turkey-eu
9.3.2016
Kategorie: Politika

My jsme prohráli nějakou válku?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (46 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 09|03|2016

Pane premiere Sobotko, že jsem tak smělý, mám dotaz: Neprošvihl jsem něco? My jsme prohráli nějakou válku? Speciálně myslím válku s Tureckem. Kdy to proboha bylo, že jsem si ničeho nevšiml?

Tušíte přece na co se ptám, ne?  No na ten summit, ze kterého jste se včera vrátil, přece. Na ten s Tureckem. Podle zpráv, co jsem si o tomto jednání přečetl, musela být naše porážka krutá. Sultán Erdogan, šéf vítězného Turecka si prý dupnul a hned na úvod po Vás požadoval, abyste mu, Vy a Vaši přátelé z Evropy, okamžitě zaplatili 3 miliardy euro. Jako závdavek. On se prý časem rozmyslí, kolik bude vlastně požadovat. Pro nejbližších pár měsíců by mu to mohlo stačit, no a pak dá vědět.

Kromě toho prý trval na dalších 72 podmínkách Vaší kapitulace. Ty nám sice media prozatím ostýchavě tají, ale stačí jeden bod, který vyplaval, když ho vypíchli rozhořčení sluníčkáři. Jde o to vracení migrantů stylem jeden za jednoho. Tedy jednoho ničemu vám tuhle postrkem posíláme a „za to“ si můžeme obdobného výlupka vyzvednout přímo v Turecku. Báječné!

Takže ono nám sice muslimských migrantů v Evropě neubude, ale zato (pohleďte, co jsme dokázali) se už žádný kriminálník, nebo islámský bojovník – neplavec neutopí ve Středozemním moři. Jak humánní! Sluníčkáři se sice škaredí, že by hrdlořeza, který vážil tak dlouhou cestu až k nám, mohl vůbec někdo poslat zpět, ale pokrok to rozhodně je. Tedy, zejména pokud se týká pokroku v plnění plánu na islamizaci Evropy.

Protože, pokud jsem dobře pochopil, tak úmluva by se měla týkat pouze nových případů. Ne tedy té zhruba  jeden a půl milionové islámské armády (ano, vím, jsou tam i sem tam ženy a děti pro lepší krytí), která se nám už do Evropy nasáčkovala.  Takže ti už nám zůstanou. Budou tu proto, aby na nás dohlédli, pane premiere? Jako vážení vyslanci našeho pána a sultána?

No a absolutním vrcholem našeho ponížení, alespoň podle mne, je sultánův požadavek na urychlený bezvízový styk. To nemá chybu! Takže k smíchu jsou od teď všechny ploty, k ničemu jednání o navracení neúspěšných žadatelů o azyl. Vždyť oni nám od léta, pokud to dobře půjde přijedou znovu a zcela legálně! Jako turisti. Ano, už žádné čluny a pěší pochod, ale pěkně v teple, autokarem až na místo. S pasem. Ten jim sultán radostně vydá.

Už to přímo vidím: Ahmede, tys zlobil, vyber si. Buď dva roky tureckého kriminálu, nebo do Německa i s rodinou. No, vidím že jsi rozumný, tu máš pasy pro všechny. Anebo: Ibrahime, celé té tvé rodině a vůbec celému uprchlickému táboru snižujeme příděly. Taky elektřinu vypneme. Sami máme málo. A zima tu bývá zlá… No ale, nechtěli byste na výlet do Evropy? Tady mám 50 novoučkých tureckých pasů, jen jména vyplnit…

Takže už ne milion, dva či tři. Ale až 75 milionu muslimů, volně se valících do Evropy a přelévajících se po ní neomezeně podle sultánových pokynů. Celé Turecko a muslimští uprchlíci z jeho území. Totální zkáza a absolutní okupace.

Jo, kdybychom jednali za jiných okolností… Víte, milý pane premiere, že 42 % tureckého exportu jde do zemí EU? A že od „nás“ dováží 37 % svého dovozu? Jo, kdyby to někoho napadlo dříve! Stačila by přece jemná hrozbička obchodním embargem…  Oni totiž Turci, pane premiere, mají teď jakési patálie se svou obchodní bilancí s Ruskem. Dost je to prý trápí. Taky turistika jim skomírá. A jestli se v regionu nepřestane válčit a atentátovat do léta, čemuž nevěřím, tak chcípne úplně.

Proto si myslím, že po pouhé zmínce o embargu, pronesené dost vážným hlasem by sultán zařadil zpátečku. Možná by i na ty tuláky dohlídl… Škoda. Škoda že jsme prohráli tu válku. Protože za jiných podmínek, než po totální porážce, se přece kapitulace nepřijímá, že?

Takže vás snažně prosím, pane premiere, osvěžte mou paměť. Kde a kdy jsme prohráli? Anebo.. to prohrál někdo jiný? Za nás?

P.S.: Není už 5 minut po dvanácté, abychom zvedli kramle z toho podělaného a defétistického spolku zbabělců a zrádců a bouchli za sebou hlasitě dveřmi? Ale to už se neptám vás, pane premiere. To by nemělo cenu.

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
64 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.