polninemocnicepraha
12.1.2021
Kategorie: Společnost

Na co nám jsou záložní polní nemocnice? V Praze za ní platíme nájem 66 milionů …

Sdílejte článek:

MATOUŠ BULÍŘ

Kdo mě sleduje déle tak ví, že jsem se tomuto tématu věnoval opakovaně a to už od samotné prvotní diskuze, zda se něco takového má postavit. Už dříve jsem upozorňoval na to, že dle mého názoru minimálně do konce roku tuto polní nemocnici nevyužije ani jeden pacient.

Vedly mě k tomu dva předpoklady. Tím prvním byl ten, že jsem nebyl přesvědčen o tom, že situace ohledně vážně nemocných je tak dramatická, jak média vykreslují (nemocnice se hroutí atd.) a pak to, že díky politice vlády, která odstavila z běžného života co mohla, nebude dostatek personálu k tomu, aby něco takového mohlo reálně fungovat a být provozuschopné.
.
Už za normálních okolností je dlouhodobě a účelově zcela poddimenzován personál jak v nemocnicích tak v armádě. Když k tomu přičteme “geniální” opatření vlády, která zavřela školy, díky čemuž muselo zůstat tisíce lidí z výše jmenovaných doma s dětmi, tak nikdo nemohl čekat ani nic jiného.
.
V tuto chvíli vláda konečně přiznala, že otevření polní nemocnice NENÍ A NIKDY NEBYLO MOŽNÉ, jelikož neexistuje personál, který by tam mohl pracovat. Armáda je prý schopná postavit a obsloužit maximálně 50 lůžek z 500…
.
Ale co už, důležité je, že miliardář Sehnal bohatne, zatímco stát chudne. Státní aparát to netrápí, jelikož se zadlužil tak, že se v tom všem už pár stovek milionů z našich daní v pohodě ztratí.
.
Co mě však štve je fakt, že tu máme několik polních nemocnic, které zejí prázdnotou, zatímco ten pitomec, který se stal ministrem zdravotnictví zakazuje nemocnicím vykonávat zákroky u lidí, kteří je akutně nepotřebují, protože jedna nemoc vládne všem. A proto se ptám, proč se všechny těžší případy nesváží do polních nemocnic, aby se v nemocnicích klasických, mohlo opět pomáhat lidem, kteří trpí těmi banálními nemocemi jako je třeba ta o proti Covidu-19, méně nebezpečná a pohodová rakovina, u které je 50% úspěchu na vyléčení její včasné diagnostikování?!
.
Nemám rád prázdné fráze, ale vážně se dostávám do stavu, kdy jsem přesvědčen, že za to, jak tato vláda vede tento stát, by mělo mnoho z nich stanout před soudem a to píši s naprostou vážností, jelikož politická nedotknutelnost nemá spočívat i v tom, že lze tolerovat rozhodnutí, která vedou k devastaci státu, který má vláda spravovat.
.
Když JÁ dnes jako občan učiním v dobré víře rozhodnutí, která někoho připraví o miliony a zemře přitom mnoho lidí, jelikož jsem prostě nekompetentní, tak se mi také nic nestane a nedostanu se před soud? Vládní představitel z pohledu zákona není polobůh, nýbrž obyčejný občan, který má pouze mandát mluvit za své voliče.
.
Myslím, že se napříč politickým spektrem shodneme, že vláda jedná proti zájmům lidu, který má zastupovat a to myslím skrze jejich lži a šílená rozhodnutí, která nemají žádnou oporu ve vědě ani logice.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 407 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.