hand-3666963_960_720
16.5.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Na co asi hole?

Loading...
Sdílejte článek:

MAJKA DUBOVÁ

Seznam Zprávy 16. 5.: Hole, brýle, paruky. Přehled věcí, na které už nedostanete příspěvek. V článku je vyjmenováno položek více, můžete si přečíst sami. Ono je nejlepší nic od zdravotní pojišťovny, a je jedno u které jste klientem, nechtít. Protože když už něco chcete tak jste ( můj dojem) v podstatě obtížným hmyzem.

Jejich, zprvu kanceláře někde zastrčené, sídla už na první pohled nepůsobí dojmem – nemáme peníze. Pokud vstoupíte (asi ne na kopec, ale něco potřebujete) je na recepci ochotný zaměstnanec, který vás vyslechne a řekne, „posaďte se, počkejte“. Prostor na čekačku není malý, stolky a na nich všemožné reklamní letáčky na všemožnosti pro vaše draví, židle ergonomické – ještě jedna z mála volných tu čeká na vás. Pokud jste mluvní, můžete se dát do hovoru s někým také mluvným a panečku! Už víte co ho bolí, proč tu, stejně jako vy, je a co má za přání. Houbelec přání – co, ze zdravotního hlediska a na doporučení obvodního nebo lékaře specialisty, potřebuje – musí mít! A svěříte se i vy. On ten váš čas (a věřte není to nikdy jen deset minut) rychleji uteče.

Tak už se vám věnuje pracovník pojišťovny, vám, klientovi, ne otravovi, který něco chce! Princip gramofonové desky – ano pořád dokola – nemáme, nemůžeme, nemáte nárok. Pochopte nás!!! A vy, třeba 80letá babička, chápete, neodporujete, protože na to prostě už nemáte sílu.

Povím vám příklad z mého osobního zážitku s jistou zdrav. pojišťovnou. Vyřizovala jsem přidělení kompenzačních pomůcek pro mého 85letého tátu, kterého den před tím propustili z nemocnice domů. Jednalo se o pomůcky, které rehabilitačně používal v nemocnici. Poukaz z nemocnice s tím, že si to máme vyřídit ve zdravotní pojišťovně. Když si mladá slečna na recepci vzala do ruky předpis tak řekla „to se bude vyřizovat tak tři týdny až měsíc, pak vám dáme vědět.“ A protože nejsem člověk, který si nechá… …na hlavu, natož když ví co a proč chce a je v právu, ptám se proč tak dlouho, že otec musí rehabilitovat v okamžité návaznosti. „Až tam dá revizní lékař razítko“ snažila se mě vyřídit slečna na recepci. S ním potřebuji a hned mluvit. Povídám já.

Slečna nečekala odpor a řekla mi do jakého patra si mám vyjet výtahem, jméno konkrétního revizního lékaře. Asi jsem se tvářila bojovně (ale jednám vždy slušně)! Pan revizní dal štempl (žádné za tři týdny – hned) a můj táta měl vše co potřeboval k rehabilitaci už druhý den.

Možná jsem se rozepsala moc, ale my – obyčejní lidé – klienti, jsme pojišťovnám asi dobří jen když nic od nich nechceme. Nejlépe když z plného zdraví natáhneme bačkory.

Nevím jak vy, ale já si stále častěji myslím, že naše zdravotnictví řídí zdravotní pojišťovny. Ministr zdravotnictví je hezký, a jistě vzdělaný a chytrý, mladý muž, ale o čem rozhoduje? Totéž, na druhém konci – lékaři. Víc než polovinu jejich pracovní kapacity zabere papírování – lejstra, hlášení, tabulky, výkazy.

On vůbec systém zdravotnictví je tak nějak dlouhodobě “ infikován“ a to, že nedostane ten kdo to potřebuje, třeba brýle, hole paruky, grátis, vůbec není podstatné.

P. S.: Na co asi hole? Jen na nějaké to pokulháníčko?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč


Celkem za měsíc: 14 787,78 Kč
Vybráno 42.24%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 157 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.