white
27.7.2020
Kategorie: Společnost

Na amerických univerzitách se porušují základní lidská práva a Amnesty International mlčí …

Sdílejte článek:

MICHAL ZAPLETAL

“Americký profesor musel odejít z univerzity kvůli svým příspěvkům na Twitteru. Nyní byl nalezen mrtvý” – Poslední z mnoha titulků upozorňujících na otřesný stav lidských práv na amerických univerzitách. Co s tím AI hodlá dělat?

Ano, obracím se na světoznámou organizaci, která je známá tím, jak obviňuje vlády po celém světě z různých nepravostí v oblasti lidských práv. Na svém webu o sobě v úvodní větě píše: “Amnesty International usiluje o dodržování lidských práv na celém světě.”

Jsou to právě americké univerzity, o nichž se v poslední době dozvídáme o nepředstavitelném porušování lidských práv, zcela neakceptovatelném v západním demokratickém světě.

Kdy přibudou americké univerzity na seznamu rasistických a genderově šovinistických organizací, které potírají právo na svobodu slova?

Kolik bílých profesorů musí být vyhozeno z práce, zemřít nebo procházet kyberšikanou, než si toho AI všimne?

Kolik bílých profesorek se bude muset omlouvat za svoje názory vyslovené na svobodné univerzitní půdě?

Kdy všechny celosvětové tiskové agentury přinesou dramatickou výzvu AI k prezidentu Trumpovi, aby zajistil na amerických univerzitách nápravu?

Ptám se jako člověk, který toto zažíval za minulého režimu a se zděšením vidí návrat podobných metod.

Ptám se jako absolvent studií amerikanistiky a anglistiky, díky kterým mám přehled o tom, jak historický vývoj v těchto zemích umožnil rozmach základních lidských práv.

Ptám se jako absolvent FFUK, který se znechucením čte názory dnešního děkana, názory, za které byl tehejší děkan před 30 lety mnou a kolegy z FFUK odeslán na smetiště dějin. Dnes to vypadá, jakoby si bral z otřesného stavu v USA snad příklad.

Je-li pravda, co o sobě píšete v úvodu, pomozte nám všem v zastavení těchto nebezpečných tendencí tím, že svoje síly zaměříte právě na místo zrodu těchto totalitních praktik.

Jste financováni z darů. Pokud spustíte takový projekt návratu lidských práv na americké univerzity, rád se pokusím sehnat nějakou finanční podporu na takový čin.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 747 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
politicon.cz
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.