HOTEL_2323685b
26.9.2020
Kategorie: Společnost

My máme prázdné hotely. Angela má imigranty. Imigranti patří do hotelů. Ó my se máme

Sdílejte článek:

DAVID DVOŘÁK

Za bolševika ta parafráze, na snad nejznámější části slabikáře, zněla trošku jinak – jen připomenu lidovou tvorbu : My máme maso. V Sovětském svazu mají mísu. Maso patří do mísy. Ó my se máme.

Ale konec žertů, protože jde do tuhého. Zatímco ironii za bolševika jsme mohli brát s jistou hrdostí, protože jsme nejen byli v potravinách soběstační, ale produkovali jsme tolik, že jsme doslova a do písmene i rozdávali (nezaplacené pohledávky lze totiž zcela jistě považovat za dar), pak dnes jsme v jiné situaci. Dnes budujeme kapitalismus a tvrdím, že jedna z nejhorších vlastností primárně kapitalismu je zisk i za cenu následného poškození svých zájmů. Naprosto trefně to jako první tuším vystihl Kléma, když řekl, že kapitalista pro svůj okamžitý zisk prodá i provaz, na kterém ho kupující za chvíli oběsí. Tohle naprosto přesně vystihuje problém úlohy zisku v kapitalismu. Zisk zkrátka first.

Pokud si někdo tady myslí, že ve světové politice se dějí náhody, tak mu přeji klidné spaní, ale to probuzení do reality nemusí být zdraví prospěšné.

Takže jen připomenu fakta :

 • médii je maximálně nafukováno aktuální virové onemocnění. Né, že by se jednalo o neškodné onemocnění bez fatálních důsledků, ale míra mediálního zájmu násobně převyšuje skutečné následky ve srovnání s jinými nemocemi a epidemiemi. Média se předhánějí, kdo zveřejní hrůzostrašnější predikci a rovněž se předhánějí, kdo tomuto nebezpečí věnuje více svého mediálního prostoru. V důsledku pak jaksi nezbývá čas, síla a chuť informovat o dalším. Ukázková manipulace s rysy mediálního podvodu. Odborným kapacitám to sice začíná docházet, ale je pozdě, rozjetá mašina dojede do cíle i setrvačností.
 • Když se chystalo Německo k převzetí dočasného vedení EU, tak Mutti jednoznačně vzkázala, že vyřešení distribuce běženců bude hlavní priorita předsednictví Německa.
 • V posledním týdnu v srpnu a v naprostém mediálním stínu COVID hysterie se uskutečnila důležitá schůzka ohledně konečného vyřešení běženecké otázky. Jako první zprávu o této nebezpečné události jsem zaregistroval v rozhovoru Klause st., jinak ticho po pěšině.
 • Následuje zajímavé intermezzo, které začal dávat do časových souvislostí EU poslanec I. David. Stručně: v Berlíně někdo vystavil 13 tisíc(! kdo to objednal a zaplatil!) bílých netknutých židlí a současně se tak nějak spontánně objevuje heslo “Wir haben Platz!” (“My máme místo!”). Takřka ihned následuje vypálení jednoho uprchlického tábora v Řecku. Samozřejmě mainstream nerozšiřuje zprávu, že si ten tábor vypálili sami migranti a navíc bránili hasičům v hašení. Následuje tlak na přijímání nebožáků, kterým lehl tábor popelem. Mediální a morální prasárna, nic jiného, ale účel přeci světí prostředky.
 • Souběžně se v poslední době velice přetřásá, že jediné odvětví, které COVID zlikvidoval je … ano správně turismus, v důsledku čehož hlavně hoteliéři stojí před jistým bankrotem.Puntičkář možná namítne, že tahle akce (zaplnit prázdné hotely imigranty) by stála ohromné peníze. Puntičkáře mohu uklidnit – i na to loutkovodiči již mysleli. Jen si připomeňte, že EU vyjednala nesplatitelné zadlužení a náš parlament taky ihned zasekl sekyru do futer dostatečně hluboko. A doplňující otázka pro puntičkáře – co mají tyto dva ekonomické zločiny společného? Nenapadá vás nic? Společné je to, že v době projednávání půjček nebylo předmětem jednání, na co se vlastně KONKRÉTNĚ použijí. V obou případech je to vlastně bianco šek … tedy i peníze jsou k dispozici a občané zatím stále nemají ani páru, na co se vypůjčené peníze mají vlastně použít, za jakým účelem se půjčky vlastně odsouhlasily.
 • A všimněte si, že tak nějak samovolně a souběžně se v mainstreamu bere to, že běženci na nějaké COVID opatření z vysoka … Tedy vlastně nic nebrání je v hotelích smíchat, seskupit, zkrátka ubytovat, takže nikoho nenapadne kacířská otázka, proč hoteliér nemůže vlastně ubytovat např. Čechy, ale migranty může.
 • Možná mají architekti této mizérie ještě něco v rukávu, čím překvapí, ale z mého pohledu nastal čas tohle puzzle jen poskládat.
 • V této skládačce pak taky dává smysl Orbánovo rozhodnutí zavřít hranice – nezavřel přece kvůlivá migrantům, ale kvůlivá COVIDU, tedy migranty by jistě rád přijal, ale nemože, bo COVID … taková smůla milá EU.

Teď navážu na špatnou vlastnost kapitalismu vzpomínanou v úvodě. Dle mého, budou hoteliéři velmi brzo stát před dilematem, zda za štědrý peníz ubytovat běžence a zbankrotovat později nebo zbankrotovat ihned. To v lepším případě. V horším může přijít postup vyzkoušený v Itálii, kdy vláda prostě hotely zabrala a bránící se majitele zpacifikovala. A opět jen připomenu, že velké korporace naprosto bez výčitek svědomí upřednostní zisk – když mohou poskytnout prázdné výletní lodě, tak proč by neposkytly prázdné hotely. Zisk first. V případě, že se to časem zvrtne, tak majitelé a nejvyšší management se přemístí na nějaké dobře ochrankou hlídané místo, aby byli mimo důsledky svých rozhodnutí.

Zdánlivě otázkou je predikce chování našeho slovenského premiéra České republiky, zejména, když aktuálně tvrdě a neohroženě vysílá tzv. “ostré prosby”. Proč zdánlivou otázkou? Hmm, což nikdo nevidí jeho algoritmus rozhodování? Takže uvedu pořadí :

 1. vyhlásí normální a logické rozhodnutí rozhodnutí, které by mu nejlépe zajistilo dobré jméno v historii
 2. pokud mu marketingoví poradci předestřou, že lid očekává jiné rozhodnutí, pak bez uzardění popře svoje slova dříve vyřčená
 3. pokud by byly ohroženy zájmy Agrofertu (což se týká hlavně Agrofetu v Německu a přání Mutti), pak klidně znovu popře již popřená rozhodnutí.

Je třeba si tedy uvědomit, že jsme v situaci, kdy základní vlastnosti systému je podřezat si i větev na které sedí, pokud bude dobře za řezání zaplaceno. Dále pak, že stát vede persona bez státnické vize, pouze s vizí osobního prospěchu a v neposlední řadě, že chybí jakákoliv národní strategie, tedy není vize jak vůbec dál.

Jedinou dobrou zprávou pak může být, že obdobné situace v historii vygenerovaly lídra, který na potápějící se lodi zmobilizoval občany k vyhrnutí si rukávu a nástupu k pumpám …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 039 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)