future102017
22.9.2018
Kategorie: Politika

My vám jednou tu troubu rozhicovali a to jsme vám viděli věci

Sdílejte článek:

LADISLAV NÁDVORNÍK

Tak nějak hovoří vizionář v jedné z her Divadla Járy Cimrmana. I já mám pocit, že možná věštím moc do budoucna, ale nedá mi to a řeknu vám, co vidím.

 

Sleduji dění kolem možnosti umístit do Česka několik desítek takzvaných sirotků ze Sýrie. Hodnověrnost statusu sirotka a souvisejících rizik a nebezpečí byla a je propírána ze všech možných stran, mnohdy s vyšším či nižším působením na city, někdy až hysterie. Ale ani statusem, ani věkem, ani legitimitou „sirotků“ se zabývat nechci.

Zaujala mne spíše strategie některých zúčastněných a mám v zádech také podivné svrbění.

Premiér Babiš možnost přesunu sirotků do Česka razantně odmítl, načež se zvedla vlna až hysterických reakcí ze všech možných stran. Přesto všechno sněmovna po (údajně – neviděl jsem) velmi bouřlivém jednání přijetí sirotků zamítla – dle mého selského rozumu logicky a správně.

A teď to ale – nemůže v tom být od počátku chladný a cynický kalkul pana premiéra? Tlak příznivců přijetí pubertálních sirotků bude růst a nedá se vyloučit, že se celá kauza vrátí znovu na jednací stůl. Může se stát i to, že pod tlakem dobroserných sluníčkářů bude přijato rozhodnutí, které transfer několika desítek mladých mužů (aspoň podle některých zdrojů na seznamu nejsou žádné dívky) do Česka umožní.

Lze pak oprávněně očekávat, že nastanou problémy – sedmnáctiletý sirotek je nepřevychovatelný, pokud by to skutečně byli (něco jako) agenti islámu, pak hromada hnoje uprostřed seknice bude pouhou selankou ve srovnání s tím, co může nastat, až se tahle parta urve ze řetězu. Podívejmen se do Švédska, Německa, Francie, Itálie… a co vidíme – násilí, znásilňování, rabování obchodů, bordel na ulicích a další a další nepěkné věci.

A začne se řešit,  kdo že za to může. A teď si zopakujme postavení figurek na šachovnici – kdo byl pro, kdo byl proti, kdo sirotky chtěl, kdo nechtěl. A co nám z toho může vyjít?

Například to, že pan premiér najednou vyleze na tiskovku a svou neotřelou lampasáckou českoslovenštinou nám sdělí, že on nic, on muzikant. On to přece vůbec nechtěl, to Kalúsek a sluníčkári a účelofka a konspirace a tak vůbec…a umeje si ruce, pár „odpovědných“ bude následně nakopáno do zadnic a začneme se chystat na volby.

A pak bude následovat nabídka – když mne zvolíte, udělám poriadek, Kalúsky vyženu, sirotky vyženu, kapitalisty vyženu, důchody zdvojnásobím, dělat budete jen ve středu za trojnásobek dnešního platu, stačí hodit ten správný lístek do urny. A tady máte koblihu jako důkaz že to myslím vážně. Ham!

A národ vděčný za slib, u vědomí toho, že on to přece pan Babiš tehdy říkal a sirotky nechtěl a dobrou koblihu nám dal, zase vybere ze štosu ten správný lístek a hodí to tam. A bude o zábavu postaráno na  další čtyři roky.

Nelíbí se mi to, mám svrbění v zádech, některým lidem nevěřím ani datum, ale možná mám skutečně tu jen tu věšteckou troubu trošku moc rozhicovanou a tak vidím „věci“.

Hezký den…

Autor: Ladislav Nádvorník

nadvornik

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.