Institutions_europeennes_IMG_4300
21.5.2018
Kategorie: Historie

Mýtus zlé Evropy aneb proč si neomarxisté vymysleli podvod o evropských vykořisťovatelích?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,41 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL FENDEK

Názor, že bohatství národů Západu má původ ve vykořisťování kolonií, je hluboce zakořeněn a považován v současnosti za neoddiskutovatelný fakt. Do 50. let 20. století by byl tento názor považován za podivný. Stačí si minimálně pročíst díla od Charlese Dickense, příběhy Sherlocka Holmse od Artura C. Doyla, materiály o situaci po  1. světové válce a Velké depresi a zjistíme, že na koloniálním systému profitovala a kořistila drtivě buržoazie, zejména finanční velkokapitál. Kdo by měl ještě nějaké pochybnosti, informace o postavení a bohatství evropského proletariátu v koloniálních dobách se může dozvědět z prací Marxe, Engelse, Lenina a dalších.

K růstu bohatství Německého císařství a jeho buržoazie už tehdy rozhodně nepřispělo významnou mírou jeho pár kolonií, ale průmyslový rozvoj. Strmý růst životní úrovně proletariátu na Západě začal až po 2. světové válce, právě v období rozpadu koloniální soustavy. Základem toho růstu byla vědeckotechnická revoluce, která se v podobě Zelené revoluce projevila i v ohromném nárůstu zemědělské produkce.

Proč právě ti, kteří v minulosti drtivě profitovali z koloniálního systému, tj. buržoazie a velkokapitál reprezentovaný finanční oligarchií, v současnosti nejhlasitěji projevují znechucení nad evropskými národy a Evropany, které kritizují, že utlačují a vykořisťují neevropské rasy a kultury? Proč právě oni bojují za jejich lidská práva a rovnost? A za jakou rovnost a za jaká lidská práva? Není to nic nové pod Sluncem, jenom jako obvykle, zloděj křičí ´chyťte zloděje´.

Neomarxistická ideologie multikulturalismu a její součást, ideologie rasismu bílé rasy a její agenda antirasismu, antidiskriminace a rovnosti v pozitivní formě, je součástí společenské nadstavby kulturního socialismu. Pokud bych tuto agendu podrobně sepsal, vznikl by spis více než hodný svého předchůdce, Kladiva na čarodějnice. Tento spis bych mohl nazvat Kladivo na evropskou kulturu a civilizaci, protože flagelantský psychologický dopad této agendy na Evropany je fatální. Jen součet současných neduhů evropské kultury, civilizace a Evropanů, nemluvě o minulosti, je tak kolosální, že středověký arabský a později turecký kalifát je ctihodným a pokrokovým vzorem tolerance hodným následování.

Říše Čingischána byla zase pokrokovým pojítkem Východu a Západu, což neomarxisté tvrdí celkem otevřeně. Tato agenda působí důvěryhodně a přitažlivě, protože ji „prodávají“ profesionální podvodníci, jejichž podvody vyhlížejí vždy důvěryhodně, jinak by se jimi nebyli schopni živit. Frankfurtská škola klasifikovala jako oběti útlaku, vykořisťování a diskriminace Nový proletariát, nestandardní menšiny obyvatelstva vlastních zemí a obyvatele tehdejších kolonií evropských mocností, nebílé rasy, jejich národy, kultury a civilizace.

Závěr neomarxistů byl jednoznačný: Starý evropský dělnický proletariát historicky selhal, proto světové revoluci stojí v  cestě celá evropská kultura, civilizace, Evropané, bílá rasa, parazitující útlakem a vykořisťováním na ostatních rasách, kulturách a civilizacích. Někteří evropští myslitelé v tomto období spojovali charakter ras s civilizační úrovní, problematika útlaku a vykořisťování je nezajímala, protože to považovali za normální. Říše a impéria budovaly v běhu dějin různé národy různých ras. Frankfurtská škola dospěla ke svému závěru zřejmě proto, že převaha jedné, evropské kultury a civilizace byla poprvé v dějinách globální a drtivá.

Ukázka z knihy Evropa ve smrtelném sevření multikulturalismu a islámu

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 176,08 Kč
Vybráno 23.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.