vacuum-cleaner-268179_1280(2)
19.9.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Na co všechno se dá použít vysavač?

Sdílejte článek:

Vysavač se hodí skoro na každou podlahu. Ať už máte koberec, lino nebo dlažbu, pomůže vám rychle se zbavit nečistot. Na dlažbu je sice čas od času potřeba vzít pořádný mop nebo hadr, nicméně rychlý úklid podlahy s vysavačem zvládnete. A co dalšího se s ním dá čistit? Budete koukat.

Všichni víme, že se dá s vysavačem vysávat podlaha. A dál?

Vysajte prach z filtru pračky

Filtr v pračce potřebuje čas od času vyčistit. Jelikož se v něm drží i prach, můžete ho prostě vysát. Využijte k tomu vhodný nástavec, k tomuto účelu jsou extra vhodné hubice se štětinkami.

Bojujte proti pylům

Vysavače dokážou vysát i jemné částice, jako je pyl. Během sezóny senné rýmy se pyl do vašeho domu může dostat přes parapety u oken či dveří, jak je otevíráte. Vezměte každý týden do ruky vysavač a parapety vysajte.

Vyčistěte si klávesnici

V klávesnicích notebooků a počítačů se rády drží prach i drobky. Obzvlášť pokud u počítače rádi jíte. Ani v tomto případě nebudete potřebovat žádný super nejlepší vysavač, postačí hubice se štětinkami. Drobky z klávesnice vysajete, a ty, jež se nevysají, vymetete štětinkami. K závěrečnému dočištění použijte vatové tampóny namočené v alkoholu.

Dostaňte drobky z každého koutku

Mikrovlnné trouby, toustovače, kráječe chleba. V těchto spotřebičích se poměrně často hromadí drobky, které není snadné dostat pryč. Nejlépe vám to půjde opět vysavačem. Nemusíte se špinavou násadou dotýkat přístrojů, s nimiž vaříte. Často stačí jen podržet hubici kousek nad povrchem.

Provoňte si domov

Tento tip je trochu netypický, ale možná vás zaujme. Když vezmete nějakou bavlněnou kouli nebo čistý hadr, navoníte ho (parfémem, éterickým olejem apod.) a umístíte do sáčku do vysavače, při vysávání se vám potom hezky provoní celý domov.

Zbavte se blech

Máte problémy s blechami, ať už těmi lidskými či psími? Pokud se strachujete, že vám žijí doma, z koberců je dostanete poměrně snadno. Vysavač dokáže zabít více než 95 % všech blech v kobercích. A to se bavíme o dospělých jedincích. Larvy a kukly zabíjí všechny bez výjimky.

Opravte vytlačená místa na koberci

Nejčastěji se objevují tam, kde delší dobu stál nějaký nábytek. Jestliže jste se rozhodli, že skříně či stůl přestěhujete, a tak se na oči dostalo ošklivé místo na koberci, vezměte si na pomoc led a vysavač. Na dané místo dejte kostku ledu a počkejte, než se rozpustí. Poté přiložte vysavač. Vlákna koberce se napřímí.

Zbavte se zápachu plyšových hraček

Plyšové hračky se často obtížně čistí, nelze je prát. Máte-li doma nějakého takového plyšáka, který už zrovna moc nevoní, dejte na něj jedlou sodu. Půl hodiny vyčkejte a poté sodu vysajte, nasaje s sebou i zápach.

Výše jste si mohli přečíst spoustu dobrých důvodů, proč by vysavač měl být součástí každé domácnosti. Pokud si ho teprve budete kupovat, podívejte se na test vysavačů na webu Rankito.cz. Kupte si takový, který umožňuje používat různé nástavce, ať s ním můžete provádět všechna ta kouzla, o nichž jste se právě dozvěděli.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 248 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.