polninemocnicepraha
12.1.2021
Kategorie: Společnost

Na co nám jsou záložní polní nemocnice? V Praze za ní platíme nájem 66 milionů …

Sdílejte článek:

MATOUŠ BULÍŘ

Kdo mě sleduje déle tak ví, že jsem se tomuto tématu věnoval opakovaně a to už od samotné prvotní diskuze, zda se něco takového má postavit. Už dříve jsem upozorňoval na to, že dle mého názoru minimálně do konce roku tuto polní nemocnici nevyužije ani jeden pacient.

Vedly mě k tomu dva předpoklady. Tím prvním byl ten, že jsem nebyl přesvědčen o tom, že situace ohledně vážně nemocných je tak dramatická, jak média vykreslují (nemocnice se hroutí atd.) a pak to, že díky politice vlády, která odstavila z běžného života co mohla, nebude dostatek personálu k tomu, aby něco takového mohlo reálně fungovat a být provozuschopné.
.
Už za normálních okolností je dlouhodobě a účelově zcela poddimenzován personál jak v nemocnicích tak v armádě. Když k tomu přičteme “geniální” opatření vlády, která zavřela školy, díky čemuž muselo zůstat tisíce lidí z výše jmenovaných doma s dětmi, tak nikdo nemohl čekat ani nic jiného.
.
V tuto chvíli vláda konečně přiznala, že otevření polní nemocnice NENÍ A NIKDY NEBYLO MOŽNÉ, jelikož neexistuje personál, který by tam mohl pracovat. Armáda je prý schopná postavit a obsloužit maximálně 50 lůžek z 500…
.
Ale co už, důležité je, že miliardář Sehnal bohatne, zatímco stát chudne. Státní aparát to netrápí, jelikož se zadlužil tak, že se v tom všem už pár stovek milionů z našich daní v pohodě ztratí.
.
Co mě však štve je fakt, že tu máme několik polních nemocnic, které zejí prázdnotou, zatímco ten pitomec, který se stal ministrem zdravotnictví zakazuje nemocnicím vykonávat zákroky u lidí, kteří je akutně nepotřebují, protože jedna nemoc vládne všem. A proto se ptám, proč se všechny těžší případy nesváží do polních nemocnic, aby se v nemocnicích klasických, mohlo opět pomáhat lidem, kteří trpí těmi banálními nemocemi jako je třeba ta o proti Covidu-19, méně nebezpečná a pohodová rakovina, u které je 50% úspěchu na vyléčení její včasné diagnostikování?!
.
Nemám rád prázdné fráze, ale vážně se dostávám do stavu, kdy jsem přesvědčen, že za to, jak tato vláda vede tento stát, by mělo mnoho z nich stanout před soudem a to píši s naprostou vážností, jelikož politická nedotknutelnost nemá spočívat i v tom, že lze tolerovat rozhodnutí, která vedou k devastaci státu, který má vláda spravovat.
.
Když JÁ dnes jako občan učiním v dobré víře rozhodnutí, která někoho připraví o miliony a zemře přitom mnoho lidí, jelikož jsem prostě nekompetentní, tak se mi také nic nestane a nedostanu se před soud? Vládní představitel z pohledu zákona není polobůh, nýbrž obyčejný občan, který má pouze mandát mluvit za své voliče.
.
Myslím, že se napříč politickým spektrem shodneme, že vláda jedná proti zájmům lidu, který má zastupovat a to myslím skrze jejich lži a šílená rozhodnutí, která nemají žádnou oporu ve vědě ani logice.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 750,00 Kč
Vybráno 33.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 359 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.