CIKAN1019
8.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Na cikány je jiný metr

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Přesně tyhle podmínky by měli mít i naši cikáni a ono by je to naučilo vydělávat si sami na svůj chleba. Teda pokud nedají přednost smrt hladem.

Jiný metr pro Švýcarsko a jiný pro ČR a SR.   Ve Švýcarsku je hodně Romů, ale tam musí pracovat. Proč? Protože jinak nedostanou žádnou podporu a přesto nikdo ze Švýcarska není nazývám rasistou jako se to běžně děje zemím bývalého východního bloku.

  • Podporu v nezaměstnanosti jen po odpracování souvisle 5ti let bez delšího přerušení
  • Odmítnutí práce – žádná podpora
  • Ztráta zaměstnání vlastní vinou – absence, požití alkoholu na pracovišti, – žádná podpora
  • Zničení obecního bytu a státního majetku musí zaplatit, nebo jít do vězení a tvrdě tam pracovat pro uhrazení škody

Přesně tyhle podmínky by měli mít i naši cikáni a ono by je to naučilo vydělávat si sami na svůj chleba. Teda pokud nedají přednost smrt hladem.

Nevím, proč by někde měla viset romská vlajka.   Nevidím sebemenší důvod nazývat vyvraždění cikánské komunity nacisty ‚Romský holocaust‘. Rom – občan 20. století – nepracuje, provádí trestnou činnost, žije z dávek na úkor pracujícího bělocha. S cikánem nemá nic společného – možná zabarvení,“ napsal starosta obce Libomyšl, když ho romští aktivisté vyzvali, aby na radnici vyvěsil romskou vlajku nebo jinak uctil památku romského holocaustu.

Patrik Banga navrhl, aby  jejich vlajka zavlála svépomocí. Copak tím chtěl asi říct? Že by chtěl násilí? A co říct na to, že starostu nazval rasistickým prasetem. Je to velká urážka, protože já nevím o žádné povinnosti věšet na radnici romskou vlajku a nevidím důvod, proč si tohle vynucovat. Nikdo nepopírá, že jich bylo v Březince vyvražděno na 3 000. Vražděni byli všichni lidé ze všech zemí světa a přesto neznám ani jednu radnici které by věšela vlajku třeba Izraele nebo Ruska či Polska. Nechci to zlehčovat, ale to jsou nesrovnatelné počty a přesto nás nikdo z nich nenazývá rasistickými prasaty. To je výsada našich cikánů. Ti si mohou dovolit v té naší zemi naprosto všechno.

Jak se staví Banga s Novotným k tomu případu?  Romky napadly v Mostě 2 školačky se slovy ty bílá ku*vo, příště tě dobijeme. Dívky napadla skupina mladých cikánek. Jejich hrubost je závažných činem. Dívky kopaly a vláčely po zemi za vlasy. Výsledek je jasný. Dívky se budou tohoto etnika bát, ustupovat jim z cesty a za chvíli jim na hlavu padne nadávky, že jsou rasistky. Ano, tak to u nás chodí. Lidé se jich bojí. Raději je obejdou na kilometr, než by se s nimi měli potkat na chodníku. Nikdy totiž neví čemu bude čelit. Plivání, fackování, kopání, tahání za vlasy, jen si vyberte, to vše totiž dělají a nic se jim nestane.

Pro mne to jsou agresivní lidé a všude platí na hrubý pytel hrubá záplata. Ano, jsou zde i slušní příslušníci této minority, ale co s tím? Všechno se háže do jednoho koše zrovna tak, jak se děje všude jinde. Nakonec cikáni hážou gadže také do jednoho pytle. Chtějí-li mít cikáni naši úctu, musí si ji zasloužit prací, posíláním dětí do škol a nedělat z bytů které jim byly zapůjčeny kůlničky na dříví. Potom se můžeme bavit dál. Bez toho to nikdy nepůjde.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 851 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (51 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
109 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.