350px-Šimon_Pánek_CLOVEKVTISNI
14.2.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Na člověka v tísni se to nějak sype

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilV organizaci Člověk v tísni zřejmě nebudou považovat právě uplynulý týden za nějak zvlášť vydařený. Nejdříve tak „nešťastně” rozvířil vody veřejného mínění jejich vysoký manažer, Daniel Hůle, který nátlakem a udáváním dosáhl propuštění jedné liberecké prodavačky, co si pustila pusu na špacír o jisté chráněné a všeobecně oblíbené menšině. Na sociálních sítích a v disidentských mediích to pak vzbudilo vlnu znechucení a odporu, jakou v Česku „sluníčkové” udavačství zpravidla vyvolává.

Následoval poslanec Foldyna, který ve Sněmovně oznámil, že šéf Člověků v tísni, Šimon Pánek vyhrožoval SMS zprávami předsedům politických stran, že budou mít potíže, jestliže dopustí jmenování pana Křečka ombudsmanem. Zmínění předsedové, alespoň tedy ti, kteří jsou k Pánkově organizaci dlouhodobě vstřícní, informaci hlasitě a veřejně popřeli. Ale to v politice nemusí nic znamenat…

To nejhorší však přišlo z Ruska. Provalilo se, že Člověk v tísni, stejně jako další Západní organizace, které jsou v Rusku považovány za nežádoucí, podněcovaly ruskou mládež k užívání drog. (zde). Předseda komise Dumy pro vyšetřování skutečností, zasahujících do záležitostí Ruské federace, Vasilij Piskarjov, z toho obvinil následující organizace: Národní fond na podporu demokracie, Mezinárodní republikánský institut, Národní demokratický institut, Atlantická rada, Nadace Otevřená společnost (všechny USA), Otevřené Rusko (Anglie), Člověk v tísni (Česká republika).

Podle  Piskarjova  nabádaly tyto organizace mládež k „masovým nepokojům za účelem boje za legalizaci drog”, prováděly „distribuční akce, spočívající v rozdávání semen”, a uveřejňovaly materiály o způsobech, jak se vyhnout odpovědnosti za legalizaci drog.

Kdo by nevěřil, může se podívat v originále, třeba (zde). Tento zdroj uvádí doslova, že zmíněné nevládní organizace usilovaly „vzbudit touhu ruské mládeže požadovat legalizaci drog”, a všemi cestami sugerovaly mladým, že „drogy jsou svoboda, nezávislost, štěstí”.  Další, místní zdroj (zde) uvádí, že byl z uvedených důvodů již předložen návrh zákona o  trestnosti propagace drog na internetu. Návrh příslušných sazeb uvádí další ruský zdroj (zde) a jsou to docela „pálky”. Pro občany pokuty od pěti do 30 tisíc rublů, pro úředníky od 50 tisíc rublů do 100 tisíc rublů, pro právnické osoby pak od jednoho do 1,5 milionu rublů. Navíc bude takové „právnické osobě” pozastavena činnost, a to až na 90 dní.

To poslední Člověky v tísni trápit nemusí. Už jsou pozastaveni, a to tak, že nafurt. Poslední kapkou, kterou Ruská trpělivost přetekla,  byla akce organizovaná Člověky v tísni v Arménském Jerevanu. V roce 2018 tam proběhlo cosi s názvem forum CampCamp 2018. Jak zjistili investigativní reportéři ruské televize, šlo v podstatě o školení ruské opozice v metodách vyvolávání nepokojů a organizování barevných revolucí.

Ovšem „Člověci” tam protentokrát nepůsobili přímo. Pro lepší krytí vše zastřešovala česká organizace Prague Civil Society Centre. Což je fíkový list, zakrývající Člověky v tísni, ve spolupráci s Norskou ambasádou, Institute of Public Affairs  a Human Rights House Foundation (Oslo). Ve vedení sedí… no schválně. Ano, uhodli jste, Šimon Pánek.

Vděčná ruská vláda na takovéto „iniciativy” nezapomíná. A proto předkládá další návrh, který Člověky v tísni, stejně jako jejich kumpány z party, jmenované Vasilijem Piskarjovem, vůbec nepotěší. Jedná se o legislativní návrh, dále rozšiřující Zákon o nežádoucích zahraničních organizacích, zavedený v roce 2015. Jako obdoba Amerického zákona FARA. Nový návrh (zde) by umožňoval potrestat účastníky kurzů „nežádoucích a zakázaných organizací”, které se konají v zahraničí. Takoví vejlupkové, pardon, aktivisté, byli dosud netrestatelní. Protože se školili mimo území Ruska. Podle již zmiňovaného předsedy komise Dumy, Vasilije Piskarjova, „nežádoucí organizace nyní vedou kurzy například ve Finsku, Pobaltí a České republice”. Jako obzvláště aktivní v tomto podnikání jmenoval právě Člověky v tísni. Pokud návrh projde, a má se schvalovat brzy, hrozí absolventům takovýchto školení pokuty, v případě recidivy pak také veřejné práce nebo uvěznění až na šest let

Ať už si o Rusku myslíme cokoli, své si chrání. Dokonce velice podobnými zákony, jako výspa demokracie, USA. Nejspíš by neuškodilo ani nám, kdybychom se nechali trochu inspirovat.

Protože i když politický boj může být kolikrát pěknou křivárnou a svinstvem, tak propagovat v jakékoli zemi toxikomanii, šířit mezi tamější mládeží přesvědčení, že „drogy jsou svoboda, nezávislost, štěstí”… to už fakt těžce za hranou!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 955,00 Kč
Vybráno 48.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 426 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.