MYNARRYBNIK
12.2.2019
Kategorie: Ekonomika

Mynář na černo

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Kapr načerno je prý nejstarší dochovaný český recept na štědrovečerní rybu. Mynář na černo je naopak nejnovější způsob, jak si na Hradě přijít k penězům.

Nejenže nemá hradní kancléř potřebnou bezpečnostní prověrku pro výkon své funkce, zaplétá se stále častěji s podivnými stavebními zakázkami.

Nejdřív to byla vila ve Strašnicích, kterou koupil za 5,5 milionu od advokáta Romana Janouška Víta Širokého. Cena se realitním makléřům zdála podezřele nízká, ale Mynář se vymluvil na špatný stav chráněné památky s tím, že ji bude muset zbourat. Nezboural. Vila stojí ve Strašnicích dodnes.

Pak aféry v lánské oboře, které prošetřuje policie. Šéf Lánské obory Miloš Balák i manažer kladenské firmy Energie jsou stíháni kvůli stamilionové zakázce na zpevnění lánské vodní nádrže. Nadřízeným Baláka a tím, kdo ho do funkce dosadil, je hradní kancléř Vratislav Mynář.

Rozpočet Lesní správy Lány právě za Miloše Zemana narostl čtyřikrát. Předloni dokonce Hrad tento nafouklý rozpočet ještě o sto miliónů překročil. Kam ty peníze mizí?

Tak například 4,4 miliony získala právní kancelář Mazánek, Mukl & Šlichta za právní poradenství v oblasti přezimování ježků. Další advokáti Myš & Krajta získali zakázku za 1,9 milionu na natření garážových vrat podkladovou barvou. Tyto firmy mají jednu věc společnou – v minulosti pomáhaly chránit domácí rozpočet rodiny Mynářových, když kancléřovi dohodily levnou pražskou vilku, či pomohly s dotacemi pro soukromý penzion.

Když v Lánské oboře potřebovali zpevnit lyžařský svah, získala tuto zakázku za 2,3 miliony brněnská firma Prodej a nákup akcií, a.s., jejíž spolumajitel je Mynářův kamarád z pomocné školy.

A zvěřinu do obory za 200 tisíc loni dodal Viktor Vlk, jehož PR agentura věnovala v kampani prezidentovi inzeráty v hodnotě 3,2 miliony.

A teď se dostala na světlo Boží třináct let stará kauza v Mynářově rodné vísce Osvětimanech.

Už třináct let se v Osvětimanech v blízkosti lyžařského svahu nachází černá stavba rybníka. Spolu se sjezdovkou patří hradnímu kancléři a osvětimanskému zastupiteli Vratislavu Mynáři (Strana práv občanů a Zemanovci). Z rybníka nechává Mynář odčerpávat vodu na zasněžování svojí sjezdovky.

I přes dlouhou dobu od stavby rybníka Mynář podle zjištění Práva neobdržel od úřadu s rozšířenou působností v Uherském Hradišti žádnou pokutu, a to i když je protizákonná nejen černá stavba, ale i samotné odebírání vody z nádrže. Vodoprávní úřad přitom nezákonnou stavbu šetří již od konce roku 2015. „Vodní nádrž v Osvětimanech je aktuálně z pohledu stavebního zákona černá stavba. Je to proto, že stavebník si řádně nepožádal o stavební povolení,“ vysvětlil mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.

Podle zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon, také SZ) ten, kdo provádí novou stavbu bez potřebného stavebního povolení, dopustí se podle § 178 odst. 1 písm. k) stavebního zákona přestupku, za který je možno uložit podle § 179 písmeno c) uvedeného zákona pokutu až do výše 1 000 000 Kč. Pokud zodpovědný pracovník stavebního úřadu tuto skutečnost ignoruje, tedy nevede s „černým stavebníkem” přestupkové řízení odpovídajícím způsobem, vystavuje se podezření ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele a příslušnému trestnímu stíhání.

Zdá se, že Osvětimany čekají nelehké časy. Mynářova manželka by mohla využít svých dávných věšteckých schopností, kdysi předpovídala v televizi počasí. A oba už jistě začali střádat na pokutu do prasátka.

Ještě že si pan kancléř na svůj rybník nepožádal také o dotaci z evropských fondů. Nebo snad ano?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 143 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.