VOJTECH ROUSKA
24.7.2021
Kategorie: Společnost

MZ opět odmítá respektovat rozhodnutí NSS

Sdílejte článek:

IVO F. CILICH

ivo-f-cilich99386133_0Ministr Adam Vojtěch se ihned po svém comebackovém nástupu nechal slyšet, že jako právník již nedovolí, aby rozhodnutí MZ byla nadále protiprávní. Dlouho mu to, zdá se, ovšem nevydrželo.

Včera se objevila informace, že Ministerstvo zdravotnictví podle slov mluvčí resortu Gabriely Štěpanyové rozhodnutí Nejvyššího správního soudu nehodlá respektovat a nadále nehodlá uznávat potvrzení o protilátkách. Přitom v sousedním Rakousku je takové potvrzení postavené na roveň očkování, prodělané nemoci nebo otestování.

Podle tohoto článku již otočil dokonce i Babiš a požaduje po ministerstvu, ať začne řešit problematiku uznávání protilátek na covid-19, podobně jako je tomu v Rakousku. Ovšem ve stejném článku nezklamal Petr Smejkal z iniciativy MeSES a prohlásil toto:

Touto cestou bych se nevydával. To vede k tomu, že lidé si každý měsíc nabírají protilátky a oddalují očkování. Jediným řešením je co největší proočkovanost populace. Zaznamenal jsem, že Vivien Babišová a Jaromír Jágr si nechali změřit protilátky, to ale bohužel není ten správný přístup

Podle něj je tedy cílem to napíchat šmahem do úplně všech bez ohledu na jejich zdraví. To by tak hrálo, aby si lidi nechali měřit protilátky a oddalovali očkování, protože mají přirozeně získanou imunitu.

Ovšem někteří imunologové naopak varují, že možná až nesmyslně vysoké hladiny protilátek po očkování stejně organismus nebude v těle držet a vrátí je ke standardním hladinám. Navíc příliš mnoho protilátek podle nich může vést k tvorbě imunokomplexů a způsobovat drobné sraženiny vedoucí k poškození cév, plic a dalších orgánů, nebo dokonce posilovat příliš bouřlivou imunitní reakci poškozující organismus.
Mezi ně patří i imunolog Jiří Šinkora, který ohledně nedoporučení očkování dcery premiéra řekl toto

Kdo ví, že SARS-CoV-2 potkal, tak v jeho případě je očkování nesmyslné. Je to stejný dotaz, jako kdyby se mě někdo ptal, zda když jsem prodělal sezónní chřipku, tak pak půjdu na očkování. To nedává smysl. Je zbytečné až nebezpečné, aby se nechávali očkovat lidé, kteří se se SARS-CoV-2 setkali

Vedoucí lékař oddělení intenzivní péče pražské Všeobecné fakultní nemocnice Martin Balík má podobný názor

“Při důvodném podezření, že má člověk dostatek protilátek, by se jejich skutečný stav měl před očkováním zjistit”
“Od ledna tady na vakcinaci kolabují stovky zdravotníků, kteří se při nepřetržitém kontaktu s covidem-19 nechávali tak trochu hurá stylem vakcinovat. Já eviduji pět případů závažných zdravotních komplikací a jedno úmrtí na souběh nepoznaného covidu-19 a vakcinace. Jinými slovy, volám už od Vánoc po individualizaci vakcinace podávané například praktikem a nikoli dobrovolným hasičem na megaočkovacím centru”

A dokonce i Roman Prymula se za to, k mému údivu, do ministerstva zdravotnictví pustil

Oni to tam pálí od boku. Na tohle už jsou dnes jasná data, která se sbírají celosvětově, a evidence-based medicine (medicína založená na důkazech) říkají, aby se očkování u osob, které covid prodělaly, zejména po těžším průběhu, odkládalo na pozdější dobu. K tomu není moc co dodat, a pokud na ministerstvu tvrdí něco jiného, pak je to jejich zodpovědnost, ale vědecky to není opodstatněné

Ministerstvo ovšem tvrdí, že není stanovena konkrétní hranice protilátek, ovšem podle imunologa Vojtěcha Thona platí, že

„Pokud virus vnikl do organismu přirozeně přes sliznice, pak lze z pozitivního množství protilátek v krvi usoudit, že v těle proběhla komplexní imunitní reakce s buněčnou pomocí včetně slizniční a systémové. A tudíž nepotřebuji naměřit žádnou přemrštěně vysokou hladinu protilátek. To je naprosté nepochopení patofyziologie a rozvoje obrany u tohoto onemocnění.”

Já tedy nevím, nejsem odborník, ale čistě laicky a logicky bych očekával, že pokud má někdo prokazatelnou hladinu protilátek, tak očkování nepotřebuje do té doby, dokud mu ta hladina neklesne. Takový člověk má stejnou nebo i lepší imunitní odpověď jako člověk očkovaný a tudíž pro ostatní také nepředstavuje žádné zvýšené riziko. A pokud pro takovéto lidi může to očkování naopak nějaké, byť teoretické, zdravotní riziko představovat, není podle mého názoru důvod to podstupovat. Holt by se takoví lidé naočkovali později, tzn až ve chvíli, kdy ty protilátky mít nebudou.

Nemluvě o vyhazování veřejných peněz za zcela zbytečné a třeba i kontraproduktivní očkování. Ty testy na protilátky si lidé platí sami. Cena jednoho takového testu se pohybuje kolem 500.- Kč, takže za kompletní zjištění IgM, IgA a IgG protilátek dá ten člověk cca 1500,-. Ovšem co jsem o tom na stránkách laboratoří četl, tak pro tento účel by mělo stačit i pouhé zjištění IgG protilátek, které se objevují právě až po prodělání infekce a to stojí pětistovku.
Je samozřejmě možné si nechat změřit i buněčnou imunitu, ale to je již cenově i dostupností zcela někde jinde a jsem přesvědčen, že tohle neabsolvovala dokonce ani Vivien Babišová. A jak píše výše profesor Thon, přítomnost IgG protilátek značí, že proběhla kompletní imunitní reakce.

Tak proč to jde v sousedním Rakousku a u nás se tomu zuby nehty brání i přes rozhodnutí NSS?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 701 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)