strachpsycho
17.8.2021
Kategorie: Společnost

Myslíte si, že si oddechnete? Omyl…

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPřestože lze několik posledních desetiletí považovat v Evropě až na výjimku vojenských operací v bývalé Jugoslávii a napadení Srbska Spojenými státy či boje na východu Ukrajiny za meziválečné období, neznamená to, že bychom se neměli čeho bát. Strach je totiž nejlepším nástrojem k ovládání davu. Přesvědčili jsme se o tom mnohokrát. Ostatně příkladem vyvolání paniky bylo takové 11.září 2001. Můžete se domnívat, že víme, co se tenkrát stalo, ale podivností bylo přesně tolik, kolik jsou Američané schopni vymyslet. Každopádně důsledkem pádu dvojčat byl strach. A je úplně jedno, narazila li do nich letadla, zbortila li se z nárazu, či šlo o dobře připravené divadlo pro svět. Poslední varianta se zdá být nejreálnější. Dalších mnoho let tím USA ospravedlňovaly své aktivity na územích cizích států, přičemž kam jejich vojska dorazila, přestala růst obrazně na mnoho let tráva.

A tak jsme se dopracovali k současnému dění v Afganistánu. Zbabělý úprk nazvaný stažení americké armády se opět podařil udělat tak, aby na místě zůstalo ještě více neštěstí, než ho tam před příchodem Američanů bylo. Západní ,,demokracie“ implantovaná do hornatého muslimského státu prostě nepatří a je věcí Afgánců, jak budou žít. Talibán bleskově převzal celou zemi, pročistí řady těch, kteří stáli proti němu a nastolí režim vycházející z náboženství a jistého fundamentalismu. A bude potřebovat peníze. Afganistán je proslulý svou drogovou minulostí, takže takovou lze očekávat i budoucnost. Navíc se Afganistán stane exportérem migrantů ze své země a na strach v Evropě je tak zaděláno. Drogy a migranti se zkušenostmi z války není dobrá kombinace. Jak z toho budou těžit vlády, to je otázka, ovšem uvidíme, jak ožijí neziskovky.

Strašit se nepřestává v jiných směrech. Covidohysterie je ukázkou toho, kam lze i relativně přemýšlející lidi během pár měsíců dovést. Když to rychle shrneme, tak tu máme experimentální mixy určené k falešné prevenci proti nemoci, kterou nikdo nedokáže přesně určit, tedy až na ty, kteří jsou systematicky umlčováni. Relativně snadno léčitelná nemoc dostupnými léky, které jsou však stahovány z prodeje tak ,,řádí“…především v médiích. Aby byl strach dostatečně velký, jsou nasazeni tým odborníků, mediální hvězdy z konkurenčních stanic a deníků spojené do jednoho šiku a politici navzájem se jindy neschopni dohodnout se třeba i na tom, jaký bude program jednání ve Sněmovně najednou víceméně náhle cvrlikající na stejné notě. To vše v celosvětovém scénáři s minimálními odlišnostmi. Podobný průběh křivek grafů, stejné vzestupy a poklesy čísel a univerzální zdravotnický materiál expedovaný do všech zemí, které jsou schopné ho zaplatit. K navýšení obav jsou využívány všechny možné prostředky. Strůjci pandemie se neštítí ničeho, tedy ani smrti. Zneužíváni jsou senioři, nemocní, mládež, děti. Do pozadí je zatlačena logika, věda, ale i selský rozum. Výsledkem je polovina národa nahnaná do vakcinačních center, nenávist mezi lidmi a nervozita z toho, co bude za týden, za měsíc, v dalších letech. Slabí podlehli, silní se vzepřeli. Jak to skončí? Tak to se možná brzy uvidí.

Strachu stále není dost? Máme tu tedy další důvod k jeho šíření. Klimatické změny. Ledovce roztají, stoupne hladina oceánů o metr či dva, bude sucho. Američané tvrdí, že letošní červen a červenec byly nejteplejší měsíce v historii a česká média to papouškují. Měli jste snad dojem, že by letošní teplo bylo nějak výjimečně teplé? Nikoliv, příroda doplnila naše místy poloprázdné vodní zdroje, v srpnu už lze vnímat blížící se podzim a tvrzení jistého hysterika klimatologa, že se v Čechách bude oteplovat rychleji než jinde, je prostě ukázkou manipulace. Také je tu strašák CO2. Jeho množství bylo, je a bude vždy konstantní. V podstatě je potravou pro rostliny, které jsou zase užitečné pro živočišnou sféru. Koloběh života, který tu je miliony let, bude fungovat s automobily i bez nich, s elektrárnami i větrníky. Čím více se budeme snažit eliminovat vznik CO2, tím méně tu bude rostlin. I to je možný scénář. Nicméně z ochrany klimatu se dá vytřískat mnoho peněz, takže strach je třeba šířit. Zdroje jsou nevídané.

Uvedli jsme tu pár aktuálních témat. V záloze jsou další, velký prostor poskytují témata přelidnění, stárnutí generace, ekonomické problémy, neschopnost existence mimo EU. Řídit dav je nakonec mnohem jednodušší pomocí metody cukru a biče. Hloupí se ohnou sami, chytřejší je třeba zlomit. Jen odolní vydrží a zůstanou sami sebou. Strach je však mocný čaroděj. A skutečně účinná zbraň a z pohledu ekonomů dokonalá komodita. Už to chápete, proč tu jsou roušky, vakcíny, statistiky a média?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 824 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)