JOUROVAZUKERBERKFACEBOOK
14.9.2020
Kategorie: Společnost

Na čí stranu se přidal Facebook?

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Na začátku roku měla česká komisařka Věra Jourová, mající v popisu práce i lásku k bližnímu, respektive boj proti nenávisti na sociálních sítích, rozhovor se zakladatelem a akcionářem sociální platformy Facebook Markem Zuckerbergem. V něm mu měla vysvětlit, že Facebook se musí přidat na stranu dobra, pravdy a lásky, jinak bude mít v Evropě problémy.

Vzhledem k tomu, že nenávist se stala zakázaným slovem, Jourová zřejmě uspěla. Nenávidět nelze ani vrahy vlastních dětí, jak jsem už psal. Už chybí jen ustanovit v Evropské komisi funkci komisaře pro lásku, jako jakýsi ekvivalent Orwellova Ministerstva lásky z románu 1984. Nastoupilo velké množství cenzorů, věkem většinou mezi 20 a 30 lety, příjemců “jourovného”. U nás jednak francouzská státní agentura AFP, a pak také sdružení Demagog.cz.

Pravda a láska si ovšem počíná velmi prapodivně. Zatímco video turecké armády, propagující vojenské jednotky, které „rozdrtí nepřátele Turecka“, tedy Řecko a Francii, běželo na sítích bez problémů, videa kurdských bojovníků, kteří tu a tam zničí nějakou tureckou vojenskou techniku, jsou mazána a jejich šiřitelům je vyhrožováno zrušením profilu z důvodů „nebezpečných aktivit“.

Takové problémy mají trvale jakékoli kurdské a prokurdské stránky, nejen v Turecku a Německu, dokonce i u nás v České republice.

Dozvěděl jsem se, že facebookový profil byl aktuálně smazán i Markétě Všelichové, české občance, vězněné v Turecku téměř čtyři roky pro „podporu terorismu“. Poté, co byla po odpykání poloviny trestu ona i její partner Miroslav Farkas letos v létě z Turecka propuštěni, pravidelně se snaží informovat o tureckých poměrech, věznění a policejních praktikách, i prostřednictvím Facebooku. Píše o zatýkání, věznění, mučení a doživotních trestech. V kandidátské zemi EU.

Pokud je někomu smazán profil, je to vždy na základě udání, a to hromadného. Nevím, kolik je u nás pilných protureckých elfů a jejich řídících důstojníků z řad tureckých tajných služeb, ale bude to hodně. Co mi není známo – zajímá se o ně vůbec BIS, tento bdělý strážce před nebezpečím ze strany Ruska a Číny? Pokud vím, jediná země, která se snaží vyšetřovat agenty MIT, nechvalně známé turecké tajné služby, odpovědné za únosy a vraždy odpůrců Erdoganova režimu, je Rakousko. Všude jinde je hon na Rusa.

Posuďte sami, do jaké míry porušuje příspěvek Markéty Všelichové zásady komunity Facebooku, tohoto přátelského a bezpečného prostředí:

“…Další moji spoluvězenkyní, na kterou hodně často myslím, je hevala (přítelkyně) Sakine.
Sakine je 52 let, 27 let je ve vězení. Byla studentkou informačních technologií (ano, to už se tehdy v Turecku studovalo), když byla odsouzena má doživotí. Na univerzitě se přes kamarády seznámila se členy PKK a byla odsouzena za kontakt a “spolupráci” s nimi. Dnes by se řeklo za pro kurdsky aktivismus. Členkou ani bojovnicí nikdy nebyla.
Nádherná holka, vzdělaná, s neskutečným všeobecným přehledem úplně o všem. Ve vězení doučovala všechny spoluvězenkyne, které si nějakým způsobem doplňovali vzdělání. A byla je schopna doručovat úplně všechno, od matematiky, přes biologii a fyziku po jazyky.
Každý, kdo potřeboval napsat žádost, nebo poradit s jakoukoliv formalitou, právní záležitostí, obracel se vždycky na Sakine. Samozřejmě vždycky ochotně pomohla.
Spoustu lidí by být odsouzen na doživotí (v tureckém systému to znamená podmínečné propuštění po 30 letech), lidí zlomilo, zlomí. Ale ji ne. Ačkoliv nikdy bojovnicí nebyla, situaci přijala jako fakt čas ve vězení se po celých 27 let snaží využít, jak nejlépe v daných podmínkách lze. K sebevzdělávání, pomoci ostatním…
Jedna z osobností, která si zaslouží obrovský respekt. A jeden další hodně smutný příběh, i když ani ona sama co se jí stalo jako tragédii nebere. Říká, “vždyť jsou takových v Turecku tisíce a i v horších podmínkách.” Krásné je, že po celá léta ji podporuje její v Německu žijící rodina. Pravidelně jezdí na návštěvy, posílají peníze, oblečení…“

Tolik „nenávistný“ status.

Mimochodem, tento týden byla poslankyně za turecko-kurdskou Lidově demokratickou stranu (HDP) Remziye Tosun z Amedu (Diyarbakiru) odsouzena na 10 let vězení za údajné kontakty s PKK. Obrovský trest pro opoziční političku – dočkáme se solidárního prohlášení nebo jakékoli akce českých a evropských politiků?

HDP je strana, která se drží se legálních pravidel demokratické a parlamentní soutěže, přestože turecký režim svoje vlastní zákony sám porušuje a naprosto svévolně vězní politiky a poslance HDP, odvolává zastupitele… za naprostého nezájmu médií, bijících se za “evropské demokratické a lidskoprávní hodnoty”.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 443 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)