CIKAN1019
8.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Na cikány je jiný metr

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Přesně tyhle podmínky by měli mít i naši cikáni a ono by je to naučilo vydělávat si sami na svůj chleba. Teda pokud nedají přednost smrt hladem.

Jiný metr pro Švýcarsko a jiný pro ČR a SR.   Ve Švýcarsku je hodně Romů, ale tam musí pracovat. Proč? Protože jinak nedostanou žádnou podporu a přesto nikdo ze Švýcarska není nazývám rasistou jako se to běžně děje zemím bývalého východního bloku.

  • Podporu v nezaměstnanosti jen po odpracování souvisle 5ti let bez delšího přerušení
  • Odmítnutí práce – žádná podpora
  • Ztráta zaměstnání vlastní vinou – absence, požití alkoholu na pracovišti, – žádná podpora
  • Zničení obecního bytu a státního majetku musí zaplatit, nebo jít do vězení a tvrdě tam pracovat pro uhrazení škody

Přesně tyhle podmínky by měli mít i naši cikáni a ono by je to naučilo vydělávat si sami na svůj chleba. Teda pokud nedají přednost smrt hladem.

Nevím, proč by někde měla viset romská vlajka.   Nevidím sebemenší důvod nazývat vyvraždění cikánské komunity nacisty ‚Romský holocaust‘. Rom – občan 20. století – nepracuje, provádí trestnou činnost, žije z dávek na úkor pracujícího bělocha. S cikánem nemá nic společného – možná zabarvení,“ napsal starosta obce Libomyšl, když ho romští aktivisté vyzvali, aby na radnici vyvěsil romskou vlajku nebo jinak uctil památku romského holocaustu.

Patrik Banga navrhl, aby  jejich vlajka zavlála svépomocí. Copak tím chtěl asi říct? Že by chtěl násilí? A co říct na to, že starostu nazval rasistickým prasetem. Je to velká urážka, protože já nevím o žádné povinnosti věšet na radnici romskou vlajku a nevidím důvod, proč si tohle vynucovat. Nikdo nepopírá, že jich bylo v Březince vyvražděno na 3 000. Vražděni byli všichni lidé ze všech zemí světa a přesto neznám ani jednu radnici které by věšela vlajku třeba Izraele nebo Ruska či Polska. Nechci to zlehčovat, ale to jsou nesrovnatelné počty a přesto nás nikdo z nich nenazývá rasistickými prasaty. To je výsada našich cikánů. Ti si mohou dovolit v té naší zemi naprosto všechno.

Jak se staví Banga s Novotným k tomu případu?  Romky napadly v Mostě 2 školačky se slovy ty bílá ku*vo, příště tě dobijeme. Dívky napadla skupina mladých cikánek. Jejich hrubost je závažných činem. Dívky kopaly a vláčely po zemi za vlasy. Výsledek je jasný. Dívky se budou tohoto etnika bát, ustupovat jim z cesty a za chvíli jim na hlavu padne nadávky, že jsou rasistky. Ano, tak to u nás chodí. Lidé se jich bojí. Raději je obejdou na kilometr, než by se s nimi měli potkat na chodníku. Nikdy totiž neví čemu bude čelit. Plivání, fackování, kopání, tahání za vlasy, jen si vyberte, to vše totiž dělají a nic se jim nestane.

Pro mne to jsou agresivní lidé a všude platí na hrubý pytel hrubá záplata. Ano, jsou zde i slušní příslušníci této minority, ale co s tím? Všechno se háže do jednoho koše zrovna tak, jak se děje všude jinde. Nakonec cikáni hážou gadže také do jednoho pytle. Chtějí-li mít cikáni naši úctu, musí si ji zasloužit prací, posíláním dětí do škol a nedělat z bytů které jim byly zapůjčeny kůlničky na dříví. Potom se můžeme bavit dál. Bez toho to nikdy nepůjde.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 601 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (51 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
109 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.