9.4.2015
Kategorie: Ekonomika

Na daňových únicích není nic špatného

Sdílejte článek:

BRONISLAV ŠIMONÍK 09|04|2015

Daně jsou nutným, nikoliv však nevyhnutelným zlem. Jsou trestem za špatně vedenou daňovou evidenci a nedostatek prozíravosti a invence.  

Každý civilizovaný stát, který nemá dostatečné daňové příjmy, tak reviduje své výdaje. Nikoliv však ČR pod vedením komunisticko-stbácké vlády. Tato vláda po svém nástupu rozjela bezprecedentní rozhazování, které by v konečném důsledku měli zaplatit daňoví poplatníci – tedy především živnostníci, podnikatelé a soukromé firmy. Navíc hodlá zavést naprosto nepřípustné, protiústavní metody, jak soukromým subjektům tyto peníze sebrat.

Problém výběru daní není principiálně v tom, že zlí podnikatelé nechtějí platit daně (což je naprosto přirozené), ale v tom, že když vidíme za co tyto daně stát utrácí a jak se zločinnou dotační politikou neustále deformuje přirozené tržní prostředí, tak jaksi roste motivace zaplatit na daních co možná nejméně.

00babsobdane

Podnikatelské subjekty platí přímé daně, zjednodušeně řečeno z rozdílu příjmů a výdajů. Je-li takto vypočtená daň menší, než nezdanitelné minimum, tak neplatí daně žádné. Žádný svéprávný podnikatel nepodniká proto, aby mohl platit daně.

Vyhnout se placení daní lze zcela zákonnými způsoby. Jedním je registrace firmy v daňově přívětivější destinaci, druhým potom velice účinná daňová optimalizace.

S rostoucí agresivitou státu při výběru daní, přestávám považovat za nemravné i méně legální způsoby jako prodej zboží či poskytování služeb „bez papíru“, vyplácení mezd „na ruku“….

Ono konec konců i to placení bez papíru má svůj sociální aspekt. Proč by zákazník své už jednou zdaněné peníze měl zdaňovat podruhé…

Výběr daní by výrazně stoupnul, pokud by se jejich výše snížila na rozumnou míru a daňový systém se zjednodušil. Pokus tady už byl – rovná daň se kterou jsme přišli  (ODS) v roce 2006. Bohužel jsme se museli o vládu dělit s koaličními partnery, tak se ji nepodařilo prosadit v původně zamýšlené formě.

Dokud se stát bude snažit vydřít z podnikatelů co nejvíc, bude podnikatele stále více buzerovat a dokud bude rozhazovat tak jak to činí doposud, efekt bude opačný a bude vybírat stále méně. My totiž jsme a vždy budeme ve vynalézavosti jak zaplatit co nejméně vždy o dva kroky před ministerstvem financí

 ZDROJ: Bronislav Šimoník

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 255,00 Kč
Vybráno 13.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
3 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.