white
27.7.2020
Kategorie: Společnost

Na amerických univerzitách se porušují základní lidská práva a Amnesty International mlčí …

Sdílejte článek:

MICHAL ZAPLETAL

“Americký profesor musel odejít z univerzity kvůli svým příspěvkům na Twitteru. Nyní byl nalezen mrtvý” – Poslední z mnoha titulků upozorňujících na otřesný stav lidských práv na amerických univerzitách. Co s tím AI hodlá dělat?

Ano, obracím se na světoznámou organizaci, která je známá tím, jak obviňuje vlády po celém světě z různých nepravostí v oblasti lidských práv. Na svém webu o sobě v úvodní větě píše: “Amnesty International usiluje o dodržování lidských práv na celém světě.”

Jsou to právě americké univerzity, o nichž se v poslední době dozvídáme o nepředstavitelném porušování lidských práv, zcela neakceptovatelném v západním demokratickém světě.

Kdy přibudou americké univerzity na seznamu rasistických a genderově šovinistických organizací, které potírají právo na svobodu slova?

Kolik bílých profesorů musí být vyhozeno z práce, zemřít nebo procházet kyberšikanou, než si toho AI všimne?

Kolik bílých profesorek se bude muset omlouvat za svoje názory vyslovené na svobodné univerzitní půdě?

Kdy všechny celosvětové tiskové agentury přinesou dramatickou výzvu AI k prezidentu Trumpovi, aby zajistil na amerických univerzitách nápravu?

Ptám se jako člověk, který toto zažíval za minulého režimu a se zděšením vidí návrat podobných metod.

Ptám se jako absolvent studií amerikanistiky a anglistiky, díky kterým mám přehled o tom, jak historický vývoj v těchto zemích umožnil rozmach základních lidských práv.

Ptám se jako absolvent FFUK, který se znechucením čte názory dnešního děkana, názory, za které byl tehejší děkan před 30 lety mnou a kolegy z FFUK odeslán na smetiště dějin. Dnes to vypadá, jakoby si bral z otřesného stavu v USA snad příklad.

Je-li pravda, co o sobě píšete v úvodu, pomozte nám všem v zastavení těchto nebezpečných tendencí tím, že svoje síly zaměříte právě na místo zrodu těchto totalitních praktik.

Jste financováni z darů. Pokud spustíte takový projekt návratu lidských práv na americké univerzity, rád se pokusím sehnat nějakou finanční podporu na takový čin.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 261,00 Kč
Vybráno 32.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 729 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
politicon.cz
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.