyplatí navštívit i tehdy, patříte-li k milovníkům vodních sportů a potápění. Právě díky korálovým atolům máte možnost pod vodou vidět opravdový mořský svět tak, jak jste jej dosud znali možná jen z televizních obrazovek.

Dovolená v lednu? Není problém!

Výhodou je, že a Maledivách vládne pěkné počasí prakticky po celý rok. Vydat se tam tudíž můžete klidně i v zimě, kdy přes den panují velmi příjemné teploty nad 20 stupňů Celsia. Ideální varianta v případě, že se alespoň na pár dní či týdnů chcete vymanit ze zimních plískanic, jež panují v té době v České republice.

Sehnat zájezdy na Maledivy dnes v tuzemsku není velkým problémem. A pokud by vám souostroví náhodou nestačilo, je možné pobyt zkombinovat třeba s poznávacím okruhem po Srí Lance či Dubaji.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.